שתף קטע נבחר

"אולי בעוד 15 שנה איוונקה תרוץ לנשיאות"

איוונה טראמפ, אשתו הראשונה של הנשיא, מספרת על חייה המטלטלים עם האדם שהפך לחזק בעולם בספר חדש. "לא יכולתי להדליק טלוויזיה בלי לראות את השם שלי", היא מספרת על תקופת הגירושים המכוערים. במסע הפרסום לספר חשפה: "הוא הציע לי להיות שגרירה בצ'כיה"

 

איוונה טראמפ. "גברת ראשונה לא מתאים לי. אמא ראשונה דווקא כן" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
איוונה טראמפ. "גברת ראשונה לא מתאים לי. אמא ראשונה דווקא כן"(צילום: AFP)

הנישואים הזוהרים, הרומן המתוקשר והגירושים המכוערים: ספר חדש פרי עטה של אשתו הראשונה של מי שלימים יהפוך לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שופך אור על תקופה סוערת ומטלטלת בחייו של איש העסקים. ספרה של איוונה טראמפ עוסק בין היתר בגירושים של השניים שכיכבו במדורי הרכילות במשך שבועות ארוכים.

 

איוונה, שהייתה נשואה לאיל הנדל"ן בשנים 1992-1977, כותבת בספרה החדש Raising Trump ("לגדל את טראמפ") כי ידעה שהנישואים שלה הגיע אל סופם ביום אחד בדצמבר, 1989. "בלונדינית צעירה ניגשה אליי משום מקום ואמרה, 'אני מרלה, ואני אוהבת את בעלך. ואת?'", כותבת איוונה בספר. "אמרתי, 'עופי מפה. אני אוהבת את בעלי'. זה לא דבר שהולם גברת, אבל הייתי בשוק".

 

הרומן המתוקשר של טראמפ עם מרלה מייפלס הוליד בין היתר את הכותרת הידועה לשמצה של ה"ניו יורק פוסט" ב-1990: "הסקס הכי טוב שאי פעם היה לי". לאחר שהתגרש מאשתו איוונה, טראמפ התחתן עם מייפלס ב-1993.

איוונה ודונלד טראמפ ב-1989. "באה אליי בלונדינית ואמרה, 'אני מריה ואני אוהבת את בעלך. ואת?'" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
איוונה ודונלד טראמפ ב-1989. "באה אליי בלונדינית ואמרה, 'אני מריה ואני אוהבת את בעלך. ואת?'"(צילום: AFP)
 

היחסים התחממו בהמשך. השניים ב-1997 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
היחסים התחממו בהמשך. השניים ב-1997(צילום: רויטרס)

איוונה, מרלה ומלניה. הנשים של טראמפ (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
איוונה, מרלה ומלניה. הנשים של טראמפ(צילום: gettyimages)

ספרה החדש של איוונה, שכבר פרסמה כמה ספרים בעבר, יושק רשמית בשבוע הבא. בסוכנות הידיעות AP, שרכשה עותק מוקדם של הספר, דווח כי איוונה מספרת בזוהר על נישואיה לטראמפ ועל תפקידה המרכזי בארגון של בעלה דאז. בהמשך היא משתפת את כאב הלב הגדול שהסב לה הרומן של טראמפ עם מייפלס וגם כותבת על שלושת ילדיהם – דונלד ג'וניור, איוונקה ואריק. דונלד ג'וניור לא דיבר עם אביו במשך שנה לאחר הגירושים.

 

"לא נותר לי אלא לנער את ראשי מכמה שהיה מטורף אז", כותבת איוונה. "לא יכולתי להדליק טלוויזיה בלי לשמוע את השם שלי".

 

עם זאת, היא והנשיא כבר שבו ליחסים חמימים בהרבה מאז. היא כותבת שהם מדברים בערך פעם בשבוע ושהיא מעודדת אותו להמשיך להשתמש בטוויטר.

עוד 15 שנה בבית הלבן? איוונקה טראמפ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עוד 15 שנה בבית הלבן? איוונקה טראמפ(צילום: AFP)
 

איוונקה, איוונה ודונלד טראמפ, 1998 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
איוונקה, איוונה ודונלד טראמפ, 1998(צילום: gettyimages)

בראיון השבוע לרשת CBS היא חשפה שהוצעה לה משרת השגרירה בצ'כיה, ארץ הולדתה, אבל היא סירבה מכיוון "שכבר היו לי חיים מושלמים". מהבית הלבן לא נמסרה תגובה בנוגע לדיווח הזה.

 

לפי AP, מרבית הספר עוסק בילדותה באירופה של גרושתו של הנשיא, בקריירה שפיתחה בעולם הדוגמנות בניו יורק וכן בחיזוריו של טראמפ אחריה. היא כותבת שבפגישתם הראשונה, טראמפ שריין לה ולחבריה שולחן במסעדה מבוקשת במנהטן, שילם את החשבון ואז ליווה אותה חזרה למלון שלה ברכב קאדליק גדול.

 

"האינסטינקטים שלי אמרו לי שדונלד הוא חכם ומצחיק – אמריקני טוב כזה", היא כותבת.

 

גם ילדיה תרמו קטעים לספר, ואיוונה אף חושבת שבעלה לשעבר אינו הטראמפ היחיד שיכול לקרוא לבית הלבן בית. "אולי בעוד 15 שנה היא תרוץ לנשיאות", תוהה איוונה בנוגע לבתה, איוונקה, ואז גם מהרהרת בתואר האפשרי שלה. "גברת ראשונה? אין לזה שום משיכה עבורי. "אמא ראשונה? זה כבר יכול לעבוד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
דונלד ואיוונה טראמפ, 1989
צילום: AFP
מומלצים