שתף קטע נבחר

הכי באזזזז
  זירת הקניות
  בוטלה הרשעתו של בעל מכה: "יפגע בשיקום"
  גבר הודה שהיכה את אשתו בכמה הזדמנויות ואיים עליה. ביהמ"ש קיבל את טענתו שלפיה עבר שיקום ושההרשעה תפגע בפרנסתו ובפרנסת המשפחה
  בית משפט השלום בקריית גת ביטל לאחרונה את הרשעתו של גבר שהודה שהיכה את אשתו ואיים עליה בכמה הזדמנויות. השופטת ד"ר נגה שמואלי-מאייר השתכנעה שמדובר במקרה חריג, וקבעה שעל רקע השיקום שעבר הבעל, והסכנה לפרנסתו, יש הצדקה לביטול ההרשעה.

   

  על פי כתב האישום, לילה אחד בפברואר 2016 שב הבעל לביתו כשהוא שיכור וקילל את אשתו שהתעוררה משנתה. התפתח ביניהם ויכוח והבעל הכה אותה ברקה השמאלית. בחודש שלאחר מכן אירע מקרה נוסף שבו הבעל חזר לדירה שיכור. הוא לקח את הטלפון הנייד של אשתו, החל לצעוק "מי זה אפרים?" וסטר לה. בהמשך איים עליה ואמר "אני אפוצץ אותך אם לא תעני לי, תזהרי ממני".

   

  הנאשם הודה בעובדות והורשע בעבירות תקיפה ואיומים. הוא נשלח לקבלת תסקיר שירות המבחן והחל בהליך טיפולי. במסגרת הטיעונים לעונש דרשה המדינה להטיל עליו ארבעה חודשי עבודות שירות.

   

  האישה העידה מטעם ההגנה וסיפרה על השינוי שחל בבעלה מאז התחיל בטיפול. היא ביקשה בשמה ובשם ילדיה לבטל את הרשעתו, כדי שהם לא ייפגעו כלכלית. הסניגור הוסיף ששירות המבחן המליץ לבטל את ההרשעה והציג מכתב ממעסיקו של הנאשם, שבו נטען שהרשעתו תוביל לפיטוריו.

   

  המדינה התנגדה לביטול ההרשעה וציינה שגם אם יפוטר, יוכל הנאשם למצוא עבודה "במפעל אחר" ואין הוכחה לפגיעה קונקרטית בהכנסתו. הנאשם הביע צער על מעשיו והוסיף שלמד את הלקח והפיק תועלת מההליך הטיפולי. לבסוף הוא ביקש מבית המשפט להתחשב בו ולבטל את הרשעתו כדי לא לפגוע בפרנסתו ובכלכלת משפחתו.

   

  הזדמנות אמיתית

  באופן חריג נענתה השופטת נגה שמואלי-מאייר לבקשת ההגנה. היא קבעה שאין ספק שהרשעת הנאשם תוביל לפגיעה ממשית וישירה בתעסוקתו, שכן החברה שבה הוא עובד הצהירה שאינה מעוניינת להעסיק עובדים בעלי עבר פלילי. היא הדגישה שמדובר באדם שנמצא בעשור החמישי לחייו, ללא השכלה אקדמאית וללא מקצוע ייחודי.

   

  השופטת הוסיפה שהנאשם עבר הליך שיקום משמעותי, שולב בטיפול בתחום האלימות במשפחה, הקפיד להגיע לכל הפגישות ושיתף פעולה עם מטפליו. נסיבות אלה מפחיתות לדבריה את הסיכון להישנות אירועי אלימות מצדו.

   

  היא לקחה בחשבון גם את העובדה שהאישה חזרה לגור עם בעלה והעידה שחל שינוי לטובה בתפיסותיו ושהוא הפסיק לצרוך אלכוהול. בהקשר זה ציינה השופטת שלהתרשמותה מדובר באישה שיודעת לעמוד על שלה ושלא תחשוש להתלונן נגד בעלה אם ישוב לסורו.

   

  "עם כל הסלידה מהתנהגותו של הנאשם, על בית המשפט לבחון כל עניין הבא לפתחו בבחינה מהותית, ולהתחשב במכלול הנסיבות והמאפיינים הקיימים במקרה הספציפי", סיכמה השופטת שמואלי-מאייר. היא ביטלה את ההרשעה והטילה על הנאשם צו שעות לתועלת הציבור בהיקף של 270 שעות, צו מבחן לשנה והתחייבות כספית שלא לעבור עבירה דומה.

   

  • לקריאת גזר הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המדינה: עו"ד עמית חומרי
  • ב"כ הנאשם: עו"ד פלילי ישי נגר
  • עו"ד אולגה אוס עוסקת בפלילי
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בוטלה הרשעתו של בעל מכה: "יפגע בשיקום""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים