שתף קטע נבחר

"אני השטן שלך": חמישה הואשמו בתקיפת המאבטחים באיכילוב

בעיטות לפנים ואגרופים: ארבעה מכרים של אליה קדוש, מטופלת בת 19, הואשמו בתקיפת שני מאבטחים בבית החולים. "חכו מה יהיה כשבעלי יגיע", אמרה קדוש, שהואשמה באיומים ובתקיפה, לצוות הרפואי. לאחר מכן הכתה ונשכה שוטרת ואף ירקה לעברה. בן זוגה, שהשתתף בתקיפה, נמלט מהארץ

 

 

 

כתבי אישום הוגשו הבוקר (א') בבית משפט המחוזי בתל אביב נגד חמישה מהמעורבים בתקיפת מאבטחים בבית החולים איכילוב לפני כעשרה ימים. ארבעה מהנאשמים - רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב - מואשמים בקשירת קשר לפשע, חבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא. אליה קדוש, שהתלוננה על טיפול לקוי שקיבלה, נאשמת באיומים ובתקיפת שוטרים. קדוש ושני מקורביה נעצרו מייד לאחר האירוע, ושלושה ימים לאחר מכן נתפסו יתר הנאשמים בדירת מסתור בבת ים. מעצרם של ארבעת הנאשמים הוארך עד להחלטה אחרת.


לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד לבנת מלמד, ארבעת הנאשמים - מיסייב, ביטון, אלפסי ויוספוב - הם מכרים של בן זוגה של קדוש, דוד אמויאל. ב-28.9.17 בשעה 1:00 לערך הגיעה קדוש מלווה במיסייב לבית החולים איכילוב בתל אביב לצורך קבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה במיון בית החולים החלה קדוש לגדף ולצעוק על הצוות הרפואי בטענה כי אינה מטופלת כראוי. אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון כדי למנוע ממנה לתקוף את הצוות הרפואי, וזאת לאחר שהבחין כי ניסתה למשוך את שפופרת הטלפון מידיה של אחות במיון. בעוד המאבטח אוחז בה פנתה קדוש אל מיסייב ואמרה לו :"למה אתה לא מחזיר לו? אם בעלי היה פה הוא היה מפרק אותם", וכן איימה על הצוות הרפואי והמאבטחים באומרה: "חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה".

 

 

קדוש בבית המשפט, היום. "בעלי היה מפרק אתכם" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קדוש בבית המשפט, היום. "בעלי היה מפרק אתכם"(צילום: מוטי קמחי)

יוספוב ואלפסי בדיון בהארכת מעצרם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יוספוב ואלפסי בדיון בהארכת מעצרם(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

בסמוך לשעה 2:48 הגיעו ארבעת הנאשמים ואמויאל לבית החולים. לאחר שאיתרו את המאבטח בכניסה, צעק לעברו אמויאל ואף איים עליו באומרו: "אני השטן שלך, חכה חכה, לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ". מייד לאחר מכן נכנסו ארבעת הנאשמים ואמויאל לחדר המיון, והמאבטח שעליו איימו ושני מאבטחים נוספים הלכו בעקבותיהם. אז החלו ארבעת הנאשמים ואמויאל לתקוף את המאבטח מכל עבר, חבטו בראשו ומאחורי גבו ואחרי שנפל לארץ בעטו בפניו ובחלקי גופו.

 

בד בבד הכו החמישה את שני המאבטחים הנוספים באגרופים ובבעיטות. מאבטח אחר שהגיע לסייע לחבריו מצא עצמו מותקף אף הוא במכת אגרוף בפניו. לאחר מכן החלו החמישה להימלט אל רכבם, ואחד המאבטחים ניסה למנוע מיוספוב להיכנס אל הרכב. אז יצאו שאר הנאשמים מהרכב ותקפו את המאבטח בחוזקה וללא רחם, הצמידו את גופו לקיר סמוך וחבטו בו שוב ושוב באגרופיהם בפניו, בראשו ובכל חלקי גופו. בשלב מסוים נמלטו החמישה מהמקום באמצעות הרכב. למאבטחים נגרמו חבלות והם נזקקו לטיפול רפואי.

 

אחות בבית החולים תיארה את האירוע: "פתאום אני רואה שמאבטחים נכנסו בריצה למיון שלנו ואני רואה חבורת עבריינים מפרקים את המאבטחים במכות, הם ניפצו למאבטח את הראש ונתנו לשני מאבטחים בעיטות ואגרופים לפנים".

תיעוד התקיפה ממצלמות האבטחה בבית החולים (מתוך מצלמות אבטחה) (מתוך מצלמות אבטחה)
תיעוד התקיפה ממצלמות האבטחה בבית החולים(מתוך מצלמות אבטחה)

שניים מהנאשמים, חנן אלפסי ומור ביטון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שניים מהנאשמים, חנן אלפסי ומור ביטון(צילום: מוטי קמחי)

שוטרי משטרת ישראל הוזעקו לבית החולים כדי לסייע לצוות האבטחה ועיכבו את קדוש בשל חשד לקשר עם ארבעת הנאשמים ואמויאל. קדוש ניסתה לעזוב את שטח חדר המיון ולא נענתה להוראותיה של אחת השוטרות ואף התקרבה אליה באופן מאיים וקראה לעברה כינויי גנאי וקללות. כאשר ביקשו לאזוק אותה תקפה קדוש את השוטרת, תחילה בשתי מכות אגרוף לכיוון פניה ולאחר מכן החלה לנשוך את השוטרת, לשרוט אותה בפניה ולירוק עליה. בהמשך ניסתה קדוש לתקוף גם את השוטרים בבעיטות עד שנאזקה ברגליה. שעתיים אחרי האירוע עזב דודו אמויאל את הארץ, ולכן לא הוגש נגדו עדיין כתב אישום.

 

בבקשת המעצר כתבה עו"ד מלמד כי "חומרת העבירות, נסיבות ביצוען, חבירת המשיבים יחד במטרה להוציא את תכניתם אל הפועל, כמו גם העובדה כי אלימות כלפי אנשי הצוות הרפואי הפכה מכת מדינה באופן המחייב מלחמה והוקעה, בנוסף על הימלטות הנאשמים לאחר ביצוע העבירות, נסיבות תפיסתם על ידי משטרת ישראל והכל בשילוב עברם הפלילי, כל אלה מבהירים כי לא ניתן לאיין את המסוכנות הנשקפת מהם אלא באמצעות מעצרם מאחורי סורג ובריח עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם".

 

הפרקליטות ביקשה גם להורות על הארכת תנאי מעצר הבית ויתר תנאי השחרור שנקבעו בעניינה של קדוש, עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה. לטענת הפרקליטות, אליה קדוש הודתה בחקירה כי ייתכן שנהגה באופן אלים וכי קיללה את הצוות הרפואי, וכדבריה "כל אוצר מיני הקללות יצא לי מהפה". כמו כן היא הודתה כי ייתכן שתקפה שוטרת היות שהאחרונה "יותר מדי חשה עצמה", אך היא מייחסת את התנהגותה למצבה הרפואי ולהתנהגות הצוות הרפואי כלפיה. קדוש אמרה בדיון היום: "לא תקפתי אף אחד. תקפו אותי, יש לי נקע ביד". לגבי הנאשמים האחרים אמרה קדוש כי הם הותקפו ראשונים.

 

בית המשפט החליט לאחר הדיון היום כי ארבעת הנאשמים יישארו במעצר עד להחלטה אחרת, בעוד קדוש תישאר בתנאים מגבילים ולא במעצר מלא.

עורכי הדין בן ישי (מימין) ובן נתן, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עורכי הדין בן ישי (מימין) ובן נתן, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

עורך הדין אושרי בן ישי שמייצג שניים מהנאשמים אמר בתגובה: "כפי שעלה בדיונים הקודמים הנאשמים מכחישים את היותם באירוע. כבר מהיום הראשון של המעצר ביקשתי שהמשטרה תעשה פעולות של זיהוי שלא נעשו. בינתיים התמונות פורסמו בתקשורת וקבעו שהנאשמים מופיעים בסרטון ללא שום ראייה. אני חושב שיש בכך בעיה משפטית".

 

עורך הדין נס בן נתן שמייצג את קדוש ושני נאשמים נוספים אמר: "טרם קיבלנו את חומר הראיות, אנחנו יודעים על פניו שהוא מבוסס על סרטונים של דמויות שפעלו באלימות כזו או אחרת והם מכחישים את העובדה שהם בסרטונים. לא הייתה כל פעולה של מסדר זיהוי והמאבטחים לא מכירים את הנאשמים. בית המשפט יידרש לראות את הסרטון ולהחליט אם זה אדם X או Y. לגבי הנאשמת, היו המון הצהרות שהיא הרוח החיה והמחוללת ובסופו של דבר היא לא הואשמה בתקיפה החמורה, אלא בתקיפת שוטרת שאותה היא מכחישה. אני מקבל טלפונים מנשים חולות שהיו במיון שציינו בפניי שפעלו נגדה באלימות והדפו אותה לקיר. נגבה מהן תצהירים". 

 

כתב אישום נגד התוקף בתל השומר

לבית משפט השלום בתל אביב הוגש כתב אישום נגד תושב באר שבע בן 25 שתקף אח בבית החולים תל השומר. על פי כתב האישום, ב-1 באוקטובר בשעה 7:30 הגיע הנאשם לתחנת האחיות במחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים וביקש להתאשפז. לאחר שהוסבר לו שעליו לגשת למיון הוא החל להשתולל ולהתפרע.

 

"הנאשם איים בפגיעה שלא כדין בגופה של האחות ואמר 'אתם מסתלבטים עליי, אני אראה לכם מה זה'. הוא ניסה לתקוף את האחות בכך שהשליך לעברה גיליון שאותו אחז אך הגיליון נפל לרצפה ואח שהיה במקום סגר את חלון התחנה. אז ניסה הנאשם לתקוף את האחות בשנית בכך שהשליך לעברה כף מתכת שאותה אחז בידו אך הכף פגעה בחלון התחנה. הנאשם החל להלך במסדרון תוך שהוא מאיים בפגיעה בעובדי המקום ואמר להם 'בני זונות, אני אראה לכם מה זה, אתם לא תסתלבטו עלי, אתם לא מבינים עם מי הסתבכתם. אתם לא עוזרים לי". מעצרו של הנאשם הוארך עד 17 באוקטובר, אז תוגש לעיון בית משפט חוות דעת על מצבו הפסיכיאטרי.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך מצלמות אבטחה
התקיפה באיכילוב
מתוך מצלמות אבטחה
מומלצים