שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוכנת המסרים של AOL נסגרת
  סופו של עידן: אחרי 20 שנה וכמה שנים מאוחר מדי, תוכנת המסרים AIM של חברת AOL נסגרת באופן סופי. המשתמשים בישראל בתגובה, AI מי...?

  לחלק מקוראי הכתבה הזו עולה חיוך קל בזווית הפה, חיוך שכולו נוסטלגיה. אז אמנם החלק הזה הוא חלק קטנטן, אבל שירות המסרים של חברת AOL היה חלק בלתי נפרד ממה שנוכל לקרוא לו, ה-DNA של הרשת. נכון שבישראל הוא לא היה פופלארי כמו בחלקה הצפוני של יבשת אמריקה, אבל גם כאן השתמשו בו והכירו אותו לא מעט אנשים.

   

  שקופית הפרידה מ-AIM (צילום: Oath)
  שקופית הפרידה מ-AIM(צילום: Oath)

   

  אז חברת AOL הכריזה על סגירתו הצפויה של שירות המסרים שלה, ה-AIM, ב-15 בדצמבר אחרי 20 שנים של פעילות. מן הסתם, השנים האחרונות, בהן אנשים גילו את הווטסאפ והמסנג'ר של פייסבוק ואפילו את הטלגרם, כבר היו מיותרות עבור הרוב המכריע של המשתמשים, אבל סגירה רשמית ראוי וצריך שתהיה. "AIM התחברה למהות הדיגיטלית של רבים מאיתנו והציתה שינוי תרבותי בכל מה שקשור להעברת מסרים ברשת, אבל הדרך בה אנחנו מתקשרים כיום אחד עם השני, השתנתה בצורה מהותית" אמר מייקל אלברס, סגן נשיא לתקשורת בחברת Oath, אותו ארגון ששייך לווריזון, שרכשה את AOL לפני מספר שנים.

   

  AIM הייתה פופולרית בעיקר בסוף שנות ה-90 ולאורך חלק ניכר משנות ה-2000 אולם יחד עם תוכנות מסרים אחרות כמו המסנג'ר של מיקרוסופט שנסגרה בשנת 2014 ותוכנת המסרים של יאהו שנסגרה בשנה שעברה, זה היה די צפוי שגם השירות של AOL יעשה את צעדיו האחרונים ולמעשה משאיר את הזירה לפייסבוק ששולטת על הרוב המכריע של משתמשי תוכנות המסרים עם שליטה על ווטסאפ ועל המסנג'ר שלהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תוכנת המסרים של AOL נסגרת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים