שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טרור מכף רגל: סוכלה העברת נעליים צבאיות לחמאס
  משאית ישראלית, שעוררה את חשד הבודקים הביטחוניים במעבר כרם שלום, הכילה "נעלי בית" שיועדו לרצועה. בבדיקה התברר כי מדובר באלפי נעליים צבאיות

   

   

   

  נעליים צבאיות בדרך לחמאס    (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

  נעליים צבאיות בדרך לחמאס    (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הבודקים הביטחוניים במעבר כרם שלום חשפו הבוקר (יום א') ניסיון הברחה של אלפי נעליים צבאיות מקצועיות, שלפי החשד יועדו בין היתר ל"נוחבה" - יחידת העילית בזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. הניסיון סוכל במסגרת בדיקת משאית ישראלית, שערכו אנשי רשות המעברים של משרד הביטחון ונציגי מנהלת התיאום והקישור ביחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

   

  המשאית נשאה משלוח גדול של "נעלי בית" לרצועה. הנעליים הצבאיות הוסלקו בתוך נעלי פוך ופרווה, שלמעשה נתפרו עליהן. כשהבודקים הביטחוניים קרעו את נעלי הבית, שהיו עטויות בדמויות אימוג'י שונות, הם מצאו בפנים נעליים צבאיות מקצועיות במגוון צבעים. המשאית על כל תכולתה הוחרמה והועברה לטיפול הצוות המיוחד למאבק בהברחות, המשותף למתפ"ש, שב"כ, משטרת ישראל, המכס ורשות המעברים.

  הנעליים הצבאיות הוחבאו בתוך "נעלי בית" (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
  הנעליים הצבאיות הוחבאו בתוך "נעלי בית"(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

   (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
  (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

   (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
  (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

  מנהל מעבר כרם שלום ברשות המעברים, עמי שקד, שיבח את פעילות צוות הבודקים במעבר: 'ניסיונות ההברחה כפי שנחשפו הבוקר, הם חלק ממלחמה יומיומית שמרביתה נעלמת מעין הציבור ומתבצעת על ידי הטובים בבניה של המדינה. המבריחים השקיעו מאמץ ומחשבה בניסיון להערים על הבידוק במעבר, כשניסו לתפור את נעלי הבית על הנעליים הצבאיות".

   

  הוא אמר עוד: "אני גאה בבודקים הביטחוניים, שפעלו בדיוק כפי שאנחנו מצפים מהם, החל מזיהוי המשאית החשודה ועד לנגיעה בסחורה וזיהוי ניסיון ההברחה. אנו ממשיכים במאבק בהברחות בכל עת, על מנת לוודא שלעזה נכנסת רק סחורה שתואמה ואושרה מבעוד מועד ושאינה מסייעת לגורמי הטרור".

   

  ראש מנהלת התיאון והקישור לעזה, אלוף-משנה פארס עטילה, אמר כי "התפיסה שהתבצעה הבוקר במעבר כרם שלום מהווה ניסיון נוסף של ארגון הטרור חמאס לנצל לרעה את המדיניות האזרחית הישראלית כלפי תושבי הרצועה. נמשיך לעמוד על המשמר על מנת לוודא כי הסחורות מגיעות לייעדן ולא זולגות למטרות טרור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
  העברת הנעליים לחמאס נמנעה
  צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
  מומלצים