שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  שר האוצר מינה את עו"ד ינקי קוינט למנהל רשות החברות
  קוינט משמש בתשע השנים האחרונות כיועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל, ובשנה האחרונה כיהן במקביל כממלא מקום נציגו של שר האוצר במועצה הארצית לתכנון ובנייה כמו גם בוועדת סל התרופות לשנים 2016-2017. בבחירתו קוינט גבר על שני המתמודדים הנוספים, אבי גפן ועו"ד מיה ליקוורניק

  שר האוצר, משה כחלון, החליט למנות את עו"ד יעקב (ינקי) קוינט לתפקיד מנהל רשות החברות. קוינט משמש בתשע השנים האחרונות כיועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), ובשנה האחרונה כיהן קוינט במקביל לתפקידו כממלא מקום נציגו של שר האוצר במועצה הארצית לתכנון ובנייה ובוועדת סל התרופות לשנים 2016-2017.

   

  קויט בלט בניסיונו ובהיכרותו עם עבודת הממשלה וגבר על שני מתמודדים נוספים לתפקיד, אבי גפן ועו"ד מיה ליקוורניק. הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי ובעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני נוסף במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן. קוינט הוא בוגר ישיבת ההסדר הר עציון שבאלון שבות, נשוי ואב לחמישה.

  יעקב קוינט (צילום: עמית שעל)
  יעקב קוינט(צילום: עמית שעל)
   

  בחירתו באה לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, שבה היו חברים המשנה לנגידה ד"ר נדין טרכטנברג, ד"ר סמר חג' יחיא, ד"ר אסנת לוקסנבורג והמשנה ליועמ"ש עו"ד מאיר לוין, המליצה בפני שר האוצר על שלושה מועמדים סופיים, כאמור, אבי גפן, שהיה מנכ"ל חברת אלסטום שהקימה את הרכבת הקלה בירושלים, סמנכ"ל במקורות וסגן ממונה באגף התקציבים, עו"ד מיה ליקוורניק, שנחשבת לאחת מבכירות עורכי הדין בארץ ופרשה באחרונה ממשרד מיתר ליקוורניק ושות' ועו"ד יעקב קוינט.

    

  שר האוצר כחלון על מינוי של קוינט: "לאחר שראיינתי שלושה מועמדים ראויים וטובים החלטתי לבחור בעו"ד ינקי קוינט ואני מאחל לו בהצלחה בתפקידו".

   

  שר האוצר, משה כחלון, יביא את ההחלטה לאישור הממשלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שר האוצר מינה את עו"ד ינקי קוינט למנהל רשות החברות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים