שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "פחדתי שהסרט יציף טראומות מהפיגוע"

  צופי הסדרה "אורפן בלק" כבר מכירים את טטיאנה מסלני, עכשיו היא מוכיחה את הכישורים שלה גם בסרט "חזק יותר" - שבו היא מגלמת דמות מהמציאות שמצאה עצמה מטפלת בבן זוגה לאחר שנפצע בפיגוע במרתון בבוסטון. "המחשבה שאנשים אמיתיים היו מעורבים בסיפור תמיד הייתה נוכחת", אומרת השחקנית בריאיון ומספרת על העזרה שקיבלה מנפגעי האסון

  כשהבמאי דיוויד גורדון גרין חיפש שחקנית לתפקיד הנשי הראשי בסרטו החדש "חזק יותר", הוא ידע שהוא רוצה מישהי מוכשרת ורב-גונית, אבל לא מוכרת מדי. כשנתקל בשם של טטיאנה מסלני, הוא ידע שמדובר במישהי בלי יותר מדי ניסיון בקולנוע – בטח לא בתפקידים ראשיים משמעותיים, אבל בהתחשב בכך שמדובר בשחקנית מאחורי הדמות הראשית ונגזרותיה בסדרה "אורפן בלאק", הליהוק נראה מבטיח במיוחד.

   

  "טטיאנה יכולה לעשות הכול כי היא מגלמת כל כך הרבה דמויות ב'אורפן בלאק'. זו סדרה שאני באופן אישי אובססיבי לגביה", אומר גרין, "רציתי להכיר אותה יותר, כי כשאתה צופה בסדרה הזאת אתה לא יכול להגיד שאתה יודע משהו על השחקנית מאחורי הדמויות. אהבתי את זה, האנונימיות שלה כשחקנית, ששמה לא ידוע עדיין. זו הייתה חוויה אדירה לעבוד איתה, אז זה בטח מצב זמני".

   

  "לא הצלחתי להתקרב לחוויית הכאב": ריאיון עם ג'ייק ג'ילנהול

   

  בהתחשב בהופעה האפקטיבית של מסלני בת ה-32 ב"חזק יותר", נראה שהאנונימיות שלה באמת עומדת להסתיים, וכך גם הבלבול שנוגע אליה בגלל ריבוי הדמויות שהיא מגלמת ב"אורפן בלאק". בסדרת המדע בדיוני המצליחה היא עוטה על עצמה את דמות הגיבורה שרה מאנינג, שמאחוריה סיפור חיים לא פשוט כילדה יתומה. הזדמנות להיחלץ מהמבוי הסתום בחייה צצה עם מותה של אישה בשם בת' שדומה לה באופן יוצא דופן. היא מתחזה אליה בניסיון למצוא חיים טובים יותר, ומסתבכת בקנוניה מסוכנת. אם לא די בכך, היא מגלה שבת' היא בעצם שיבוט שלה, וכמוה יש רבות אחרות שונות ומשונות. על מסלני הוטל לגלם את כולן במשך חמש עונות, והיא עושה זאת בכישרון רב שהקנה לה בין השאר את פרס האמי ומועמדות לגלובוס הזהב.

   

  מסלני ב"אורפן בלק". מגלמת עוד ועוד דמויות ()
  מסלני ב"אורפן בלק". מגלמת עוד ועוד דמויות
   

   

  ב"חזק יותר", לעומת זאת, מסלני מגלמת דמות נשית אחת מהמציאות בשם ארין הרלי. היא חזקה, שברירית וגם רגישה וקשוחה – כל כך הרבה צדדים באישיותה נחשפים בסרט, אך מדובר באותה אישה הנשאבת לסיטואציה לא פשוטה כשבן זוגה לשעבר ג'ף באומן נפגע במהלך הפיגוע במרתון בוסטון ב-2013 – זאת לאחר שהחליט להתייצב ליד קו הסיום של המירוץ שבו השתתפה כדי להוכיח את מסירותו ולזכות שוב בליבה. את באומן, גיבור הסרט, מגלם ג'ייק ג'ילנהול, והדרמה החזקה מלווה את ההתמודדות שלו עם הפציעה הקשה שהביאה לקטיעת שתי רגליו מעל לברך. ארין מצידה נדרשת גם היא להתמודדות משלה. אם לא די בכך שהיא מרגישה מחויבת אליו כבת זוג בשעתו הקשה, היא מוצאת עצמה גם בתפקיד המטפלת.

   

  "שאלת האשמה והאחריות האישית של ארין לאסון שקרה לג'ף זה משהו שהובלט בתסריט", אומרת מסלני בריאיון שהתקיים לקראת הקרנת הבכורה של "חזק יותר" בפסטיבל טורונטו, "השאלה התמידית שלה היא למה היא שם ביחד עם ג'ף? האם זה בגלל שהיא מרגישה שמה שקרה לג'ף זה באשמתה? היא מנסה להתגבר על התחושה הזאת ולהתעקש לחיות, וגם לדחוף את ג'ף להמשיך ולחיות. זה קשר מעניין של תמיכה ותקווה, ואהבתי איך שזה טופל - שהיא עושה הכול בלי משאבים ועם תחושת אשמה כבדה. מצד שני, יש ביטוי כן לרצון שלה לצאת מהסיפור הזה ולא להמשיך להיות המטפלת שלו. היא רוצה להמשיך לטפל בו, ולהיות שם בשבילו – אבל בלי לוותר על החופש שלה. הנטל הזה קשה לה. זה קונפליקט מאוד אנושי שהתחברתי אליו".

   

  "רוצה להיות שם בשבילו - בלי לוותר על החופש שלה". מתוך "חזק יותר" ()
  "רוצה להיות שם בשבילו - בלי לוותר על החופש שלה". מתוך "חזק יותר"
   

  כמו ג'ילנהול, שבילה זמן רב עם באומן כדי לייצג את החוויה שלו באופן האמין ביותר, גם מסלני מספרת שנפגשה עם ארין ושוחחה על התנסויותיה. "לא היה לנו קשר צמוד כמו לג'ייק ולג'ף, אבל היא תמיד תמכה בסרט והיא הייתה שם כדי להביע תמיכה בי. הסיפורים שלה, התשובות שסיפקה לי, וגם האנרגיות שלה והזמן שהשקיעה היו מדהימים". עם זאת, השחקנית מבהירה כי בסיפור אמיתי שבו מעורבים אנשים אמיתיים, תמיד יש בעיה. מצד אחד יש תסריט המבוסס על תחקיר ופרטים רבים שנאספו, בניגוד לזה הדמיוני ב"אורפן בלאק" למשל. מצד שני, העובדה שהדמויות חיות במציאות ויצפו בסרט, היא מתכון לדאגה. אם לא די בכך שאתה מחויב לייצג אותן נאמנה, במקרה כמו זה של "חזק יותר", שחזור הסיפור עשוי להציף עמו טראומות.

   

  "המחשבה שאנשים אמיתיים היו מעורבים בסיפור תמיד הייתה נוכחת בראשי", מודה מסלני, "אני זוכרת שכשיצאנו לצלם סצנות מהמרתון, כל הזמן חשבתי לעצמי אם אנחנו לא בעצם מציפים טראומות מהעבר של אנשים שהיו שם בפיגוע ויצפו בסרט. שאלתי את עצמי - האם זה לא מוקדם מדי? היו לי הרבה שאלות, אבל האמון שג'ף וארין נתנו בנו, ואפילו המחויבות של הניצבים שהשתתפו בסצנות המרתון – היו ממש מרגשים. חשתי שהאותנטיות היא משהו שמאוד חשוב להם, להציג את הסיפור בדרך הנכונה".

   

  "עבר תהליך מורכב בצילומים". ג'ילנהול בסרט ()
  "עבר תהליך מורכב בצילומים". ג'ילנהול בסרט
   

  כך או כך, נראה שהנאמנות למקור הייתה נר לרגלי מסלני, ג'ילנהול, הבמאי גרין וגם ג'ו פולונו שכתב את התסריט. לצד צוות שחקנים מקצועי שכלל גם את מירנדה ריצ'רדסון ("משחק הדמעות") וקלנסי בראון ("איש הנצח") שמגלמים את הוריו של ג'ף, שולבו בסצנות בסרט אנשים שהיו מעורבים בסיפורו כמו אנשי הצוות הרפואי שטיפלו בו במהלך אשפוזו ואחר כך בשיקום, וכן יצרני התותבות. גם קרלוס סאנס שהעניק סיוע ראשוני לבאומן בשטח והוכתר על ידו כגיבור האמיתי של הדרמה, מופיע בתפקיד עצמו.

   

  האותנטיות באה לידי ביטוי גם במראה של השחקנים, שנראה טבעי ובלתי מרוטש באופן חשוד. ואכן, מתברר שהמראה הטבעי של מסלני, ובמיוחד של ג'ילנהל, הוא תוצר של עבודת איפור מושקעת. "גם אם לא מבחינים בכך, יש עליי הרבה שכבות של מייקאפ. אני מבחינתי לא התעסקתי באם אני רוצה איפור או לא", מודה מסלני, "שאפנו למראה טבעי, והמאפר שלנו עשה עבודה מדהימה. ג'ייק למשל ממש עבר טרנספורמציה בדרך שבה הוא נראה. רוב הדברים קטנים ולא תמיד שמים אליהם לב מבחינת האיפור, כמו צלקות שונות בגוף. בכלל היה לנו ברור שג'ייק עובר תהליך מאוד מורכב בסרט והצילומים מאוד אינטנסיביים עבורו".

   

  מסלני בטקס האמי 2016 (צילום: AP) (צילום: AP)
  מסלני בטקס האמי 2016(צילום: AP)
   

  מסלני, כאמור, עדיין אינה כוכבת גדולה בהוליווד. היא הופיעה בתפקיד נשי ראשי וענוג בדרמה הרומנטית "שני נאהבים ודוב" של קים נוין ומככבת ב"אורפן בלאק", אבל "חזק יותר" הוא הזדמנות לפריצה משמעותית גם בתעשיית הסרטים. הישג לא רע עבור נערה מעיירה נידחת בשם רג'ינה במרחבים המוריקים מרובי האגמים של אזור ססקצ'ואן בקנדה.

   

  "תמיד התעקשתי להמשיך לעבוד ולעשות אודישנים", היא מספרת, "אני מאוד אוהבת את התהליך של ההכנה והאימון. אולי זה בגלל שבאתי מעיירה קטנה ולא היו לי שם יותר מדי הזדמנויות. היה מוגזם מצידי לפתח ציפיות לכך שתהיה לי קריירה כשחקנית, אז אני מברכת על כל הזדמנות שנופלת בחלקי. מצד שני סביבת ילדותי היא כל כך טבעית ונרחבת שתמיד הרגשתי שאני חייבת למלא אותה בדמיון. כי אין מקום מציאותי ללכת אליו. גם כל החברים שלי מאוד יצירתיים - שחקנים, בדרנים ואומנים. יש מרחב בדיוני גדול למלא במקומות כאלה".

   

  ועכשיו, בגלל "אורפן בלאק", "חזק יותר" ופרויקטים שבוודאי יורעפו עליך בקרוב, נערת הטבע תמשוך תשומת לב ממעריצים בכל העולם.

  "אני לא יכולה להגיד שאני יודעת איך אני נתפסת בציבור. אני לא יודעת מה חושבים עליי, אבל זה פחות משנה לי. יותר חשוב לי מה הקהל חושב על עבודתי. החלק האישי מרגיש תמיד מוזר".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים