שתף קטע נבחר

נתקעתם עם מטבעות ישנים של פאונד? יש לכם פחות משבוע לבזבז אותם

החל מחצות 15 באוקטובר, יהיה המטבע החדש של 1 פאונד היחיד שניתן להשתמש בו בבריטניה, ואשר הוגדר כ"מטבע הבטוח בעולם". החברה הממשלתית הבריטית למטבעות תטביע מעל 1.5 מיליארד מטבעות חדשים

נתקעתם עם מטבע עגול של פאונד (ליש"ט)? יש לכם שבוע אחד לבזבז אותו. לאחר יותר משלושה עשורים, המטבע יוצא מהתפוצה לטובת מטבע חדש עם 12 פאות, שכולל מאפיינים שנועדו להקשות על זיופים. לפי ההערכות, 2.6% מכל מטבעות הפאונד (33 מיליון פאונד) שבשימוש מזויפים.

 

המטבע החדש (צילום: cnn) (צילום: cnn)
המטבע החדש(צילום: cnn)

 

המטבע החדש הוגדר כ"מטבע הבטוח בעולם". בחלק מהפאות יש חריצים ולמטבע יש טבעת חיצונית מוזהבת וטבעת פנימית מצופה ניקל. הוא כולל גם הולגרמה של סימן הפאונד, וניתן לראות את הספרה 1 מזוויות שונות.

 

המטבע החדש – המייצג עיצוב חדש לראשונה מאז 1983 - נכנס לתפוצה ב-28 במרץ, והחל מחצות ב-15 באוקטובר, יהיה המטבע היחיד שניתן להשתמש בו. כאמור, כל שאר המטבעות הישנים בבריטניה יצאו משימוש.

 

לפיכך משרד האוצר הבריטי וחברת המטבעות הממשלתית (The Royal Mint) מעודדים את האנשים לבזבז את המטבעות הישנים, להחליף אותם בבנק או לתרום אותם לצדקה לפני שיאבדו את המעמד החוקי שלהם. משרד האוצר הבריטי הודיע שבששת החודשים האחרונים הוחזרו לבנקים מעל 1.2 מיליארד מטבעות.

 

בכוונת החברה הממשלתית למטבעות להטביע מעל 1.5 מיליארד מטבעות של פאונד במפעל בוויילס, מדובר בקצב של 2,000 מטבעות בדקה ו-3 מיליון ביום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים