שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האישה שהושפלה באוטובוס: "אף אחד לא הגיב אז כנראה שהם חושבים אותו דבר"
  כשבועיים לאחר שתיעוד התקרית שבה אישה קיללה אותה באופן גזעני הפך לסרטון ויראלי שעורר סערה, התייחסה חסדיה בת ישראל מקהילת העבריים בדימונה למקרה. "הילדים שלי בכו ורצו ללכת להתעמת. נולדתי כאן ועדיין אין לי אזרחות, אז אולי גם משרד הפנים חושבים אותו הדבר"

   

   

  חסדיה מדברת לראשונה על המקרה    (צילום: הרצל יוסף)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חסדיה בת ישראל, בת קהילת העבריים בדימונה שהושפלה באוטובוס בבאר שבע על ידי נוסעת נוספת לפני כשבועיים, התייחסה לראשונה למקרה הקשה. בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות תועדה הנוסעת המקללת משמיעה אמירות קשות ביותר לעבר חסדיה, בהן: "מה זה, אנשים לא מתקלחים? אני מבקשת לקנות מים וסבון ולשפשף את הגוף, לקראת יום כיפור. יש לה ריח של דגים שהתייבשו שנים באגם".

   

  היום (ג') חסדיה סיפרה את שאירע ועל תחושותיה. "הייתי בדרך הביתה ואישה שישבה מולי החזיקה את הטלפון ודיברה. רק כשהיא אמרה 'כושי' הבנתי שהיא מדברת עלינו והתעלמתי, כי אני לא אישה של מלחמות, אני אישה של שלום".

   

  חסדיה בת ישראל (צילום: הרצל יוסף)
  חסדיה בת ישראל(צילום: הרצל יוסף)
    

  חסדיה המשיכה: "רק כשהגעתי הביתה הבנתי מה קרה. הילדים שלי רצו אליי ואמרו לי שהם ראו בפייסבוק. הרגשתי מושפלת באותו רגע. הילדים שלי בכו ורצו ללכת להתעמת איתה".

   

  לתחושתה של חסדיה, כל הנוסעים באוטובוס נהגו בגזענות: "אף אחד לא הגיב, אז הם כנראה חושבים אותו דבר. אני נולדתי כאן ועדיין אין לי אזרחות, אז אולי גם משרד הפנים חושב את אותו הדבר עלינו".

   

  לדברי חסדיה, מאותו יום היא לא מסוגלת לעלות לאוטובוס. "לכל מקום שאני הולכת, כולם מסתכלים עליי. הילדם שלי מנסים לעזור לי ועוטפים אותי כל הזמן באהבה. אני רוצה להודות לכל האנשים שעזרו לי ועודדו אותי, גם בישראל וגם בארצות הברית. גם שם התקשו להאמין שבשנת 2017 יש עוד אנשים שחושבים ככה בישראל".

   

  אמירות גזעניות נגד הנוסעת באוטובוס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לאחר האירוע אנשי הקהילה אמרו כי יפעלו נגד הנוסעת המקללת. בן הקהילה אשריאל בן ישראל אמר: "זה ממש פגע בה. זו תופעה שהולכת וגדלה. היא נפלה קורבן לגזענות ואנחנו מקווים שאנחנו כעם נוכל להוקיע את זה מתוכנו. נשתמש בכל האמצעים שעומדים לרשותנו נגד האישה שפגעה בה.

   

  "אנחנו רוצים שעם ישראל יבין שהאישה בסרטון לא מייצגת את החשיבה הכוללת של עם ישראל והקהילה בארץ, אבל היא מראה תופעה. אנחנו לא רואים אותה ביום-יום, במיוחד לא בצורה הבוטה שראינו היום, אבל היא קיימת, חיה ובועטת. האישה הלבינה את פניה ברבים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "האישה שהושפלה באוטובוס: "אף אחד לא הגיב אז כנראה שהם חושבים אותו דבר""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים