שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בלבנון משיבים לליברמן: "דבריו סותרים המציאות, לצבאנו עצמאות מלאה"
  גורם בצבא לבנון הכחיש בתוקף את טענת שר הביטחון הישראלי לפיה צבא לבנון הפך לחלק בלתי נפרד ממערך חיזבאללה: "הצבא שלנו כפוף לשלטון הפוליטי ולפיקוד שלו - והוא ערוך להגן על הגבול אם ישראל תחליט לפתוח במלחמה". הגורם הוסיף ותהה: "האם לפי דברי ליברמן ארה"ב ובריטניה מחמשות את חיזבאללה?"

   

   

  ליברמן: "אין יותר חזית לבנון"    (צילום: עדן מולדובסקי / דוברות משרד הביטחון)

  ליברמן: "אין יותר חזית לבנון"    (צילום: עדן מולדובסקי / דוברות משרד הביטחון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "דבריו של ליברמן סותרים לחלוטין את המציאות". גורם בצבא לבנון השיב הבוקר (יום ד') לטענות שהשמיע אמש שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לפיהן צבא לבנון הפך לחלק בלתי נפרד ממערך חיזבאללה. "לצבא לבנון יש עצמאות מלאה והוא כפוף להחלטה של השלטון הפוליטי. הפיקוד שלו הוא שמתווה את המדיניות הצבאית - ולא אף אחד מלבדו", אמר הגורם בראיון לעיתון הלבנוני "אל-ג'ומוהריה".

   

  "צבא לבנון הוכיח את המוכנות שלו להגן על הגבול המזרחי מפני הטרור והוא ערוך גם להגן על הגבול הדרומי, אם ישראל תחליט לפתוח במלחמה כלשהי נגד לבנון", הוסיף הגורם. "המשימה הבסיסית שלנו היא להגן על כל שטחי לבנון ואין לצבא שום עניין בחיבור החזיתות, או בלחימה מעבר לגבול".

   

  צבא לבנון: "אין לנו שום עניין בחיבור החזיתות או בלחימה מעבר לגבול" (צילום: AP) (צילום: AP)
  צבא לבנון: "אין לנו שום עניין בחיבור החזיתות או בלחימה מעבר לגבול"(צילום: AP)

  לדברי אותו גורם, "ארצות הברית ובריטניה מעניקות סיוע צבאי נדיב לצבא לבנון והן מדגישות שהן ימשיכו לחמש אותו ומביעות אמון מתמשך בו". הוא הוסיף ותהה: "האם וושינגטון ולונדון מחמשות את חיזבאללה, לפי דברי ליברמן? האם יש לו מידע שאין לשתי המדינות הגדולות האלה?".

   

  אמש, במהלך אירוע שבו אירח חיילים בסוכת שר הביטחון בקריה בתל אביב, אמר ליברמן: "אנחנו אמורים להיערך לכל תסריט אפשרי וגם המציאות החדשה מכינה לנו אתגרים חדשים. אם פעם דיברנו על גזרת לבנון - אז אין יותר גזרה כזו. יש גזרת צפון".

   

  ליברמן, אתמול: "המערכה הבאה תהיה בשתי חזיתות" (צילום: דנה שרגא / דוברות משרד הביטחון) (צילום: דנה שרגא / דוברות משרד הביטחון)
  ליברמן, אתמול: "המערכה הבאה תהיה בשתי חזיתות"(צילום: דנה שרגא / דוברות משרד הביטחון)

  שר הביטחון הוסיף כי "בכל התפתחות שתהיה, זו תהיה גזרה אחת, סוריה ולבנון ביחד, חיזבאללה, משטר אסד וכל סייעני משטר אסד. גם מבחינת גזרת לבנון לא מדובר כבר על חיזבאללה בלבד. מדובר על חיזבאללה ועל צבא לבנון, ולצערי זו המציאות. צבא לבנון הפך לחלק אינטגרלי במערך של חיזבאללה תחת פיקודו. צבא לבנון איבד את העצמאות, והפך לחלק בלתי נפרד ממערך חיזבאללה".

   

   

  "גם אם תתפתח המערכה הבאה, וזה לא משנה איפה היא תתפתח, בצפון או בדרום, היא מיד תהפוך למערכה בשתי חזיתות. אין יותר מערכה בגזרה אחת, וזו הנחת היסוד שלנו. לזה אנחנו מכינים את הצבא".

   

  ליברמן הוסיף והדגיש כי "התפיסה הבסיסית שלי היא 'הרוצה שלום ייכון למלחמה'. מי שרוצה שלום חייב להתכונן למלחמה, ואני מקווה שאויבינו בצד השני יחשבו היטב על כל צעד וצעד כנגד מדינת ישראל, על מנת שלא נצטרך להמחיש את כל העוצמה ואת כל היכולות של צה"ל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים