שתף קטע נבחר

לאחר כיממה: שוחרר התייר הישראלי שנעצר בסיני

ניר יטאח, שנעצר על ידי המשטרה המצרית לאחר שבתיקו נמצאו קליעים, שוחרר הלילה ממעצר ושב ארצה. "התייחסו אליו בצורה מבישה בגלל שהוא יהודי", סיפר אחיו. "הוא לא קיבל אוכל והיה צריך להתחנן בשביל מים"

 

ניר יטאח (מימין) ואחיו אלמוג, הלילה במעבר הגבול ()
ניר יטאח (מימין) ואחיו אלמוג, הלילה במעבר הגבול

ניר יטאח, הצעיר הישראלי שנעצר על ידי המשטרה המצרית בסיני לאחר שבתיקו נמצאו כמה כדורי רובה, שוחרר הלילה (בין שלישי לרביעי) ממעצר לאחר כיממה. יטאח, בן 24 מרחובות, שוחרר בשעה 2 וחצי לפנות בוקר לאחר שנשפט על ידי השלטונות המצריים. הוא נקנס בסכום של 500 שקל ונמנע עליו להיכנס למצרים למשך 7 ימים. מיד לאחר מכן עשה את דרכו בחזרה לישראל.

 

יטאח יצא אתמול בבוקר לחופשה בסיני ונעצר לאחר שבבדיקה שנעשתה בתיקו נמצאו כמה כדורי רובה שככל הנראה נשכחו שם מימי שירותו הצבאי. "הוא לקח מהארון תיק מימי שירותו הצבאי שלא היה בשימוש הרבה מאוד זמן. הוא ילד טוב, הוא ילד תמים. והוא יושב במעצר עם אנשים לא טובים", סיפר אחיו אלמוג ל-ynet.

 

אלמוג, שיצא אתמול למעבר הגבול כדי לסייע בשחרורו, אמר הבוקר ל-ynet: "אח שלי הלך לישון אחרי 16 שעות ללא שינה". האח הוסיף: "אני רוצה לציין לטובה את הטיפול של משרד החוץ שעזרו לנו. הרגשתי שכל עם ישראל תמך בנו וזה חיזק אותנו מאוד".

 

 

במקביל ציין האח כי ניר סבל מהקטנות והצקות מצד הכלואים המצרים בשל היותו יהודי. "הוא סיפר שזו הייתה חוויה לא נעימה. התייחסו אליו בצורה מביישת ולא מכבדת, ולא הפסיקו לרדת עליו בגלל שהוא יהודי", אמר אלמוג והוסיף: "הוא היה צריך להתחנן בשביל לקבל מים ולא נתנו לו לאכול במשך הזמן שבו שהה במעצר".

 

עורכי הדין בועז קניג ומור עטיה, שליוו את המשפחה, סיפרו: "בשעה 3 לפנות בוקר המאמצים שלנו ושל משרד החוץ נשאו פרי. ניר שוחרר ממצרים וחזר לביתו ברחובות. שיהיה עכשיו לכולנו חג שמח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניר יטאח (מימין) ואחיו אלמוג, הלילה
מומלצים