שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  וול סטריט ממשיכה לשבור שיאים; בכירי הפד: העלאת ריבית בדצמבר לא בטוחה
  חברת הביומד תמכור למעלה מ-10 מיליון מניות למוסדיים - במחיר הנמוך ב-11% מתחת לרמת הסגירה אתמול. מניית פוקס המאה ה-21 יורדת ב-2.9%, על רקע כשלונה של ארה"ב להעפיל למונדיאל וסכומי העתק ששילמה החברה על זכויות שידור

  המדדים המובילים בניו יורק המשיכו גם הערב לשבור שיאים, לאחר פרסום הפרוטוקולים של החלטת הריבית האחרונה של הפד מחודש ספטמבר. כמה ממקבלי ההחלטות בפד הביעו חששות, שלפיהם האינפלציה תימצא מתחת ליעד השנתי של 2%, בעוד אחרים הביעו חשש כי המתנה לנורמליזציה של האינפלציה עלול לגרום להתחממות מיותרת של השוק.

   

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2% ונתמך על ידי עלייה של 1.6% במניית מקדונלד'ס ועלייה של 2.1% במניית ג'ונסון אנד ג'ונסון. מדד S&P 500 הוסיף לערכו גם הוא 0.2% בהובלת ענקיות הקמעונאות טרגט שעלתה ב-2.7% ו-וולמארט שהוסיפה לערכה 1.9%. מדד הנאסד"ק הוסיף לערכו 0.3%. כל שלושת המדדים ננעלו בשיאים. בשורה התחתונה, עולה מפרוטוקולי הפד נכונות להעלות ריבית באופן הדרגתי. מניית בלקרוק עלתה ב-1.8% לאחר שפרסמה היום תוצאות טובות מהצפוי.

   

  מחיר הנפט מסוג WTI עלה היום ב-0.8% ונקבע על 51.3 דולר לחבית.

   

  הפרוטוקולים של הפד מהחלטת הריבית האחרונה, שפורסמו לפני זמן קצר, מצביעים על כך כי מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי לא מתייחסים להעלאת הריבית

  בדצמבר כאוטומטית - רחוק מאוד מכך. לדברי כמה מהם, כפי שעולה מהפרוטוקולים, יש להתאזר בסבלנות בביצוע העלאות ריבית, לאור האינפלציה הנמוכה הנרשמת בארה"ב באופן עקבי. כמה בכירים בפד אמרו כי כעת נראה שייקח יותר זמן מכפי שצפו כדי להחזיר את האינפלציה ליעד של הבנק המרכזי - 2%. לאור זאת, רבים מהם אמרו בישיבת הריבית האחרונה כי "נדרשת סבלנות" בביצוע העלאות ריבית כדי להעריך בצורה מדויקת יותר לאיזה כיוון פונה האינפלציה. יו"ר הפד ילן דיברה בנאום בחודש שעבר בשבחי ביצוע העלאות ריבית.

   

  מחיר הזהב ירד היום ב-0.4% ונקבע על 1,288.9 דולר לאונקיה. זהו יום המסחר הראשון זה ארבעה ימים, שבו ננעלת המתכת היקרה בירידות.

   

  קבוצת טיים (Time Inc), ההוצאה לאור האמריקאית של שורת עיתונים ומגזינים, יוצאת למהלך התייעלות וארגון מחדש. במסגרת זו תצומצם התפוצה ותדירות הפרסום של חלק מהמגזינים והעיתונים, כולל טיים, ספורטס אילוסטרייטד ואנטרטיימנט וויקלי.

   

  היקף תפוקת הנפט של מדינות אופ"ק קפץ בחודש ספטמבר בכמעט 90 אלף חביות ליום, וזאת למרות החלטת ארגון יצואניות הנפט להגביל את התפוקה. הייצור במדינות החברות בארגון עלה בשיעור של 2.7% לעומת אוגוסט, לרמה של 32.75 מיליון חביות ביום. הסיבה העיקרית לעלייה היא ייצור מוגבר בלוב, ניגריה וגבון, כך לפי אופ"ק.

   

  נשיא קבוצת שרי האוצר של גוש היורו, ירון דיסלבלום, פורש מהפוליטיקה ההולנדית ויוותר על מושבו בפרלמנט מטעם מפלגת הלייבור, כך על פי הצרהרה שפרסם היום (ד'). "אני עוזב את הפוליטיקה ההולנדית. זה לא קל", הצהיר. פרישתו של דיסלבלום (51) נכנסת לתוקף ב-25 באוקטובר, אז תושבע הממשלה החדשה, לאחר חמש שנים שבהן שימש כשר האוצר של הולנד ו-17 שנים כחבר פרלמנט. "תוצאות הבחירות מה-15 במרץ קבעו את מועד העזיבה שלי. מפלגת הלייבור, המפלגה שלי צריכה עוד תחמושת, אך אני הגעתי למסקנה שאין לי מספיק לתת לה", כתב בהצהרה. הוא יישאר בתפקידו כנשיא היורוגרופ עד לסיום כהונתו באמצע ינואר, אך מעבר לכך לא פירט מה התכניות שלו להמשך.

   

  מדד ניקיי היפני עלה ב-0.3% בבורסת טוקיו - לרמה של 20,881.2 נקודות, הרמה הגבוהה ביותר של המדד מאז שנת 1996. השיא בניקיי הגיע לאחר השיאים שנקבעו אמש בוול סטריט. השיא מגיע לאחר שרק בשנה שעברה ירד המדד לשפל של 15 אלף נקודות לאחר משאל העם בבריטניה על הברקזיט שהציף את השווקים הפיננסיים הגלובליים בדאגות.

   

  הסנטימנט החיובי נובע מכך שקרן המטבע הבינלאומית עדכנה כלפי מעלה את תחזית הצמיחה העולמית שלה עבור השנה הנוכחית והשנה הבאה. "אחד המנועים העיקריים של שוקי ההון העולמיים הוא ארה"ב, וחלק מנתוני המאקרו שפרסמה המדינה היו חיוביים למדי", הגיב יו דייב, סמנכ"ל ההשקעות הראשי של חברת ניהול ההון אטלס. "ישנה גם התפיסה לפיה מצבה של סין טוב מכפי שאנשים ציפו".

   

  הדולר נסחר ברמה של 93.314 מול סל של מטבעות מרכזיים בעולם, זו הרמה הנמוכה ביותר מאז ה-29 בספטמבר. אחת הסיבות לכך היא חוסר הוודאות סביב זהות היו"ר הבא של הבנק הפדראלי המרכזי בארה"ב. בשלב זה, ההערכות הן כי המועמד המוביל הוא ג'רום פאול, המכהן במועצת המושלים של הבנק המרכזי. הפרשנים חוששים כי הוא יפעל בפחות אגרסיביות מהיו"ר הנוכחית ג'נט ילן - שהכהונה שלה מסתיימת בפברואר - לצמצום תוכנית התמריצים.

   

  בורסות אירופה ננעלו הערב במגמה מעורבת, על רקע חששות המשקיעים מחוסר הוודאות הפוליטית. מדד הבנצ'מארק הפן-אירופי Europe Stoxx 600 ננעל ביציבות, כשרוב הבורסות ורוב הסקטורים ננעלו בטריטוריה שלילית. מדד פוטסי הבריטי ירד ב-0.1%, הדאקס הגרמני הוסיף לערכו 0.2%, והקאק הצרפתי ירד בפחות מ-0.1%. הבורסה במדריד התאוששה מההפסדים האחרונים שלה ועלתה היום ב-1.2%. בלטו במסחר היום: מניית יצרנית הנייר הדרום-אפריקאית מונדי, שירדה ב-8%, לאחר שהזהירה כי התוצאות השנתיות שלה עלולות להיות מתחת לציפיות המשקיעים. יצרנית מעבדי המזון הגרמנית GEA עלתה ב-6%, לאחר שקרן הגידור אליוט חשפה השקעה שביצעה בחברה.

   

  מניות מובילות

  מניית פוקס המאה ה-21 (21st Century Fox) יורדת ב-2.5% במחזור גבוה על רקע כשלונה של נבחרת ארה"ב בכדורגל להעפיל למונדיאל, טורניר אליפות העולם בכדורגל שיערך בקיץ הבא ברוסיה. ענקית המדיה האמריקאית שילמה 425 מיליון דולר עבור זכויות השידור בטלוויזיה של שני המונדיאלים הקרובים, ב-2018 וב-2022, והיעדרה של הנבחרת האמריקאית מהטורניר של הקיץ הבא יפגע קשות ברייטינג הצפוי של השידורים.

   

  במסגרת פרסום הדוחות עדכנה בלאקרוק שנכון לסוף הרבעון השלישי (סוף ספטמבר 2017) היא מנהלת נכסים בשווי של 5.98 טרילון דולר, בהשוואה ל-5.12 טריליון דולר בסוף הרבעון השלישי של 2016. תיק הנכסים של החברה צמח ב-96.1 מיליארד דולר במהלך הרבעון, למעלה ממחצית מהסכום הוזרם לקרנות הסל.

   

  בלאקרוק והמתחרה הגדולה ואנגארד (Vanguard Group) מנהלות יחד נכון לסוף הרבעון המדווח סכום עתק של כ-10.7 טריליון דולר. לשם השוואה, התוצר של סין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, גדול רק במעט – 11.2 מיליארד דולר.

   

  מניית מנקיינד צונחת בניו יורק ב-12%, לאחר שחברת הביומד הודיעה כי הגיעה להסכמים עם משקיעים מוסדיים על מכירת 10.17 מיליון מניות על מניית לגייס 61 מיליון דולר. מחיר המכירה נמוך ב-11% מתחת לשער הסגירה אתמול (שעמד על 6.71 דולר למניה), אך גבוה ב-176% מעל שער הסגירה ב-29 בספטמבר שעמד על 2.17 דולר למניה.

   

  חברת התיקים והאקססוריז Coach הודיעה היום כי תקבור את המותג הוותיק ותשנה את שמה ל-Tapesty. כמו כן, הסימול שלה במסחר ישתנה ל-TPR החל מסוף אוקטובר. בעקבות ההודעה, יורדת מניית Coach בניו יורק ב-2%.

   

  חברת מרלין אנטרטיימנט (Merlin Entertainments) הבריטית, מפעילת הפארקים של לגולנד ומוזיאוני מדאם טוסו, הודיעה היום כי אין בכוונתה לרכוש את סיוורלד (SeaWorld Entertainment), וכך גם רכישת חלק מהפארקים של סיוורלד אינם על הפרק. בשבוע שעבר פורסם בתקשורת כי מרלין פנתה לסיוורלד, הנסחרת בבורסת של ניו יורק, לצורך בחינה ראשונית של רכישת חלקים מהרשת.

   

  העלאת המלצה לג'ונסון אנד ג'ונסון: בג'פריז (Jefferies) העלו את ההמלצה על המניה מ'החזק' ל'קניה' ואת מחיר היעד מ-145 ל-157 דולר למניה (שננעלה אתמול בשווי של 133.90 דולר).

   

  חברת הצמיגים גודייר (Goodyear Tire & Rubbe) הודיעה על העלאה של 40% בדיבידנד הרבעוני ל-14 סנט למניה – לעומת דיבידנד קודם של 10 סנט למניה.

    

  בלאקרוק (BlackRock) סיימה את הרבעון השלישי עם עלייה של 14% בהכנסות ל-3.23 מיליון דולר - מעל תחזיות השוק שעמדו על 3.07 מיליארד דולר. הרווח הנקי עמד על 947 מיליון דולר או 5.78 דולר למניה, לעומת 875 מיליון דולר או 5.26 דולר למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח המתואם עמד על 5.92 דולר למניה, מעל ציפיות האנליסטים שעמדו על 5.57 דולר למניה. בלאקרוק, הנסחרת בשווי שוק של כ-75 מיליארד דולר, היא מנהלת הנכסים הגדולה בעולם - נכון למחצית הראשונה ניהלה הקרן מעל 5.5 טרליון דולר בנכסים.

   

  דלתא (Delta Air Lines): חברת התעופה הגדולה ביותר בארה"ב בשווי שוק (כ-39 מיליארד דולר) סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 11.1 מיליארד דולר, בהשוואה ל-10.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל ומעט מעל התחזיות בשוק - אלה עמדו על 11 מיליארד דולר. הרווח הרבעוני עמד על 1.18 מיליארד דולר או 1.64 דולר למניה, מול 1.26 מיליארד דולר ו-1.69 דולר למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם למניה עמד על 1.57 דולר, כאשר צפי האנליסטים עמד על 1.53 דולר למניה.

   

  מיקרון (Micron Technology) יורדת ב-3.5% בטרום מסחר לאחר שהודיעה אתמול לאחר הנעילה על מכירת מניות (בהנפקה משנית) בשווי של כ-1 מיליארד דולר. הסכום שייכנס מהגיוס ישמש את חברת המעבדים להחזר חובות, בין היתר לקראת מועד הפדיון של חוב בשווי של 476 מיליון דולר בשנת 2023. מניית מיקרון ננעלה אתמול בשווי של 41.98 דולר, ואף הגיעה במהלך המסחר ל-42 דולר, שוויה הגבוה ביותר מאז ימי השיא של בועת הדוט-קום, בשנת 2001.

   

  עליבאבא הודיעה כי היא מתכוונת לשלש את היקף ההשקעה שלה בפעילות המחקר והפיתוח, לרמה של 15 מיליארד דולר בשלוש השנים הבאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים