שתף קטע נבחר

היום: אסטרואיד באורך כ-30 מטר חולף סמוך לכדור הארץ

האסטרואיד TC4 2012 יחלוף במרחק של כ-42 אלף ק"מ מכדור הארץ. הוא לא צפוי לפגוע בכדור הארץ וגם לא בלוויינים הנמצאים במרחק של 36 אלף ק"מ מאיתנו

 

 

 

היום זה קורה: אסטרואיד בגודל של בניין רב קומות "יגלח" אותנו ויעבור קרוב מאוד לכדור הארץ. מדענים אמרו כי האסטרואיד יעבור במרחק של כ-42 אלף ק"מ מאיתנו. למרות שהאסטרואיד יהיה קרוב מאוד לכדור הארץ, הוא לא צפוי להציב כל סכנה לכוכב הלכת שלנו.

 

 (הדמיה: נאס"א) (הדמיה: נאס
(הדמיה: נאס"א)

 

הסלע הענק יהיה למעשה במרחק של שמינית מהדרך בין כדור הארץ לירח, וממש כמעט יגרד לוויינים גאוסטציונריים שנמצאים במרחק של כ-36 אלף קילומטרים, כך לפי סוכנות החלל האירופית (איס"א). אורכו של הגוף השמימי בין 30-15 מטרים.

 

האסטרואיד, ששמו 2012 TC4, זוהה לראשונה כשהוא חולף בסמיכות לכדור הארץ באוקטובר 2012 במרחק כפול מהמרחק היום. אסטרונומים לא ראו שוב את האסטרואיד מאז אותה שנה מכיוון שהיה כל כך מרוחק ועמום.

 

 

האסטרואיד זוהה שוב בחודש יולי האחרון על-ידי הטלסקופ הגדול בצ'ילה. מדענים הצליחו לאתר בדיוק את מסלולו של האסטרואיד ולקבוע את המרחק שלו.

 

"הוא ממש קרוב", אמר בחודש אוגוסט רולף דנסינג, העומד בראש מרכז פעילות החלל האירופית בגרמניה. "הלוויינים הכי רחוקים שלנו נמצאים במרחק של כ-36 אלף קילומטרים, אז כן, זה בהחלט קרוב", הוסיף, אך חידד גם הוא כי אין כל סיבה לדאגה. "אפילו עם כמה שהוא קרוב, אנחנו עדיין במצב בטוח, הוא יפספס אותנו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים