שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איטליה: חופשת מחלה לעובדת בגלל כלבה החולה
  עובדת באוניברסיטה ברומא נעדרה מעבודתה ותבעה מהמוסד חופשת מחלה בתשלום. בית המשפט קיבל את טענתה. נשיא עמותה לזכויות בעלי חיים: "פסק הדין סולל את הדרך להכרה בחיות מחמד כחלק מהמשפחה"
  בית משפט באיטליה פסק כי אוניברסיטה ברומא תחויב לשלם דמי מחלה לעובדת שנעדרה במשך יומיים מכיוון שנאלצה לטפל בכלב החולה שלה. בית המשפט קיבל את טענת פרקליטה של האישה כי על אוניברסיטת ספיאנצה להחשיב את היעדרותה ביומיים הללו כחופשת מחלה בתשלום שנובעת מ"סיבות אישיות חמורות או משפחתיות".

  "חלק מהמשפחה". כלב משחק כדורגל (צילום: getty images) (צילום: getty images)
  "חלק מהמשפחה". כלב משחק כדורגל(צילום: getty images)
   

  האישה זכתה בתביעה לאחר שקיבלה סיוע מ"הליגה האיטלקית נגד ניסויים בבעלי חיים" - אחת מהעמותות הגדולות באירופה שעוסקות בתחום זכויות בעלי החיים. נשיא העמותה, ג'יאנלוקה פליצטי, אמר כי פסק הדין סולל את הדרך להכרה בחיות מחמד כ"חלק מהמשפחה". "זהו צעד משמעותי קדימה, שמכיר בכך שבעלי חיים שלא מוחזקים למטרות רווח כספי או בשל יכולת העבודה שלהם, הם למעשה חלק מהמשפחה", אמר. "כעת, עם האישור הווטרינרי הנדרש, כל מי שיהיה באותו מצב יוכל להסתמך על התקדים החשוב הזה".

   

  בפסק הדין הזה, איטליה חיזקה עוד יותר את המוניטין שיש לה כמדינה אוהבת חיות מחמד. על פי החוק האיטלקי, מי שנוטש חיה ל"סבל חמור" יכול להישפט למאסר של שנה ולקנס של עד 10 אלפים אירו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים