שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסעו לשמח בחג ונהרגו: "החברים רקדו למרות העצב"
  המדריך איתן פלמר ואחראי ההתנדבויות ברכיה סוסלוביץ', בני 18 מבית שמש, נסעו עם חבריהם לתנועת הנוער כדי לשמח מבוגרים בקריית מלאכי. בדרך הם נספו בתאונה. אביבית זריהן התנגשה במכוניתם של טאהר וחוסיין אל-אסלע, שאותה קנו יום קודם - והשלושה נהרגו ליד דימונה. סיפורי קורבנות החג בכבישים

   

  ההרוגים בתאונה בערב החג: איתן פלמר (מימין) וברכיה סוסלוביץ' ()
  ההרוגים בתאונה בערב החג: איתן פלמר (מימין) וברכיה סוסלוביץ'

  איתן פלמר וברכיה סוסלוביץ', בני 18 מבית שמש, היו בדרכם לשמח מבוגרים בקריית מלאכי - כשנהרגו בתאונה קשה בערב החג. את המכונית שבה נסעו הסטודנט טאהר (20) ובן דודו חוסיין (19) אל-אסלע, קנה חוסיין רק שלשום. אתמול (יום ה') הם נהרגו בתאונת דרכים ליד דימונה, לאחר שככל הנראה סטו מנתיב הנסיעה והתנגשו חזיתית במכוניתה של אביבית זריהן (59). היא נהרגה במקום ובעלה, שישב לצדה ברכב, נפגע באורח בינוני-קשה. לבני הזוג ארבעה ילדים. אלו סיפורי קורבנות החג בכבישים.

   

  בתאונה שאירעה ליד קריית מלאכי נהרגו כאמור סוסלוביץ' ופלמר. שלושה צעירים נוספים - נער בן 17, צעיר בן 19 וצעירה בת 20 - פונו במצב קשה לבתי החולים קפלן ואיכילוב. חלק מצעירי הציונות הדתית לאומית נוהגים לנסוע ולשמח בשמחת תורה קהילות מבוגרות בחג. כ-50 חניכי סניף בית שמש יצאו לקריית מלאכי ביום ד' בצהריים, אך פלמר וסוסלוביץ' נסעו יחד עם שלושה חברים נוספים ברכב פרטי. חבריהם שמעו על התאונה כשהתכוננו לחג בקריית מלאכי.

   

  "הקומונר כינס את החניכים וסיפר להם על התאונה. הוא אמר שהחברים שלהם נפצעו, אבל הם לא ידעו מה קרה", סיפר דביר עמיאור, סמזכ"ל תנועת הנוער אריאל. "הם התלבטו איך צריך להמשיך, אבל הם חשבו שהרצון של חברים שלהם היה לנסוע לשמח אחרים, אז הם צריכים לעשות את זה. החבר'ה גילו הרבה כוחות נפש, הם שמחו ורקדו למרות העצב על חברים שלהם. במוצאי שבת עדכנו אותם ששניים מהחברים נהרגו, והתגובות היו קשות".

   

  התאונה ליד קריית מלאכי    (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

  התאונה ליד קריית מלאכי    (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   (צילום: תיעוד מבצעי מד''א) (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)
  (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

  זירת התאונה בכביש 383, ליד קריית מלאכי (צילום: איחוד הצלה) (צילום: איחוד הצלה)
  זירת התאונה בכביש 383, ליד קריית מלאכי(צילום: איחוד הצלה)
    

  עמיאור הוסיף: "איתן היה מדריך דומיננטי שהחניכים שלו היו קשורים אליו. הוא התלבט אם להיות קומונר בסניף והוא נשאר בקשר עם הסניף גם אחרי שסיים. ברכיה היה אחראי על ההתנדבות של החבר'ה הבוגרים וארגן את הפעילות בשמחת תורה בקריית מלאכי". פלמר וסוסלוביץ' למדו בישיבה התיכונית שעלי תורה שבבית שמש, ולאחר סיום הלימודים החלו ללמוד השנה בישיבות הסדר, פלמר בישיבת קרני שומרון וסוסלוביץ באור עציון.

   

  איצי ארמון, קומונר מסניף רמת בית שמש, סיפר: "לפני צאת השבת היו שמועות ובהתייעצות עם פסיכולוג הוא אמר לי שצריך להודיע שיש פצועים ולהגיד שנתפלל לרפואתם. כינסנו את החניכים, אמרתי שיש פצועים מהסניף, שהרופאים מטפלים בהם ושאנחנו נעשה מה שאנחנו יכולים וזה לשמח אנשים. אמרנו פרקי תהילים לרפואתם. כינסנו את החבר'ה אחרי צאת החג עם פסיכולוג ועובדת סוציאליים וסיפרנו לחניכים. זה היה להם מאד קשה, הם איבדו מדריך וחבר".

   

  הרב צחי, שלימד את סוסלוביץ' בישיבת שעלי תורה שבית שמש, סיפר: "ברכיה היה נער שקט, מלא שמחה שבכל שנותיו היה עסוק בנתינה, הוא היה מתנדב קבוע בארגון שדואג לאוכל למשפחות נזקקות. אפילו הנסיעה האחרונה היתה לשמח אנשים".  

   

  "ירוחם כולה אבלה"

  בתאונה ליד דימונה נהרגו כאמור שלושה בני אדם - טאהר ובן דודו חוסיין אל-אסלע ואביבית זריהן מירוחם. שני הצעירים מהכפר סויוין הסמוך לדימונה היו ברכב שהתהפך בתאונה ליד העיר. טאהר היה סטודנט שנה ב' להנדסה באוניברסיטת בן גוריון, ואילו חוסיין סיים לפני שנה את לימודי התיכון בהצטיינות.

   

  שני צעירים ואישה נהרגו בתאונה ליד דימונה    (צילום: דוברות מד"א, רועי עידן.)

  שני צעירים ואישה נהרגו בתאונה ליד דימונה    (צילום: דוברות מד"א, רועי עידן.)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אביבית זריהן. נהרגה בתאונה ()
  אביבית זריהן. נהרגה בתאונה

  זריהן בפעילות המועצה בירוחם ()
  זריהן בפעילות המועצה בירוחם

  טהאר אל-אסלע. נהרג יחד עם בן דודו ()
  טהאר אל-אסלע. נהרג יחד עם בן דודו

  חוסיין אל-אסלע. שלשום הוא קנה את הרכב ()
  חוסיין אל-אסלע. שלשום הוא קנה את הרכב

  זירת התאונה ליד דימונה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  זירת התאונה ליד דימונה(צילום: רועי עידן)

   (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
  (צילום: דוברות מד"א)
  זריהן עבדה במועצת ירוחם. מיכאל ביטון, ראש מועצת העיר, ספד לה: "אביבית היא אישה מיוחדת מאוד. היא טיפלה בילדים בירוחם, מאות מילדי העיר קיבלו ממנה חינוך. היא הייתה מוקד המשפחה שלה. היא לקחה על עצמה להניע תהליכי התנדבות בקהילה והקימה גינה קהילתית, מועדון שכונתי לילדים. היא יזמה פרוייקט יחד עם חברתה לביקור קשישים עריריים. היא רק החלה בכל העשייה הקהילתית שלה והדבר נגדע. ירוחם אבלה".

   

  לדבריו, "כל עובדי המועצה מתייחדים עם זכרה ומתפללים לרפאותו השלמה של בעלה. ירוחם איבדה אחת מטובות נשותיה. נסייע למשפחה בכל".

   

  ביטון אמר כי הכביש שבו אירעה התאונה מסוכן מאוד והוא ואנשיו כבר התריעו על כך בעבר בפני שר התחבורה ישראל כץ והמנכ"לית קרן טרנר-אייל. "בכביש זה נהרגו רבים מתושבי ירוחם, דימונה והפזורה הבדואית, כולל משפחה שלמה שנהרגה בהתנגשות עם גמל. הכביש הזה לא סלול כראוי". הוא הסביר עוד כי "ירוחם מכפילה את עצמה, דימונה מכפילה עצמה. מאות אנשים נוסעים באזור ומסכנים את עצמם. אנו דורשים דיון חירום מיידי אצל שר התחבורה כדי למנוע את האסון הבא".

   

  סגניתו של ביטון, טל אוחנה, סיפרה: "אביבית הייתה אשה מיוחדת, מלאת חיים, חסד ונתינה. שנים רבות עסקה בחינוך בעיירה. המסירות שלה לבני משפחתה הייתה יוצאת דופן. בשנים האחרונות אף השקיעה בפעילות התנדבותית בשכונה ועם קשישים שאימצה. עיירה שלמה מבכה את לכתה בטרם עת. היא תחסר לכולנו".

   

  לפני שלושה חודשים עדכן משרד התחבורה את תושבי ירוחם שפנו אליו בנושא כי הוא בוחן תוכנית לשדרוג הצומת המחבר בין הכבישים 25 ו-204: "בימים אלה מקדם משרד התחבורה תוכנית להסדרת צמתים שאינם מוסדרים ברשת הצמתים הבינעירונית".

   

  הקטל בכבישים נמשך גם היום. נהג נהרג הלילה בהתהפכות מכוניתו בכביש 316 סמוך ליישוב חורה. נוסע שהיה במכונית נפצע קשה. שוטרי ובוחני משטרת ישראל הגיעו לזירת התאונה ואספו ממצאים מהזירה. נסיבות התאונה בחקירה.


  פורסם לראשונה 12/10/2017 21:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נסעו לשמח בחג ונהרגו: "החברים רקדו למרות העצב""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים