שתף קטע נבחר

יו"ר העבודה גבאי: לא נשב בממשלה עם הרשימה המשותפת

"אני לא רואה משהו שמחבר אותנו אליהם", הסביר גבאי את סירובו לשבת עם הרשימה הערבית. הוא העריך שלבני תשוריין ברשימת העבודה והביע תקווה שגם יעלון יצטרף למפלגה. על איראן: "היא איום אמיתי - אבל לא קיומי". יו"ר הרשות לשיקום האסיר: "אריה דרעי הוא דוגמה לשיקום לא מוצלח"

יושב ראש מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בבאר שבע כי מפלגת העבודה בראשותו לא תסכים לשבת באותה ממשלה עם מפלגת "הרשימה המשותפת" הערבית. "אני לא רואה משהו שמחבר אותנו אליהם", הסביר גבאי. "כדי להגיע למצב שבו אנחנו מרכיבים את הממשלה הבאה אנחנו צריכים באזור ה-27 מנדטים ושלפיד יהיה באזור ה-11".

 

באירוע נשאל גבאי גם על האפשרות שהעבודה בראשותו תחבור לקואליציה עם מפלגת "כולנו" של משה כחלון, על רקע היחסים המתוחים בין השניים. "בסופו של דבר כל אחד רוצה להשפיע", אמר גבאי. "חוץ משתי מפלגות שמתעקשות שלא להשפיע – כולם רוצים להיות בקואליציה".

אבי גבאי. אין לו דבר עם הרשימה המשותפת (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אבי גבאי. אין לו דבר עם הרשימה המשותפת(צילום: מוטי קמחי)

גבאי אמר כי הוא מאמין שלציפי לבני ישוריין מקום ברשימת העבודה, ואישר כי המפלגה תשריין ברשימתה גם איש ביטחון. הוא הביע תקווה שמשה (בוגי) יעלון יצטרף למפלגת העבודה.

 

באותו אירוע דיבר גבאי גם על נאום טראמפ נגד איראן אמש. "איראן היא איום אמיתי על מדינת ישראל – אבל לא איום קיומי", אמר גבאי. הוא הדגיש: "ראינו נאום יפה מאוד. צריך לזכור שטראמפ אמר כבר פעמיים לקונגרס שאיראן כן עומדת בהסכם. אין ספק שאסור לנו לתת להם להגיע לגרעין... יש את השלב של הנאומים, ויש את השלב שלאחר מכן, של הדיפלומטיה והחדרים. בפעם הקודמת ברחנו מזה. היינו בשלב הנאומים, ובגלל שלא היינו בשלב של החדרים לא השפענו על ההסדר."

 

על כך שנראה לעתים שטראמפ נוקט קו נוקשה יותר אפילו מזה של נתניהו בעניין הגרעין האיראני אמר גבאי: "בסוף אנחנו נשארים פה. האמריקנים לא כאן, ואנחנו צריכים לעשות מה שחשוב ושומר על האינטרס שלנו. אני חושב שצריך להמשיך וללחוץ שיהיו סנקציות, בעיקר בתחום הטרור. אני מקווה שטראמפ יעשה גם את השלב השני ולא רק יסתפק בנאומים". על החלטת ארה"ב וישראל לפרוש מאונסק"ו אמר: "ממה שהבנתי, הופתענו מההחלטה האמריקנית. יש לנו נטייה להיות מופתעים מדברים שקורים... אם האמריקנים יעזבו את אונסק"ו, אנחנו גם לא צריכים להיות שם". הוא הדגיש כי העובדה שיהודייה תתמנה בקרוב למנכ"לית אונסק"ו אינה צריכה בעיניו לשנות את החלטת ישראל לפרוש.

 

ב"שבתרבות" בבאר שבע התארח גם ראש הרשות לשיקום האסיר, אריה ביבי. הוא סיפק נתונים על שיעור האסירים המצליחים להשתקם, וכשנשאל על שיקומו של השר אריה דרעי השיב כי הוא דוגמה לשיקום לא מוצלח. לאחר מכן שיגר ביבי מכתב לשר הפנים ובו התנצל על דבריו: "כשלתי בלשוני ואני מצר על כך. אתה האדם האחרון שהייתי רוצה לפגוע בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר העבודה. חותר ל-27 מנדטים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים