שתף קטע נבחר

נכי צה"ל במחאה: כביש החוף נחסם לסירוגין

לראשונה הצטרפו למאבק גם נכי צה"ל, שזכאים ליותר הטבות מהשאר. הכביש נפתח לתנועה אחרי ששניים מנתיביו נחסמו שוב. בהמשך עברו הנכים לצד השני וחסמו שוב. גם נכי הפוליו הצטרפו: "מעצימים את המאבק"

  

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" המשיך היום (יום א') את מסע המחאה שלו בכבישי ישראל. הם החלו את המסע מכיוון מחלף נתניה, ולאחר כמה דקות נחסם חלקית הכביש לתנועה לכיוון דרום, והורגשו עומסי תנועה. לאחר כמה דקות של זרימת התנועה חסמו הנכים שוב שני נתיבים  מהכביש, כארבעה קילומטרים ממחלף נתניה לכיוון דרום. כעת פתוח הכביש לתנועה. לאחר מכן, נחסם כביש החוף לכיוון צפון בצמוד לאזור התעשייה של נתניה.

מחאת הנכים במחלף נתניה. הפגנה לכיוון דרום (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
מחאת הנכים במחלף נתניה. הפגנה לכיוון דרום(צילום: יאיר שגיא)
 

עמם מחו גם נכי פוליו ולראשונה גם נכי צה"ל, שזכאים ליותר הטבות מהשאר. המסע על כיסאות גלגלים התקיים בלווי המשטרה. "היום אפילו לנו עושים בעיות. על כל דבר צריך להילחם. אפילו על תרופות ודברים בסיסיים. זה לא מה שהיה פעם", אמר אבי גלאם, יו"ר קהילה נגישה כפר יונה ונכה צה"ל.

 

 (צילום: אמיר אלון) (צילום: אמיר אלון)
(צילום: אמיר אלון)

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)
 

יו"ר ארגון נכי הפוליו, יהודה דורון: "אנחנו מעצימים את המאבק לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת. ב-23 באוקטובר נגיע להפגין מול משכן הכנסת. המטרה שלנו היא ליצור קצת לחץ בכבישים כדי שהציבור יזדהה איתנו. אני קורא לכל הציבור להצטרף ולתמוך בנו".

 

במקביל לחסימות הכבישים שמבצעים בעיקר פעילי "הנכים הופכים לפנתרים" שמתנגדים להסכם להעלאת קצבאות הנכות שהושג מול ההסתדרות ונציגי הממשלה, שלשום התקיימה הפגנת תמיכה ראשונה בהסכם בצדי כביש 40 סמוך לגדרה, שבה השתתפו כ-30 איש.

 

שר העבודה והרווחה חיים כץ ביקש בישיבת "שרינו" (פורום שרי הליכוד) לקבל לידיו את כל הנתונים הנדרשים על מנת להכין נוסח חוק להעלאת קצבת הנכות, והתחייב כי יקדם חקיקה שלא תפגע בשום חלק מאוכלוסיית הנכים. השר כץ אמר: "אחרי כל הכותרות הגיע הזמן להפוך את ההסכמים להסכם. בכוונתי לגבש הצעת חוק שתיתן מענה משמעותי למצוקת הנכים".

 

בתחילת החודש חסמו המפגינים לראשונה מתקן אסטרטגי. כעשרה פעילי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" ו"צוות לעניין" חסמו למשך כחמש שעות, החל מהשעה 6:00 בבוקר, את הכניסה לנמל אשדוד ומנעו ממאות משאיות להיכנס ולצאת מהמקום. בכביש שמוביל לנמל נוצר עומס כבד מאוד והמשאיות עמדו והמתינו לאורך מאות מטרים.

 

 

 

 

 


פורסם לראשונה 15/10/2017 08:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
הפגנת הנכים, הבוקר
צילום: יאיר שגיא
מומלצים