שתף קטע נבחר

המקצוע החשוב בישראל

בעידן הנוכחי לא ניתן לקדם עסקים ולבצע פעילות כלכלית ללא מעורבתם של רואי חשבון

כל הפעילות העסקית-כלכלית בישראל מבוססת על השכלתם, ניסיונם והבנתם של רואי החשבון. כל הפעולות הפיננסיות, לרבות השקעות, רכישות ומכירות מלוות על ידי רואי חשבון. ללא מעורבותם של אלה לא ניתן לבצע פעולות כלכליות באופן נכון, מוצלח ובהתאם להוראות החוק.

 

כל עסק (ובפרט כל עסק חדש) חייב ליווי צמוד ויסודי של רואה חשבון.

 

השכלתו הפיננסית, החשבונאית, הכלכלית והמיסויית של רואה חשבון אינה דומה לזו של בעל מקצוע אחר כלשהו; רואה חשבון לומד בדרך כלל, תחומים אלה באופן נרחב ומעמיק בהשוואה למקצועות אחרים בעלי מאפיינים דומים לכאורה, תקופת הלימודים של רואי חשבון ארוכה מאוד, מעמיקה ואיכותית.

 

בנוסף, סטודנטים לראיית חשבון נדרשים לבחינות הסמכה מטעם משרד המשפטים. בחינות אלה מורכבות וקשות מאוד. על מנת שאדם יהפוך לרואה חשבון המסוגל לתת שירות ליווי וסיוע איכותי לעסקים, עצה טובה ושליטה בהוראות החוק - נדרשות לו כשבע שנים לפחות (חמש שנות לימוד ועוד שנתיים התמחות).

 

לא קיים שום מקצוע פיננסי או ייעוצי אחר הכולל היקף ידע ורמת מקצועיות דומה לזו של רואה חשבון.

 

ללא רואה חשבון לא יכול גוף כלכלי להמשיך להתקיים ועסקה מורכבת לא תוכל לצאת לפועל אלא לאחר שנוטרלו המוקשים ממנה ונסללה הדרך האופטימלית ביותר על ידי רואה חשבון.

 

תכנון עסקי, תכנון מס מבריק וניתוח דוח כספי יכולים להירקח יחד, להיכתב ולהתבצע אך ורק על ידי רואה חשבון.

 

הצלחתם של עסקים קטנים, הפיכתם לחברות גדולות, סיוע בתכנון נכון של השקעות, תכנון מבנה עסקי והון משפחתי, שינויי מבנה עסקיים, מיזוגים פיצולים וכו׳ יכולים להתבצע אך ורק בסיועם של רואי חשבון ובליווי צנוד שלהם.

 

 

בשונה משאר בעלי המקצוע, לרואה החשבון ראייה עסקית וכלכלית רחבה ביותר, עם יכולת לתת מגוון פתרונות המתאימים ספציפית לאותו עסק ולאותה משפחה.

 

ג׳ק בלנגה, רו״ח ועו״ד סגן נשיא ויו״ר ועדת המיסים בלשכת רואי חשבון בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים