שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טסלה מתקשה עם מודל 3 אך מפטרת מאות עובדים

  יצרנית הרכב החשמלי מארה"ב המאיימת על חברות הרכב הגדולות, מאשרת כי פיטרה במהלך השבוע החולף מספר עובדים. לפי הערכות, 400 עד 700 שהועסקו בה קיבלו הודעה מפתיעה על פיטוריהם. במקביל, תכניות מודל 3 מתקדמות בעצלתיים

  טסלה מתקשה לעמוד בהבטחות לייצור מספר גדל והולך של מודל 3 החדשה, אך מפטרת בכל זאת מאות עובדים. במהלך סוף השבוע החולף דיווחו כלי תקשורת מרכזיים וסוכנויות ידיעות על התפתחות מפתיעה בחברת טסלה, יצרנית הרכב החשמלי האמריקאית. לפי מקורות שונים, בהם עובדים בהווה ולשעבר בחברה, בין 400 ל-700 עובדים בתפקידי מכירות, פקידות וניהול צוותים מתוך כ-33 אלף אותם מעסיקה טסלה, קיבלו במהלך הימים האחרונים הודעה לפיה היצרנית אינה מעוניינת עוד בשירותיהם.

   

  מודל 3. מאסק הבטיח 1,500 בתחילת אוקטובר, מסר 220 ()
  מודל 3. מאסק הבטיח 1,500 בתחילת אוקטובר, מסר 220

   

  בטסלה אישרו את דבר הפיטורים אך נמנעו מלהתייחס למספר. לדברי מקורות בהנהלת החברה, הפיטורים אינם קשורים בשום אופן למספר המכוניות שמתעתדת היצרנית להעלות על הכביש בעתיד, וכי מדובר בצעדים ארגוניים לכל דבר ועניין. כמו-כן הובהר כי במקביל למאות העובדים שפוטרו, מספר לא ידוע של עובדים זכה בבונוס ותפקידים בכירים יותר לאור ביצועיהם בשנה האחרונה, וכי החברה עומדת לגייס כמה מאות עובדים חדשים במחלקות שונות.

   

  כדאי להזכיר כי לפני כשנה התחייבה טסלה להגיע לקצב ייצור של 500 אלף מכוניות כבר ב-2018 (פי 10 מנפח הייצור ב-2015), ובכך תקדים בכשנתיים את התכנית המקורית להתרחבות. לפי אלון מאסק, היזם ובעלי החברה המתקדמת, ב-2020 צפויה טסלה להגיע לנפח ייצור של כמיליון מכוניות בכל שנה, מרביתן מודל 3 שייצורה החל לפני שבועות ספורים.

   

  לפני כשלושה חודשים, כאשר נחשפה סוף סוף המכונית שאמורה להפוך את טסלה מיצרנית נישה לחברה של כבוד בתעשיית הרכב, דיווח מאסק כי 30 לקוחות ראשונים יקבלו את הרכב בהקדם, מתוך מאות האלפים שהזמינו אותו. לדבריו אז, במהלך אוגוסט יסופקו 100 יחידות נוספות ואילו בספטמבר (החולף) אמור היה המספר לגדול פי 15 ועד ל-1,500 מכוניות. בדצמבר (בעוד כחודשיים) אמור היה מספר כלי רכב שיעלה על הכביש לעמוד על כ-20 אלף בחודש, ו-40 אלף כבר בינואר 2018.

   

  אלה מספרים שכבר אז התקבלו במידה מסוימת של אי אמון, וכעת מתגלה כי הפסימיים צדקו. בתחילת אוקטובר דיווחה טסלה על פעילותה ברבעון השלישי של השנה, בין היתר על מסירה של 220 מכוניות מודל 3 מתוך 260 שיוצרו בסך הכל. הרחק מהמספר עליו הצהיר מאסק אך לפני מספר שבועות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים