שתף קטע נבחר

גרסת הטליבאן: "לא אנסנו את השבויה ולא רצחנו את בתה התינוקת"

ג'ושוע בויל הקנדי, אשתו האמריקנית קייטלן ושלושת ילדיהם שוחררו מהשבי בפקיסטן לאחר חמש שנים, ובויל טען שארגון הטרור רצח את בתו התינוקת ואנס את רעייתו. בטליבאן דוחים בתוקף את ההאשמות: "זה שקר. בני הזוג מעולם לא נפרדו במהלך השבי". על התינוקת: "מתה בהפלה טבעית"

 

 

מלחמת גרסאות: הטליבאן דחה היום (יום א') את טענות בן הערובה הקנדי ג'ושוע בויל, שלפיהן חוטפיו רצחו את בתו התינוקת ואנסו את אשתו במהלך חמש שנותיהם בשבי ארגון הטרור האיסלאמיסטי. לטענת הארגון, רעייתו האמריקנית של בויל, קייטלן קולמן, איבדה את בתה התינוקת ב"הפלה טבעית".

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

בויל ורעייתו נחטפו על ידי אנשי טליבאן בשנת 2012 בעת שטיילו באפגניסטן, ואז הועברו לידי שלוחת הארגון בפקיסטן, רשת "חקאני". בני הזוג ושלושת ילדיהם שנולדו בשבי שוחררו ביום רביעי במבצע חילוץ של צבא פקיסטן ובסיוע מודיעיני של ארצות הברית. עם שחרורם הועברו בני המשפחה לקנדה.

 

ג'ושוע בויל ורעייתו קייטלן קולמן (צילום: AP) (צילום: AP)
ג'ושוע בויל ורעייתו קייטלן קולמן(צילום: AP)

עם נחיתת בני הערובה המשוחררים בקנדה, האשים בויל את שוביו שרצחו את בתו התינוקת ואנסו את אשתו. הטליבאן טוען שמדובר בהאשמות "מזויפות".

 

הטליבאן הודה: התינוקת מתה בשבי

מבצע החילוץ בא אחרי שנים שבהן האשימה ארה"ב את פקיסטן כי היא אינה עושה די כדי להילחם ברשת "חקאני". "על הטיפשות והרוע שהפגינה רשת 'חקאני' כשחטפה עולה רגל מאפילה רק הטיפשות והרוע שהפגינו אנשיה כשהם אפשרו לרצוח את בתי התינוקת ולהניח לאחד משומרינו לאנוס את אשתי בפיקוח הממונים עליו", אמר בויל בהצהרה שהקריא בקול רגוע ובוטח לאחר נחיתתו בקנדה. הוא לא הסביר למה התכוון במונח "עולה רגל" ולא פירט על הרצח והאונס. בויל סיפר כי אחד מילדיו סבל במהלך השבי מבעיות בריאות וכי מחלציהם הפקיסטנים נאלצו להאכילו בכפייה. 

 

דובר הטליבאן זביאוללה מוג'היד אמר שבויל ורעייתו קולמן מעולם לא נפרדו במהלך תקופת השבי שלהם, "דווקא בשל העובדה שהמוג'הידין לא רצה לעורר שום חשד". עם זאת, הוא הודה שהתינוקת מתה בשבי.

 

 (צילום: AFP / SITE Intelligence Group) (צילום: AFP / SITE Intelligence Group)
(צילום: AFP / SITE Intelligence Group)

עם אחד הילדים בבית המשפחה בקנדה (צילום: AP) (צילום: AP)
עם אחד הילדים בבית המשפחה בקנדה(צילום: AP)

"במהלך תקופת המעצר אירעה תקרית כשהאישה חלתה. האזור היה מרוחק, לא היו רופאים ובשל המצב החמור האישה עברה הפלה טבעית של תינוקת", נמסר בהודעת ארגון הטרור האיסלאמיסטי. "לטענות שצפות בתקשורת אין שום קשר למציאות משום שהאנשים המדוברים נמצאים כעת ביד האויבים שלנו".

 

רשת "חקאני" מונהגת על ידי סיראג'ודין חקאני, שמשמש גם בתפקיד סגן מנהיג הטליבאן האפגני. לא פעם נטען שלרשת הטרור יש קשרים אפלים לממסד הצבאי בפקיסטן.

 

בוילר מסר מעט פרטים במהלך הדברים שנשא עם נחיתתו בקנדה, ואמר שמותה של בתו והאונס של אשתו אירעו ב-2014. היה זה שנתיים אחרי שהוא ורעייתו ההרה נחטפו באזור מרוחק באפגניסטן שנמצא בשליטת הטליבאן.

 

משפחותיהם של בני הזוג בויל וקולמן נשאלו בעבר שוב ושוב מדוע הם יצאו לטיול תרמילאים באזור מסוכן כל כך, במיוחד בהתחשב בעובדה שקולמן הייתה בהיריון באותה העת. הלילה טען בויל כי נסע לאפגניסטן כדי לעזור ל"תושבי כפרים שחיו בעומק השטח שבו שולט הטליבאן וששום עובד סיוע, שום ארגון צדקה ושום ממשלה אינם מצליחים להגיע אליו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נחטף עם בת זוגו בעת טיול באפגניסטן. בויל
צילום: AFP
מומלצים