שתף קטע נבחר

עיכובים בנתב"ג: עובדים קיבלו מכתבי שימוע - ולא התייצבו

עשרות עובדי רשות התעופה לא הגיעו למשמרת הלילה בנתב"ג לאחר שקיבלו מכתבי שימוע לפני פיטורים. עיכובים נרשמים בלוח הטיסות ובהעלאת המזוודות. יו"ר ועד העובדים: "אנשים עבדו כמו חמורים וקבלו מכתבי פיטורים - לכן החליטו לא להגיע"

 

 

עיכובים של כ-40 דקות בממוצע נרשמים הלילה (א') בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שעובדי משמרת הלילה של רשות שדות התעופה לא הגיעו לעבודה. בימים האחרונים שלחה ההנהלה מכתבי שימוע לפני פיטורים לכ-250 עובדי מחלקות מיון מזוודות, שינוע מזוודות ומחלקת לוגיסטיקת 747, שגויסו לתגבור בעונת החגים העמוסה. כעשרות עובדים שקיבלו מכתבי שימוע החליטו שלא להופיע לעבודה, וכתוצאה מכך נרשמים עיכובים בלוח הטיסות - בעיקר בכל הקשור להעלאת המזוודות למטוסים.

 

העומסים בנתב"ג, אמש ()
העומסים בנתב"ג, אמש

יו"ר עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, הסביר בשיחה עם ynet: "נגמרה עונת הקיץ וחלק מהעובדים שקיבלו מכתבי שימוע לפני פיטורים החליטו לא להגיע למשמרת לילה. זה רק בגלל ההנהלה. אנחנו מדברים על 300-250 עובדים עונתיים. ההנהלה עושה טעות. זה עניין שלה, היא מחליטה - וזו המשמעות של ההחלטה שלה".

 

עידן הוסיף: "העבודה מתבצעת רגיל, אבל יש מחסור בעובדים ולכן יש עיכובים, כי אין אנשים. אנשים אומרים 'עבדנו כל הקיץ קשה מאוד כמו חמורים ואחרי שקיבלנו מכתבי שימוע, למה לנו להמשיך לעבוד ככה?' יש הרבה עבודה, אבל אנשים מתוסכלים. הכול קורה אך ורק בגלל שאנשים שאומרים להם שהם מפוטרים החליטו לא להגיע לעבוד".

 

שמואל, שאמור לטוס הלילה לוונציה, סיפר ל-ynet כי טיסתו מתעכבת בחצי שעה בשל המתנה למזוודות, שטרם הגיעו למטוס. "הקברניט הודיע שאנחנו נאלצים להמתין עד שהמזוודות יגיעו. זה מתסכל לחכות במטוס בגלל דבר כל כך בסיסי כמו העברת מזוודות. זה פשוט מתסכל ברמות".

 


פורסם לראשונה 15/10/2017 23:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים