שתף קטע נבחר

נתניהו על תקיפת חיל האוויר בסוריה: "מי שמנסה לפגוע בנו, אנחנו פוגעים בו"

ראש הממשלה אמר בעקבות תקיפת סוללת הנ"מ שירתה על מטוסי חיל האוויר כי "זה לא מקובל עלינו. חיל האוויר פעל בדיוק, במהירות, והשמיד את מה שצריך להשמיד"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח הערב (יום א') את פעולת חיל האוויר שפגע בסוללת נ"מ שירתה טיל על מטוסים שהיו מוקדם יותר בגיחת צילום בשמי לבנון: "המדיניות שלנו ברורה - מי שמנסה לפגוע בנו, אנחנו פוגעים בו. היום ניסו לפגוע במטוסינו - לא מקובל עלינו".

 

מטוס F16 של חיל האוויר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מטוס F16 של חיל האוויר(צילום: AFP)

לדברי נתניהו, "חיל האוויר פעל בדיוק, במהירות, והשמיד את מה שצריך להשמיד. אנחנו נמשיך לפעול במרחב ככל שדרוש כדי להגן על ביטחון ישראל".

 

על פי הודעת צה"ל, סמוך לשעה 10:00 ירתה סוללה סורית טיל לעבר מטוסי קרב ישראליים שהיו בפעילות מעל שטח לבנון. המטוסים שיגרו ארבע פצצות לעבר הסוללה, שירתה לעבר מטוסים בתקרית דומה בחודש מרס. רכיב מרכזי הושמד וכל מטוסי חיל האוויר שבו לבסיס בשלום.

 

התקרית אירעה במהלך ישיבה של הקבינט המדיני-ביטחוני שעסקה בסוגיית הפיוס הפלסטיני. השרים עודכנו בזמן אמת על התקרית והתגובה והדיון בסוגייה הפלסטינית יימשך בישיבה נוספת שתתקיים מחר.

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום בפגישה עם שר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו המבקר בישראל: "זה הביקור הראשון שלו ולביקור ראשון של שר ביטחון אין חשיבות רגילה. אנחנו מאוד מעריכים את יחסינו עם הרוסים, בעיקר את הפתיחות והכנות. לא תמיד אנחנו מסכימים אבל תמיד אנחנו מדברים בצורה כנה ופתוחה. אנחנו מאמינים שברגע שיש דיאלוג פתוח וכן, אפשר להתגבר על כל הבעיות".

 

 

סוללת נ"מ SA-5 מהדגם שנוטרל (צילום: חיל האוויר האמריקאי בסיס נליס) (צילום: חיל האוויר האמריקאי בסיס נליס)
סוללת נ"מ SA-5 מהדגם שנוטרל(צילום: חיל האוויר האמריקאי בסיס נליס)

בשעות אחר הצהריים הזהיר צבא סוריה מפני "ההשלכות של הניסיונות התוקפניים" ופרסם דברי רהב שקריים על פגיעה לכאורה במטוסי חיל האוויר.

 

"מטוסי חיל האוויר הישראלי חדרו בשעה 8:51 למרחב האווירי בגבול לבנון באזור בעלבק, ומערך ההגנה האווירית ירה לעברו. אחד המטוסים נפגע ישירות והיה חייב להימלט", לשון הודעת צבא סוריה.

 

עוד טען צבא סוריה כי "בשעה 11:38 שיגר האויב הישראלי כמה טילים מתוך שטח ישראל, והם נפלו באחד המוצבים הסוריים בפרברי דמשק. כתוצאה היו רק נזקים חומריים. הפיקוד הצבאי של צבא סוריה מזהיר מההשלכות החמורות של הניסיונות התוקפניים החוזרים ונשנים מצד ישראל ומדגיש את נחישותו להמשיך במלחמה נגד כנופיות הטרור שהן הזרוע של ישראל באזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Getty Images
מטוס F-16 של חיל האוויר. ארכיון
צילום: Getty Images
מומלצים