שתף קטע נבחר

דיווח: "צה"ל תקף בסיני לאחר ירי הגראדים לאשכול"

בעיתון "אל ערבי אל-ג'דיד" נטען כי חיל האוויר תקף באזור אחרי הירי ביום ראשון. סרטון מתעד לכאורה את ירי הגראדים

 

 

 

בעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" צוטטו הבוקר (יום ג') גורמים שבטיים שטענו שמטוסי חיל האוויר תקפו מטרות בחצי האי סיני זמן קצר אחרי שיגור רקטות הגראד ביום ראשון לעבר המועצה האזורית אשכול. לדיווח זה אין אישור ממקור אחר. סרטון שצולם באחד מיישובי עוטף עזה מתעד לכאורה את אותו ירי רקטות מסיני.  

 

לפי הדיווח בעיתון, מטוסי צה"ל תקפו בצפון סיני אחרי שחיל האוויר המצרי סיים לבצע את תקיפותיו באזורי רפיח ושייח זוויד בצפון סיני. דאעש, שקיבל אחריות לירי הרקטות, לא מסר בהודעתו כי חיל האוויר תקף באזור לאחר אותו הירי. אתמול פרסם הארגון הג'יהאדיסטי תמונות מהמתקפה ביום ראשון נגד צבא מצרים שבעקבותיה נורו הגראדים, אבל לא את ירי הרקטות עצמו.

 

ביום א' בערב נשמעה אזעקת צבע אדום בכמה יישובים במועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח סיני לעבר המועצה האזורית. אחת מהרקטות התפוצצה בשטח פתוח ואותרה בהמשך בתום סריקות של כוחות צה"ל. לא היו נפגעים. קודם לכן דיווחו תושבים בעוטף עזה על קולות פיצוצים שנשמעו.  

 (צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול) (צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול)
(צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול)

רקטה ששיגרו אנשי דאעש לעבר המועצה האזורית אשכול (צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול) (צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול)
רקטה ששיגרו אנשי דאעש לעבר המועצה האזורית אשכול(צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול)
 

המתקפה התרחשה אחרי שמצרים הודיעה על פתיחתו של מעבר רפיח למשך ארבעה ימים לשני הכיוונים, לראשונה מאז החתימה על הסכם הפיוס בין פתח לחמאס. עם זאת, לאחר המתקפה החליטה מצרים לבטל את פתיחת המעבר, בהתאם למה שמסרה מנהלת המעברים ברצועה. דאעש קיבל אחריות לשיגור, ובהודעה שפרסם בסוכנות הידיעות שלו "אעמאק" נכתב כי מטרת אנשי דאעש הייתה לפגוע במטוסי חיל האוויר. 

 

בהודעת דאעש צוין כי "בעודם מסתייעים באללה בלבד ושמים את מבטחכם בו ובמסגרת התקפה על שמו השייח אבו מוחמד אל-עדנאני, כמה חיילים של ארגון ה'מדינה האסלאמית' תקפו שני מוצבים מרכזיים של צבא מצרים הכופר מערבית לעיר א-שייח זוויד ומזרחית לעיר אל-עריש. הם הסתערו על מחסום אלעג'רה מערבית לעיר א-שייח זוויד ועל מחסום כרם אל-קוואדיס מזרחית לאל-עריש והרגו ופצעו 40 כופרים.

 

"הם לקחו אמצעי לחימה ותחמושת מגוונים כשלל, בעוד יחידות הסיוע ירו רקטות גראד לעבר המחנה הצבאי א-זהור. במקביל ףלוחמי הג'יהאד ניסו לבלום/ לפגוע במטוסים היהודיים שחגו במרחב האווירי של המחוז ותקפו את המועצה האזורית אשכול היהודית בשתי רקטות גראד".

  

הודעת דאעש פורסמה על רקע מתקפת הטרור נגד הצבא המצרי בא-שייח זוויד, ונטען בה כי לוחמי הג'יהאד של הארגון ניסו לפגוע במטוסי חיל האוויר הישראלי שחגו באזור המחוז ושיגרו שתי רקטות גראד לעבר המועצה האזורית אשכול. שישה חיילים נהרגו בהתקפה שסוכלה - ובמהלכה חוסלו 24 מאנשי דאעש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים