שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בתוכנית של פאולה וליאון הזמינו צופים לספר על הטרדה מינית - ולזכות בכרטיס להופעה

  גולשים ברשת זעמו בעקבות הזמנה לשתף בפגיעה מהטרדה מינית בעמוד הפייסבוק של התוכנית של ליאון ופאולה רוזנברג - ולקבל כרטיסים להופעה של דנה ברגר וירמי קפלן. המנחים פרסמו התנצלות: "כמובן שאנחנו לא מחלקים פרסים על הטרדות מיניות"

   

   

  זעם ברשתות החברתיות על פאולה וליאון רוזנברג בעקבות הצעה בתוכניתם. "כתבו את הסיפור שלכם על הטרדה מינית - ואפילו תוכלו לזכות בכרטיס להופעה של דנה ברגר", אמרו השניים בתוכנית ששודרה היום (ג').

   

  ההצעה והכיתוב שנלווה אליה, שהועלו בעקבות קמפיין הרשת שבמסגרתו משתפים אנשים בהטרדות מיניות שעברו, עוררו כעס, וגולשים רבים הביעו את זעמם. "מה זה ההנעה לפעולה הבזויה הזאת", כתב אחד הגולשים בעמוד הפייסבוק של התוכנית, "מה אתם מצפים שאנשים יכתבו 'כן הותקפתי או הוטרדתי מינית - תביאו לי כרטיסים להופעה של ירמי קפלן'". גולשת נוספת כתבה: "נראה לי שנעלמה לכם הבושה, אולי כדי שתתחילו לחפש אותה". אחרים כינו את הרעיון "דוחה".

   

  בעקבות הביקורת פרסמו זוג המגישים התנצלות: "כמובן שאנחנו לא מחלקים פרסים על הטרדות מיניות. אנחנו התוכנית שעוסקת יותר מכל תוכנית אחרת בהעלאת מודעות לנושאים חשובים כמו שוויון, קבלת האחר ופמיניזם. קולות שלא נשמעים במקומות אחרים: נשים, נכים, אנשים שמשתקמים מאירועי חיים מאתגרים. יום-יום אנחנו מביאים לאולפן סיפורים עוצמתיים של אנשים שנפלו קורבן ויצאו מזה, ורוצים לעורר השראה. ומעבר לזה, בכל יום אנחנו מחלקים לחברי הפייסבוק שלנו כרטיסים להופעות. היום ביקשנו, בעקבות הפוסטים הרבים שעלו אתמול, שגם בדף שלנו יכתבו סיפורים וישתפו ויתייגו #metoo להעלאת המודעות להטרדות מיניות. נעשתה טעות בכיתוב ואולי ניתן היה להבין באופן שונה כאילו הכוונה לחלק פרסים על הטרדות. זה מגוחך ולא יעלה על הדעת שנעשה דבר כזה".

   

  הם הוסיפו כי הם מסקרים סיפורים רבים של הטרדות מיניות וחתמו בבקשת סליחה: "התנצלותנו הכנה למי שנפגע מהשגיאה".

   

   

  גם הזמרת דנה ברגר התייחסה להצעה בעמוד הפייסבוק שלה והתנצלה עליה. "הזדעזעתי ברגע שראיתי את הדרך הצינית שבה חילקו כרטיסים למופע שלי 'על גב' מוטרדות ומנוצלות מינית - זה בוודאי לא שנעשה בידיעתי או בידיעת צוותי (כל הנושא של איך מחלקים את הכרטיסים והפניה לפייסבוק של התוכנית נעשית על ידי הפקת התכנית עצמה)", כתבה, "הנושא הזה בליבי וביום יום שלי, בפעילות שאני עושה וגם ביצירה שלי. אני משוכנעת שהפקת התוכנית עשתה זאת בשוגג. בכל זאת אני מתנצלת בפני מי שנפגעה".

  .

  מהזכיינית קשת, שמשדרת את התוכנית, נמסר בתגובה: "מדובר בתקלה טכנית שבמהלכה חוברו יחד שתי שקופיות שאינן קשורות האחת לשנייה. יובהר שוב כי פעילות הפרס אינה קשורה בשום אופן וצורה לכך. המגישים התנצלו והתקלה תוקנה כבר במהלך השידור".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  ליאון ופאולה רוזנברג
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים