שתף קטע נבחר

נעצר תושב קריית ים בחשד לשיסוף גרונה של פיטבולית

תושב קריית ים ישהה במעצר עד יום חמישי לאחר שנעצר בסוף השבוע בחשד לשיסוף גרונה של כלבת פיטבול ששרטה את בתו בזמן משחק. אחיו נעצר בחשד לסיוע ושוחרר ממעצר. "על דבר כזה שוחטים כלב? התחושות קשות מאוד", אומר בעליה של הכלבה קאיה. מנגד טוען סנגורו של החשוד כי הפיטבולית תקפה את הילדה ומכחיש את הפגיעה בכלבה

בית משפט השלום בקריות האריך היום (ג') ביומיים נוספים את מעצרו של תושב קריית ים החשוד כי שיסף בסכין את גרונה של כלבת פיטבול יממה לאחר שהכלבה שרטה את בתו. אחיו של החשוד, שנעצר בחשד שסייע לו, שוחרר ביום ראשון ממעצר. השופטת ציינה כי יש חשד סביר שביצע את המיוחס לו "ואף מעבר לכך".

 

הכלבה קאיה ()
הכלבה קאיה

 

תחילתה של הפרשה ביום שישי שעבר, כאשר החשוד ובני משפחתו ביקרו בבית חבריהם, בעלי כלבת הפיטבול קאיה, בת שנה ושלושה חודשים. "הכלבה הייתה קשורה והוא בעצמו אמר לאשתי 'תשחררי אותה, שאוכל לשחק איתה'. באיזשהו שלב הילדה באה אליו והכלבה בטעות שרטה אותה", סיפר בעל הכלבה ל-ynet. הילדה נפגעה במצחה, בשפה התחתונה ובלשון.

 

ביממה שלאחר התקרית התנהלו מגעים בין שתי המשפחות לגבי כרטיס החיסונים של הכלבה, ועלה חשש כי הילדה תזדקק לקבלת טיפול בזריקות. בעליה של הכלבה טוען כי עוד במהלך השבת השמיע החשוד איומים באוזני קרובי משפחתו והצהיר כי הוא "בא לקחת את הנשמה של הכלבה".

 

בעל הכלבה: "על דבר כזה שוחטים כלב?"

במוצאי שבת הגיעו החשוד ואחיו לבית בעלי הכלבה, ובמקום התפתח עימות. בשיאו לקח החשוד סכין ודקר את הכלבה למוות, בעוד אחיו מונע מבני המשפחה לצאת.

 

"הכלבה הייתה אצלנו כמעט מאז שנולדה. קניתי אותה בגיל חודש. היא גדלה אצלנו עם הילד. השכנים אומרים שהייתה כמו פודל, לא כמו פיטבול. התחושות קשות מאוד. אני כבר מאותו יום לא עובד. נגיד שהיא שרטה את הילדה, על דבר כזה שוחטים כלב? גם הבן-אדם ששחט אותה אהב אותה", אמר היום הבעלים. 

 

בעל הכלבה עם בתו וקאיה ()
בעל הכלבה עם בתו וקאיה

 

החשוד ואחיו נעצרו במוצאי שבת והובאו לבית המשפט ביום ראשון. האח שוחרר, מעצרו של החשוד הוארך עד היום, ולאחר שהובא שוב אל בית המשפט, מעצרו הוארך בהסכמה עד ליום חמישי. הוא חשוד בעבירות של הריגה או היזק לבעל חיים, הסגת גבול, איומים והחזקת סכין.
 

סנגור החשוד: "מכחיש שהוא פגע בכלבה"

לדברי עו"ד רועי קרן, סנגורו של החשוד, הוא מכחיש כי הרג את הכלבה ואינו יודע מי הרג אותה. לדבריו, הכלבה תקפה את הילדה, והמעשה לא היה חלק ממשחק. "היא נשכה את הילדה במצח, בלשון ובשפה התחתונה. הבעלים סירב לתת למרשי את פנקס החיסונים ואף ביקש ממנו להגיד שהילדה ננשכה על ידי כלבת רחוב, כדי שלא תוחרם", טען. 

 

הילדה שנפצעה מהכלבה ()
הילדה שנפצעה מהכלבה

 

"הוא אכן הגיע לבית אבל הבעלים הם אלה שניסו לתקוף אותו, ואחיו ניסה למנוע מהם לתקוף", הוסיף. "הלקוח שלי מכחיש שהוא פגע בכלבה. הוא לא יודע מי פגע בה. היו טענות שיש עימותים עם השכנים על רקע היותה של הכלבה במקום, אולי אחד מהם ניצל את שעת הכושר".

 

תנו לחיות לחיות: "חייב להיות עונש מאסר ארוך"

בעמותת "תנו לחיות לחיות" טוענים כי מדובר במעשה אכזרי. "בכל פעם שאני חושבת שכבר ראיתי את כל הרוע האנושי, מגיעה המציאות הישראלית ומוכיחה שאין גבולות ואין מוסר. זה רצח מזעזע, אכזרי ומרושע", אומרת אתי אלטמן, דוברת העמותה. "ואם השוחט לא יישב שנים ארוכות בכלא - לא תהיה שום הרתעה לציבור. אני עומדת בקשר עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שהנחה את המשטרה לפעול במלוא החומרה בעניין. האחריות מונחת עכשיו על כתפיו של בית המשפט. חייב להיות עונש מאסר ארוך".

 

אשתקד אישרה מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק של שר החקלאות, אורי אריאל, לתיקון חוק צער בעלי חיים. בין התיקונים שאושרו: הגדלת עונש המאסר בפועל למתעללים משלוש שנים לארבע שנים, הטלת אחריות פלילית על מי שמגדל בעלי חיים כעסק או עומד בראש תאגיד שבו אירעה התעללות, חובת בעלים למנוע הזנחה של בעלי חיים, איסור למורשעים בהתעללות להחזיק בבע"ח לתקופות שייקבעו ע"י בתי המשפט.

 

בנוסף, אישרה ועדת השרים הצעת חוק שהוגשה על ידי ח"כ איציק שמולי (עבודה) ו-80 חברי כנסת נוספים מכל קצוות הקשת הפוליטית ונועדה להגדיל את עונש המאסר למתעללים שיורשעו בעבירות התעללות בבעלי חיים, משלוש שנות מאסר לחמש שנות מאסר. הצעת החוק קובעת כי תוחמר הענישה בגין התעללות בבעלי חיים לתקופה של עד חמש שנות מאסר ולא תתאפשר המרת עונש המאסר בקנס כספי.

 

בשנה שעברה נגזרו עונש מאסר של 15 חודשים על תושב קריית גת שהטיח בקיר את גורת הכלבים של אחותו והרגהּ ועונש של 9 חודשי מאסר לצעיר שכיבה סיגריה על ארנבון ותלש את אוזניו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קאיה הכלבה
עו"ד רועי קרן, סנגורו של החשוד במעשים
מומלצים