שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

סעודיה: אסור לבוא בפיג'מות לאצטדיון

רשות הספורט הורתה לסעודים להגיע למגרשים רק ב"לבוש הולם". היא לא פירטה מהו, אבל הודתה כי הבעיה העיקרית מבחינתה היא אוהדים שבאים לאירועי ספורט בבגדי שינה

לנשים הסעודיות יוּתר בקרוב לנהוג במכוניות הודות לצו היסטורי של המלך, אבל תזכורת להגבלות הנוקשות שעדיין חלות על האזרחים והאזרחיות בממלכה התקבלה בימים האחרונים מרשות הספורט הסעודית. יושב הראש שלה, טורקי אל א-שייח, פרסם הנחיה האוסרת על אוהדים להיכנס למגרשים ולמתקני הספורט ב"לבוש לא הולם" – ועורר הדים ברשות החברתיות.

 

הרשות הסבירה את הצעד בכך שמשחקי כדורגל ואירועי ספורט בכלל מועברים בשידור ישיר ובני כל הגילים עוקבים אחריהם: "זה מחייב הופעה העולה בקנה אחד עם האופי של החברה הסעודית והולמת את הטעם הציבורי. אין לפגוע בהם באמצעות לבישת בגדים שאינם הולמים הופעה במקומות ציבוריים".

הגידו לא לפיג'מות. איור שהפיצו גולשים סעודים ("טוויטר") (
הגידו לא לפיג'מות. איור שהפיצו גולשים סעודים("טוויטר")

אבל לאילו בגדים בדיוק התכוונה רשות הספורט? היא לא פירטה, אבל ברשתות החברתיות נפוץ ההשטאג "אסור להיכנס בפיג'מות למגרשים". גולשים הפיצו איורים המסבירים לכאורה אילו בגדים מותר ללבוש ואילו לא – הפיג'מות והגלביות האפורות המשמשות בתוך הבתים סומנו באיקס.

 

בשיחה עם האתר "עין אל-יום" אמר גורם ברשות הספורט כי בגדי השינה אכן ניצבים בראש רשימת הבגדים האסורים: "מדובר במראה שמעורר סלידה, ולבישתם באירוע ספורט פוגעת בטעם הציבורי", הסביר. לדבריו השאיפה היא "ליצור לאוהד הסעודי את התדמית הטובה ביותר ולשים דגש על הפן החינוכי והחברתי – תוך שמירה על הטעם הציבורי".

 

 

להחלטה – שלא תבינו לא נכון – יש גם תומכים. פייסל אל-קחטאני למשל צייץ: "זו החלטה נכונה ואני מקווה שהיא תיושם גם בשדות התעופה של סעודיה – הם חלון הראווה של המדינה". אחרים ביקשו להחיל אותה גם בקניונים, במסעדות ובמסגדים. "להעיף את תרבות הפיג'מות מהמקומות הציבוריים", כתב העיתונאי עבדאללה אל-בסילי.

 

אחרים הביעו כמובן זעם על הפגיעה בחירויות הפרט. "כל אדם חופשי ללבוש מה שהוא רוצה", צייץ אחד הגולשים. "אם ירצה אללה – תלבש מכנסיים קצרים ותבוא". גולש אחר הרחיק לכת וקרא לשלטונות לממן לאוהדים את הבגדים שבהם מצופה מהם להגיע למגרשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"טוויטר"
"לשפר את תדמית האוהד"
"טוויטר"
מומלצים