שתף קטע נבחר

הבלוגר הסיני שבכה כשפגש ניצול שואה

הרצאה של מחבר הספר הידוע "אירופה אירופה", שלמה פרל, בפני משלחת של שמונה כותבי בלוגים מפורסמים מסין, הסתיימה בדמעות. אחד המבקרים, היסטוריון בהשכלתו עם שישה מיליון קוראים, התרגש לפגוש את יוצר הספר שממנו התרשם

 

 

ניצול השואה שלמה פרל בן ה-93, שכתב את הספר "אירופה אירופה", הרצה בפני משלחת של בלוגרים מפורסמים מסין, אחד מהם היה במקרה היסטוריון שצפה בסרט שמבוסס על הספר הידוע והתפעם - פגישה שהסתיימה בבכי נרגש.

 

בימים האחרונים, במסגרת תוכנית "מנהיגים צעירים מסין ומיפן" של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואגף אסיה במשרד החוץ, מבקרת בישראל משלחת של שמונה בלוגרים מפורסמים מסין. מטרת התוכנית היא לחזק את קשרי הידידות בין העמים ולקדם שיתופי פעולה שונים.

 

רגע הפגישה בין פרל להיסטוריון הסיני ג'ינגשנג ()
רגע הפגישה בין פרל להיסטוריון הסיני ג'ינגשנג

לבלוגרים הפופולריים הללו יש במצטבר כ־35 מיליון עוקבים בוויבו - הרשת החברתית הגדולה בסין, המקבילה לפייסבוק וטוויטר. כל אחד מהם בפני עצמו הוא כוכב רשת. וואי וואי היא שחקנית ודוגמנית עם חמישה מיליון עוקבים; לין ג'י היא קריקטוריסטית ילדים עם 14 מיליון עוקבים; ז'אנג יואנג הוא אחד מסופרי הילדים הידוע בסין עם 6.4 מיליון עוקבים, ולז'אן האורן, בלוגר אוכל, יש חמישה מיליון עוקבים.

 

במהלך ביקורם אורגנה לבלוגרים פגישה עם ניצול שואה. רכזת הפרויקט נורית טינרי מודעי מספרת כי בחרה להפגיש אותם עם שלמה פרל בן ה-93, מחבר הספר הידוע "אירופה אירופה". הספר עובד לסרט מצליח שזכה בפרס גלובוס הזהב והיה מועמד לאוסקר. היצירות מבוססות על סיפורו האישי של פרל, שהתחזה בתקופת השואה לנאצי בנוער ההיטלראי ובין היתר הודות לכך שרד.

 הבלוגרים הסינים לחצו את ידו של פרל כאשר אחד מהם, יאן ג'ינגשנג, היסטוריון עם שישה מיליון עוקבים, קלט לפתע כי האיש שאת ידו הוא לוחץ הוא גיבור הספר "אירופה אירופה" שאותו קרא, התרשם ממנו עמוקות ולאחר מכן גם רץ לצפות בסרט. הסיני הנרעש נפל על צווארו של פרל, חיבק אותו ופרץ בבכי.

 

"קראתי את הספר, ראיתי את הסרט, התרגשתי עד דמעות, ואז פתאום אני פוגש את הגיבור הזה בחיים האמיתיים. לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות", סיפר אתמול. פרל הנרגש אמר: "המפגש הזה זו השגחה אלוהית. זה כמו למצוא סיכה בים. מעולם לא פגשתי סינים, והנה הסיני הראשון שאני פוגש מכיר אותי ואת הסיפור שלי ונרגש עד דמעות לפגוש אותי. עד עכשיו הדמעות חונקות לי את הגרון". רכזת הפרויקט סיכמה: "איך קרה שמתוך מיליארד סינים יצא שדווקא הסיני הזה קרא את הספר, ראה את הסרט ופגש אחר כך במקרה בגיבור? לאלוהים פתרונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצול השואה וההיסטוריון הסיני
מומלצים