שתף קטע נבחר

מנהיג ניאו-נאצי בבריטניה: "אני יהודי והומו"

אחרי 40 שנות חברות בתנועת "החזית הלאומית" בבריטניה, שמטיפה לשנאת יהודים והומוסקסואלים עזב במפתיע אחד ממנהיגיה. הוא התראיין לטלוויזיה והסביר: "הייתי צעיר ובודד וחיפשתי קבוצה להשתייך אליה. כל מה שעשיתי היה טעות מרה"

 

"כשחשדו שאני הומו, הפכתי אובייקט להתעללות". וילשאו (מתוך יוטיוב) (מתוך יוטיוב)
"כשחשדו שאני הומו, הפכתי אובייקט להתעללות". וילשאו(מתוך יוטיוב)

קווין וילשאו, אחד ממנהיגיה של תנועת "החזית הלאומית" הגזענית והניאו-נאצית בבריטניה עזב אותה במפתיע, הודיע כי הוא יהודי ואף יצא מהארון. וילשאו היה חבר בתנועה במשך 40 שנה ונחשב ל"פנים" שלה. תנועת "החזית הלאומית" היא תנועה ניאו-נאצית שתכליתה שנאת זרים, מהגרים, יהודים והומוסקסואלים וחבריה מאמינים בעליונות הגזע הלבן. וילשאו ארגן במסגרת התנועה מאות הפגנות ופעילויות מאז שנות ה-80.

 

וילשאו פרש לאחרונה מהתנועה, ובראיון לערוץ 4 הבריטי, סיפר כי אמו הייתה יהודייה למחצה וכי שם הנעורים שלה היה בנימין. עם זאת, הרקע היהודי שלו לא הפריע לו להפוך לניאו-נאצי שונא יהודים. הוא סיפר כי בשנות נעוריו היה נער בודד ורצה להשתייך לקבוצה בעלת משמעות. "למרות שאתה מוצא את עצמך חלק מקבוצה של אנשים מנודים מהחברה, יש לך תחושת שייכות מסוימת, שלעיתים מתקבלת מעצם העובדה שאתה וחברי הקבוצה שלך מותקפים על ידי אחרים", הסביר את הבחירה בתנועת "החזית הלאומית".

 

העובדה שהיה חבר בתנועה לא חסכה ממנו צרות. כשחבריו לארגון חשדו שהוא הומוסקסואל, הוא עצמו נפל קורבן למתקפות הומופוביות. "להיות גיי זה דבר מקובל בחברה, אבל לא בקרב הארגונים הללו. כמה פעמים, כשחשדו שאני גיי, הפכתי אובייקט להתעללות. זה מאוד אנוכי לומר זאת, אבל האמת היא שראיתי לא מעט אנשים שצעקו עליהם, תקפו אותם או ירקו עליהם — אבל רק כשהמתקפות הללו כוונו נגדי, הבנתי שכל מה שעשיתי כל השנים היה טעות מרה", הוא הודה.

 

וילשאו עצמו נעצר פעמיים בעבר - בשנות ה-90 נעצר כשביצע מתקפה ונדליסטית על מסגד ובמרס האחרון נעצר בחשד לביצוע פשעי שנאה באתרי אינטרנט. הוא מודה כי לא אחת הרגיש ש"בטנו מתהפכת" כשראה את חבריו תוקפים באלימות שחורים או בני מיעוטים, אך רק לאחרונה החליט לפרוש ועשה זאת בעזרת תנועה המחלצת אנשים קיצוניים מארגוני שנאה.

 

"אני מרגיש אשם", סיפר. "במשך השנים הפעילות שלי גם עמדה כחומה ביני ובין המשפחה שלי, ואני רוצה להיפטר מהמשקל הזה". ומה יש לו לומר על היהדות: "המונח 'יהודים' הוא ביטוי גלובלי חסר פנים, לא אישי. זו בדיוק ההכללה שהובילה לרצח המכוון של שישה מיליון בני אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים