שתף קטע נבחר

המלחמה בהסתה: צה"ל ושב"כ פשטו על חברות תקשורת פלסטיניות

במבצע לילי פשטו כוחות צה"ל ושב"כ על שמונה חברות תקשורת והפקה המספקות שירותים לערוצי טלוויזיה פלסטיניים. נעצרו שני חשודים בהסתה וציוד הוחרם

 

 

צה"ל ושב"כ פשטו הלילה (יום ד') על שמונה חברות תקשורת והפקה המספקות שירותים לערוצי טלוויזיה פלסטיניים המזוהים עם חמאס והג'יהאד האיסלאמי. בין היתר הוחרם ציוד ונעצרו שני מבוקשים החשודים בהסתה.

 

במהלך הלילה חילק צה"ל צווי סגירה לכמה חברות ובהן "פאל מדיה", "ראם סאט" ו"טרנס מדיה" בשכם, בחברון וברמאללה. במהלך הסגירה פשטו הכוחות גם על המשרדים שמחזיקים ערוצי טלוויזיה פלסטיניים בחברות התקשורת. בין היתר העניקו החברות הללו שירותים לערוצי אל-קודס ואל-אקצה של חמאס ולערוץ פלסטין אל-יום המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי. שלושת הערוצים הללו משדרים מרצועת עזה ומלבנון והם נחשבים לפופולריים מאוד בקרב הפלסטינים הן בגדה המערבית והן ברצועת עזה.

הפשיטה הצבאית על חברות התקשורת הפלסטיניות (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הפשיטה הצבאית על חברות התקשורת הפלסטיניות(צילום: דובר צה"ל)

המשרדים נאטמו בידי כוחות צה"ל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המשרדים נאטמו בידי כוחות צה"ל(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

עם זאת יצוין כי הערוצים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי ימשיכו לשדר משום שבסיסיהם נמצאים ברצועת עזה ובלבנון. מטרת הפשיטה הלילה הייתה לסגור את הנציגות הפיזית שלהם בגדה.

 

בפעילות המשותפת של כוחות צה"ל, שב"כ והמנהל האזרחי פשטו הכוחות על שמונה כלי תקשורת והפקה פלסטיניים החשודים בהפצת ושידור חומרי הסתה המעודדים לטרור.

 

בצה"ל ציינו כי מבצע זה הוא חלק ממאמץ הסיכול המורחב במסגרתו פועלים כוחות הביטחון מול כלל מרכיבי הטרור וביניהם ההסתה. "כוחות הביטחון במרחב ימשיכו לפעול נגד ההסתה לטרור מתוך הבנה שזו מהווה גורם ישיר לביצוע פיגועים בהשראה ולתמיכה בטרור", לשון הודעת דובר צה"ל.

 

כמו כן, במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב"כ, מג"ב, ומשטרת ישראל 18 מבוקשים פלסטינים. 15 מהם נעצרו בחשד למעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הפשיטה על חברות התקשורת
צילום: דובר צה"ל
מומלצים