שתף קטע נבחר

זהבה גלאון מתפטרת מהכנסת, תישאר ראש מרצ

גלאון שוחחה עם יו"ר הכנסת על כוונתה להתפטר כדי להקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו"ר מרצ, לשנות את שיטת הבחירות ולהנהיג פריימריז פתוחים. במקומה ייכנס לכנסת מוסי רז

 

זהבה גלאון מעל דוכן מליאת הכנסת (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
זהבה גלאון מעל דוכן מליאת הכנסת(צילום: עמית שאבי)

 

יו"ר מרצ זהבה גלאון הודיעה בצהריים (יום ד') ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על כוונתה להתפטר מהכנסת כדי להתרכז בתפקידה כיו"ר מרצ ולהנהיג פריימריז פתוחים. את מקומה בסיעת מרצ בכנסת ימלא מוסי רז, המשמש כיום כמזכ"ל המפלגה.

 

בשיחתה עם ח"כ אדלשטיין, אמרה גלאון כי היא מתפטרת מהכנסת על מנת להקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו"ר מרצ וכדי לשנות את שיטת הבחירות. גלאון אמרה כי הגיעה להבנה שעליה לעבוד במשרה מלאה כיו"ר המפלגה ולהשקיע את כל זמנה במאבק להגדלת כוחה של מרצ באמצעות פתיחת השורות לקהלים חדשים. במכתב לחברי המפלגה כתבה: "מרצ לא יכולה להתקיים כמועדון סגור שמתעלם מכם - המצביעים והתומכים שלה - וחוסם את האפשרות של כוחות נוספים לקחת חלק במאבק שלנו להזרים דם חדש בשמאל".

 

גלאון: "כדי לממש את הפוטנציאל, על מרצ להשתנות" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גלאון: "כדי לממש את הפוטנציאל, על מרצ להשתנות"(צילום: מוטי קמחי)

עוד כתבה גלאון: "אני אוהבת את הכנסת, אבל את מרצ אני אוהבת יותר, ואני יודעת שאם מרצ לא תיפתח - מרצ לא תהיה. לשמאל יש קהל רחב וגדול בהרבה ממספר האנשים שהצביעו למרצ. כדי לממש את הפוטנציאל הזה על מרצ להשתנות. אני משוכנעת שההתפטרות שלי מהכנסת תאפשר לי כיו"ר מרצ להתרכז בקידום 'פריימריז פתוחים' והפיכת מרצ לבית גדול ומכיל לכל מי שמאמינים בערכים שלנו".

 

את רובן המוחלט של שנותיה בכנסת עשתה גלאון באופוזיציה, ומעולם לא כיהנה כחברת ממשלה. "אני עוזבת את הכנסת בלב כבד", כתבה לחברי מרצ, "אני אוהבת את העבודה הזו, ולהיות נבחרת ציבור זו שליחות שאין כמוה וזכות שאני אסירת תודה עליה כל יום. אני גאה בהישגים שהיו לי ב-16 השנים שייצגתי אתכם במאבק לשוויון ולצדק; למען זכויות נשים והקהילה הגאה, לזכויות פלסטינים בישראל ובשטחים, נגד שחיתות כלכלית והריכוזיות במשק למען סגירת פערים חברתיים, לזכויות אדם ונגד ממשלות ימין הנחושות לחסל את המאפיינים הדמוקרטיים בישראל".

 

ביום חמישי הבא יערכו בסניפי מרצ בחירות שבהן יבחרו מתפקדי ומתפקדות המפלגה את צירי הוועידה החדשה. גלאון תגיש בסוף דצמבר השנה הצעה לוועידה החדשה לשינוי שיטת הבחירות לפריימריז פתוחים, שיאפשרו לכל תומכי מרצ לקבוע מי יהיה יו"ר המפלגה ומי יתמודד מטעמה לכנסת. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ח"כ זהבה גלאון
צילום: עמית שאבי
מומלצים