שתף קטע נבחר

לאור הפיוס הפלסטיני: ארדן רוצה יותר ישראלים חמושים

השר לביטחון פנים רוצה לעודד את הישראלים להחזיק נשק כדי לשמור על ביטחונם: "נרחיב את מספר בעלי רישיונות הנשק. ממשלת הטרור של פתח וחמאס עלולה להביא אותנו לגלי הסתה קשים ופיגועים"

גלעד ארדן בחנוכת המשכן ברמלה ()
גלעד ארדן בחנוכת המשכן ברמלה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר היום (ד') כי בכוונתו לעודד את הישראלים להחזיק נשק למען ביטחונם האישי, במיוחד לאור הטרור והאווירה המתוחה. "נעשה את זה כדי לספק ביטחון אישי טוב יותר למען כל אזרחי מדינת ישראל", אמר השר.

 

בטקס חנוכת המשכן החדש של לשכת רישוי כלי הירייה ברמלה סיפר ארדן על הצורך בנשיאת נשק בגלל השינויים ברשות הפלסטינית, שעד כה הייתה רק "שותפה להסתה ושילמה למחבלים".

 

"אנחנו לא הולכים למקום טוב יותר לצערנו", אמר ארדן. "היום אנחנו כבר מדברים על ממשלת טרור של הרשות הפלסטינית, פתח וחמאס. אין ספק שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו אפילו בסיטואציות מורכבות יותר ובגלי הסתה קשים, שיובילו עוד מחבלים לקבל החלטות כאלה של יציאה לבצע פיגועים".

 

"אנחנו נרחיב את מספר בעלי רישיונות הנשק כך שכמה שיותר אזרחים שמתאימים ומוכשרים לכך, ושיש להם את הרקע, יהיו מוכנים לקחת על עצמם גם אימונים שישאיר אותם ברמת כשירות מתאימה", אמר ארדן.

 

בטקס השתתף גם ראש העיר רמלה מיכאל וידל. לשכת רישוי כלי הירייה משרתת את רוב תושבי המרכז – מגדרה בדרום עד חדרה בצפון. בלשכה חמישה נותני שירות שאחראים על מתן רישיונות לכלי ירייה ועל הפיקוח עליהם, על פי חוק כלי הירייה.

 

בתחום אחריות הלשכה כ-42,000 מחזיקי כלי ירייה פרטיים ו-210 ארגונים המחזיקים יותר מ-34,000 כלי ירייה. כמו כן מצויים במרחב המחוז 7,830 בעלי רישיון לשימוש בכלי ירייה ארגוני (מאבטחים).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים