שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "לא נוסעים לחו"ל כשהחבר הכי טוב חולה בסרטן"
  החברים הטובים מיתר עסיס ועדי כרמלי רצו לטייל בעולם, אבל אחרי ביקור מפחיד אצל הרופא הדרך לשם הפכה רצופה בכאבים, אשפוזים והחלטה שלא מוותרים על כלום. לא על הטיול אחרי הצבא ולא על מסיבת פורים. עכשיו הם משתתפים ב"המירוץ למיליון" ומגשימים חלום: "יש לנו תיקון"

  כרטיסי הטיסה כבר הוזמנו, המסלול תוכנן, הכול היה מוכן בדרך להגשמת החלום המשותף - טיול ממושך אחרי הצבא, בדרום אמריקה. אבל אז, רגע לפני הנסיעה, מיתר עסיס לקח לשיחה את חברת ילדותו עדי כרמלי, וסיפר לה: חליתי בסרטן, מצאו אצלי גידול סרטני. הוא ביטל את הטיול והפציר בה לנסוע, למרות הכול. היא סירבה והבטיחה שאת הטיול שלהם יעשו ביחד, בעתיד.

   

  שנתיים אחרי שניצח את הסרטן, עסיס וכרמלי הצליחו לצאת לטיול משותף, חובק עולם, והפעם עם בונוס בסופו - אפשרות לזכות במיליון שקלים. "לפני שחליתי ניגשנו לאודישן של 'המירוץ למיליון', כלומר לעונה הקודמת של התוכנית. לא עברנו אפילו שלב אחד. בהמשך, כשהמירוץ כבר החל - גילו לי את הסרטן. אם היינו מתקבלים, הייתי צריך להפסיק. עכשיו יש לנו תיקון. זו סגירת מעגל", הוא אומר בריאיון רגע לפני עליית התוכנית ברשת בשבת הקרובה.

   

  עסיס וכרמלי, היום בני 24, הכירו לפני 12 שנים במגרש כדורגל בעיר הולדתם ראשון לציון ומאז הפכו בלתי נפרדים. לא תמצאו כאן סיפור של אהבה ראשונה שנגמר בחתונה - מהר מאוד מערכת היחסים ביניהם הפכה לאפלטונית עד כדי כך שהם מגדירים את עצמם אחים. "מאז שהכרנו היינו חברים טובים מאוד", מספרת כרמלי, "לאט לאט הגענו לשלב שמחזיקים ידיים ונותנים נשיקה פה ונשיקה שם, אבל בזה זה נגמר, והבנו שאנחנו הרבה מעבר לקשר רומנטי".

   

  ב"מירוץ למיליון". במקום הטיול לדרום אמריקה (צילום: מיכה לובטון) (צילום: מיכה לובטון)
  ב"מירוץ למיליון". במקום הטיול לדרום אמריקה(צילום: מיכה לובטון)
   

  מערכת היחסים החמה המשיכה גם בשירות הצבאי של השניים, ולקראת שחרור כרמלי החליטה לחשוף בפני חברה הטוב ביותר את הסוד ששמרה - ויצאה מהארון. "בגיל ההתבגרות אני בעצם נהייתי שלמה עם עצמי והבנתי שאני נמשכת לנשים, בהתחלה זה היה לי מאוד קשה, לא רציתי להיות כזאת. התביישתי. חשבתי  'מה, אמא שלי לא תהיה סבתא?', פחדתי לאכזב את החברים שלי.  ברגע שנהייתי שלמה עם זה, נהיו שלמים כלפיי בחוץ. אני אוהבת את זה שאני לסבית. אני לא חושבת שזה שונה, זה מיוחד".

   

  את זוכרת את הרגע הזה שסיפרת למיתר?

  "כן,  זה לא היה פנים מול פנים זה היה בוואטסאפ. לא אמרתי לו 'אני לסבית'. הלכתי סחור סחור. אמרתי 'אני יוצאת עם מישהי'".

   

  מיתר, ידעת לפני?

  "זה מצחיק, שנים היו שואלים אותי אם היא לסבית וזה לא עניין אותי אף פעם. היו שאלות ורכילויות של 'למה אין לה חבר'. תמיד עניתי - לא אכפת לי. בשנייה שהיא אמרה לי, התמלאתי בכיף".

   

  כרמלי: "היה לי חשוב להישאר עם אותה סביבה ואותם חברים ואותם מקומות בילוי, אותה עדי רק אוהבת נשים.  אני ממש מקנאת לו, כשהוא יוצא נגיד עם חברים ולא איתי אני מקנאה לו. סתם, אנחנו מפרגנים אחד לשנייה".

   

  עסיס: "עד שהיא גונבת לי בחורה. (צוחק) יש לנו טעם דומה, אבל אז אני אומר קודם - היא שלי. ואז הבעיה נפתרת".

   

  "הרבה מעבר לקשר רומנטי" (צילום: מיכה לובטון) (צילום: מיכה לובטון)
  "הרבה מעבר לקשר רומנטי"(צילום: מיכה לובטון)
   

  אחרי השחרור השניים תכננו כאמור לטוס יחד. אלא שאז עסיס החל לחוש כאבים אחרי אימונים בחדר הכושר, ואצל הוריו נדלקה נורה אדומה. "הם אמרו לי בוא נעשה בדיקות דם, והן יצאו לא ממש טובות, אבל לא באמת הבנתי מה זה אומר", הוא מספר.

   

  "הרופא בצבא אמר לי ללכת לעשות בדיקות מקיפות וגם רנטגן. עדיין לא קלטתי שקורה משהו ואמרתי לו 'אין לי כוח לתור הזה במרפאה בצבא'. הוא התעקש איתי. אני זוכר שכשנכנסתי לבדיקת הרנטגן, אני והבחור שבדק אותי השתעשענו כזה לפני הבדיקה ועשינו צחוקים, ואז כשסיימנו - צחקתי איתו, ואני רואה בן אדם בהלם. הוא הכניס אותי דחוף לבדיקת סי.טי".

   

  כבר התחלת להבין מה קורה?

  "בתור לבדיקה כבר הבנתי. עשיתי גוגל ובדקתי את התסמינים. אבא שלי הגיע, והרופא הוציא אותי מהחדר וסיפר לו. כשיצאנו משם אבא שלי פרץ בבכי. מצאתי את עצמי חולה בסרטן ומחזק את אבא שלי. ידעתי בכל תקופת ההחלמה שאני לא יכול להישבר, כי אם אני נשבר אז זה כמו דומינו - כולם יישברו".

   

  "אני זוכר שישבנו בחוף הים", נזכרת כרמלי, "ומיתר מסתכל עליי ואומר לי 'יש לי גידול'. לא כל כך ייחסתי חשיבות כי לא באמת הבנתי בדקתי באינטרנט והבנתי שיש לו סרטן. התחלתי לבכות, הסתכלתי עליו, ושאלתי אותו 'אתה חלית בסרטן'? הוא מחייך ואומר לי 'כנראה', פתאום כל החיים עוברים לך מול העיניים, אני שואלת אותו מה זה אומר, רגע, מה, מחר אתה יכול למות?'. הבנתי שצריך לבטל את הטיול. מיתר אמר לי לנסוע. אמרתי לו 'נראה לך הגיוני שאני אהיה בחו"ל, והחבר הכי טוב שלי יהיה בטיפולים כימותרפיים? ממש לא".

   

  וויתרת על הטיול למענו?

  "ברור. הבטחנו אחד לשנייה שנעשה טיול מסביב לעולם - הבטחנו שלא נוותר על זה. ואז התחילה תקופה מטורפת. כשהחבר הכי טוב שלך חולה סרטן, אתה חווה את זה. לאף אחד אין אומץ לשאול אותו אז כולם באים לשאול אותי. ולך תסביר שהוא חולה סרטן אבל הכול בסדר והוא עובר טיפולים והוא גם יחלים מזה. אנשים לא הבינו".

   

  עסיס: "לרגע לא עברה בי המחשבה שאני לא יכול לנצח את זה. התמלאתי באנרגיות דרך העשייה. יצאתי לבלות עם חברים ולמדתי. ממש רציתי להיכנס ללימודי הנדסת בניין ועשיתי מכינה תוך כדי הטיפולים. שברתי כל סטיגמה אפשרית. אני זוכר שהייתי  מאושפז שבוע, הייתי מאוד חלש. אולי התקופה הכי קשה בכל הטיפולים. ובזמן הזה חשבתי שאני חייב להגיע למסיבת פורים בסוף השבוע, להתחפש בתחפושת של הצב נינג'ה שקנינו. ככה החזקתי את עצמי".

   

  שנה אחרי שהחלים, קיבלו עסיס וכרמלי טלפון מהפקת "המירוץ למיליון". הפעם הם גם התקבלו ויצאו לדרך. 

   

  אם תזכו, מה תעשו עם הכסף?

  כרמלי: "אני אשלם את דו"חות החניה שלי. סתם. האמת שאני רוצה להחזיר לאמא שלי. אני רוצה לתת לה למען כל הטוב שהיא עשתה בשבילי במשך השנים, היא גידלה אותי לבד, ההורים שלי התגרשו והיא אישה חזקה. אני רוצה לתת לה שקט במובן הכלכלי. אני עם דמעות בעיניים כשאני מספרת לך את זה. להחזיר לה על הכול".

   

  עסיס: "לי ולעדי יש חלומות שצריך שקט כלכלי בשבילם. אנחנו מאוד אוהבים להתנדב. וכשיש לך כסף, הראש שלך הרבה יותר פנוי לזה. בצבא הייתי בצד הנותן והכי נהניתי מזה בעולם כי עבדתי עם אוכלוסיות חלשות. כשחליתי הייתי בצד המקבל וזו ההרגשה הכי חרא שהייתה לי בחיים. אני רק מאחל לנו להיות תמיד בצד הנותן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים