שתף קטע נבחר

נציג כוויית במתקפה על נחמן שי: "כובש, רוצחי ילדים"

10 ימים אחרי שחבר פרלמנט במרוקו כינה את עמיר פרץ פושע מלחמה, שוב ח"כים מותקפים בחו"ל. בכנס ארגון בינלאומי ברוסיה, תקף יו"ר הפרלמנט הכווייתי את ח"כ שי: "נציג הפרלמנט העושק והכובש, צא מהאולם"

 

 

חברי כנסת שוב מותקפים בחו"ל על ידי נציגי מדינה ערבית: יו"ר הפרלמנט הכוויתי, מרזוק ראנם, תקף היום (ד') את המשלחת הפרלמנטרית הישראלית שהשתתפה בכינוס ה-137 של הארגון הבין-פרלמנטרי הבינלאומי (IPU), שנערך בסנט פטרבורג שברוסיה. "מה שציין נציג הפרלמנט הכובש והעושק הזה הוא סוג הטרור המסוכן ביותר. זהו טרור של מדינה. זה מה שמייצג העושק הזה", אמר הנציג הכווייתי.

 

בהמשך פנה יו"ר הפרלמנט הכווייתי לח"כ נחמן שי (המחנה הציוני), ראש משלחת הכנסת, ואמר לו כשמחיאות כפיים נשמעות באולם: "עליך לקחת את המזוודות שלך ולצאת מהאולם אחרי שראית את התגובות מכל הפרלמנטים המכובדים ברחבי העולם. צא עכשיו מהאולם, אם יש לך טיפה של כבוד, יא כובש, יא רוצחי ילדים".

 

יו"ר הארגון לא אישר לחברת המשלחת ח"כ שרן השכל (ליכוד) להגיב, וסגר את המיקרופון. בעקבות זאת, החליטה המשלחת שכללה גם את פרופ' יוסי יונה (המחנה הציוני) וחיים ילין (יש עתיד), לצאת מהאולם.  

  

 

ח"כ ילין אמר לאחר מכן: "בעליהום מתוכנן של הכוויתים ומדינות ערב, התקבלו החלטות צבועות שאין להן תוקף במציאות. כדי להילחם למען האמת ונגד השקרנים צריך להישאר במליאה, לא לעזוב, ולהילחם על זכותנו לדבר. אך ברגע שחברת המשלחת השכל לא יכלה להעביר את הצד הישראלי נוכח החלטת יו"ר המליאה, החלטתי מתוך חברות לצאת ולתמוך בה". הוא הוסיף כי "ההחלטות במליאה היו נגועות בהטיה אנטי ישראלית מובהקת. חבל שהצביעות הבינלאומית מגיעה גם למקום שאמור לסמן שיח פורה בין כל העולם".

 

ה-IPU הוא ארגון גג בינלאומי לפרלמנטים. חברים בו 166 פרלמנטים ו-10 התאגדויות בין-אזוריות פרלמנטריות. הוא משמש כפורום למפגש ולדיאלוג בין חברי פרלמנטים לשם קידום מטרות שלום ושיתוף פעולה בין העמים וקידום הדמוקרטיה הייצוגית. לישראל מעמד של חברה באיגוד והכנסת מקפידה להשתתף באופן קבוע בוועידות האיגוד.

 

לפני עשרה ימים פרצה מחאה חריפה של חברי פרלמנט במרוקו במהלך ביקורו של ח"כ עמיר פרץ מהמחנה הציוני במדינה. לקראת סיום כינוס הפרלמנט למען מדינות הים התיכון וארגון הסחר העולמי, החל חבר הפרלמנט המקומי עבד אל-חלאק, מנהיג מפלגת הפועלים האיסלאמית, לצעוק לעבר פרץ: "אתה פושע מלחמה, אתה היית שר הביטחון הישראלי ואתה אורח לא רצוי כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים