שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצח תאיר ראדה: זו הסיבה שבגללה זומנה א"ק לעדות נוספת
  הפרקליטות הפיצה הודעה שבה הסבירה מדוע החליטה לזמן את א"ק לעדות נוספת אף שעדותה הקודמת לא העלתה דבר. ברקע: בקשת סניגוריו של רומן זדורוב למשפט חוזר

  אישה שהעידה כי א"ק התוודתה שהיא הרוצחת של תאיר ראדה ובקשה מעורך דינה של א"ק "לנקוט צעדים נדרשים כדי לטהר את שמה" - הם הגורמים להחלטה להזמין אתמול (יום ד') את א"ק למסור עדות במשטרה. כך לפי הודעת הפרקליטות. העדות המחודשת נגבתה גם על רקע הודעת סנגוריו של רומן זדורוב, שהורשע בארבע ערכאות שונות ברצח ראדה, כי הם שוקלים לבקש לערוך משפט חוזר בבית המשפט העליון.

   

  א"ק כבר נחקרה לעומק במשטרה בשנת 2012, בעקבות עדות שנתן בן זוגה לשעבר, א"ח. שש שנים לאחר הרצח של ראדה סיפר א"ח כי בת זוגו לשעבר סיפרה לו במועד סמוך לרצח כי היא זו שרצחה את תאיר ראדה ז"ל. בעקבות מסירת עדות זו, נערכה חקירה שנועדה לברר אמיתות הטענה. במסגרת החקירה נחקרה א"ק באזהרה, הכחישה לחלוטין את טענותיו  של א"ח וטענה כי היה לו מניע ברור להפליל אותה משום שהיא נפרדה ממנו זמן קצר לפני כן.

   

  בעקבות הסרט התעודי "צל של אמת"

  בעקבות הסרט התעודי "צל של אמת"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תאיר ראדה. ()
  תאיר ראדה.

  תוצאת החקירה הנרחבת שנערכה הייתה כי מלבד גרסתו הכבושה של א"ח - העומדת מול גרסתה של בת-זוגו לשעבר א"ק, יחד עם המניע הברור שהיה לו להפללתה - אין כל ראיה, ישירה או עקיפה, הקושרת את א"ק לרצח תאיר ראדה ז"ל.

   

  חלק מפרטי הגרסה שמסר א"ח, לכאורה מפיה של חברתו לשעבר א"ק, אף נסתר בממצאים אובייקטיביים ולא תאם את פרטי הזירה והראיות אשר נאספו בזמן אמת. תוצאות החקירה הובאו לידיעת בית המשפט העליון, שהחליט כי אין הצדקה לגבות ראיות נוספות בעניין זה.

   

  בתחילת 2016, בתוכנית "צל של אמת" פורסמה עדותה של צעירה בשם מ.פ (שמאז שמה קץ לחייה), שלטענתה, חברתה ע', שהיתה מאושפזת במוסד פסיכיאטרי יחד עם א"ק, סיפרה לה כי א"ק התוודתה גם בפניה כי היא זו שרצחה את תאיר ראדה ז"ל. מאחר שגם החברה ע' שמה קץ לחייה, לא הייתה אפשרות לגבות מהן עדות.  
  רומן זדורוב. עורכי דינו שוקלים לבקש משפט חוזר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  רומן זדורוב. עורכי דינו שוקלים לבקש משפט חוזר(צילום: גיל יוחנן)

  בתוכנית "צל של אמת" טען א"ח, בן זוגה בעבר של א"ק, כי היא התוודתה בפניו שרצחה את ראדה. "באחד הימים בעבודה בדיוק יצאתי מארוחת צהריים, קיבלתי טלפון מא"ק מהבית שאמרה בו בקצרה: 'אתה זוכר את החלום הזה שהיה לי? אז עוד מעט הולך להיות כאן בלגן גדול'", הוא חשף בסדרה. "היא לקחה אותי אל החדר הנוסף אצלנו בבית, הראתה לי תיק, הראתה לי את הבגדים שהיא לבשה, את הפאה, הסכין שהייתה שם - הכול היה מגואל בדם".

   

  בתגובה לעדות כי ייתכן שראדה נרצחה בידי אישה ולא בידי זדורוב, טענה הפרקליטות שמדובר בעדות שכבר נחקרה לעומק לפני ארבע שנים. לדבריהם, אותה עדות נחקרה ביסודיות ונשללה. זמן מה לאחר שידור התוכנית, פנתה למשטרת ישראל אישה שטענה כי שתי נשים אחרות שטיפלו בע' טענו בפניה כי ע' סיפרה גם להן כי א"ק התוודתה בפניה כי היא הרוצחת.

   

  בעקבות זאת וכן בעקבות כמה פניות שהגיעו לפרקליטות בעניין זה, בין היתר בהקשר של בקשות מקדמיות לעריכת משפט חוזר, הוחלט לנסות למצות את הבירור בהקשר של א"ק. יצוין כי אחת הפניות שהגיעה לפרקליטות הייתה מצד עורך דינה של א"ק, המבקשת לנקוט צעדים נדרשים כדי "לטהר את שמה".

   

  על רקע בקשות אלו, ולשם השלמת התמונה המלאה בעניין זה, נגבו עדויות מכמה גורמים טיפוליים שטיפלו בע', ולאחרונה הוחלט גם לגבות עדות מא"ק עצמה, שכאמור כבר נחקרה באזהרה בעבר בעניין זה והכחישה את הנטען לגביה.

   

  עורך דינה של א"ק מסר אתמול כי "היא נשאלה אם היא הודתה לפני מישהו שהיא רצחה את תאיר ראדה והבהירה חד משמעית שמעולם היא לא אמרה לאיש - לא לחבר, לא לחברה, לאף אחד - שהיא רצחה את תאיר ראדה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים