שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שכר המינימום יועלה ל–5,300 ש' כבר בדצמבר
  הכנסת תדון בחוק ביום שלישי, ולא צפויה לו התנגדות. מ–2015 עלה שכר המינימום ב–3 פעימות ל-5,000 שקל, כעת צפויה הפעימה הרביעית
  "זהו עוד צעד לצמצום הפערים בחברה ולחיזוק העובדים". כך אמר אתמול שר האוצר משה כחלון ל"ממון" לקראת ההעלאה של שכר המינימום, שתצא אל הפועל כבר בעוד 10 שבועות.

   

  אם כן, לא רק הנכים ייהנו מפעימה ראשונה בהעלאת קצבתם בינואר הקרוב, אלא גם כל מאות אלפי מקבלי שכר המינימום בארץ, שצפוי לעלות ל־5,300 שקל.

  טיוטת הצעת החוק החדשה להעלאת השכר, שהוכנה במשרד האוצר והגיעה ל"ממון", מאשררת למעשה הסכמה של האוצר, ההסתדרות והמעסיקים מלפני שנתיים וחצי, ולפיה תיבחן האפשרות להעלות את שכר המינימום פעם נוספת לקראת ראשית שנת 2018 מ־5,000 שקל ל־5,300 שקל בחודש. הכנסת תקיים דיון לאישור ההעלאה כבר ביום שלישי הקרוב, ולא צפויים להצעה מתנגדים.

    

  לבקשת שר האוצר יכנס יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), את הוועדה ביום שלישי הקרוב ויסביר כי ההעלאה תוכננה אמנם עוד בעת ההעלאות הקודמות של שכר המינימום כפעימה נוספת, אבל כעת יש לאשרה כחוק.

   

  על פי נוסח הצעת החוק, ההעלאה תיכנס לתוקף ב־1 בדצמבר 2017 ותשולם לעובדים בתחילת 2018. העלאת שכר המינימום היא חלק מההבנות בין ההסתדרות ובין המעסיקים שסוכמו במארס 2015 בנוגע להעלאת שכר המינימום בפעימות.

   

  החל מאפריל 2015 ועד לינואר 2017 עלה שכר המינימום ב־3 פעימות, כשהאחרונה הייתה העלאה ל־5,000 שקל. כעת צפויה הפעימה הרביעית, שכניסתה לפועל דורשת אישור הצעת חוק של הכנסת.

    

  ח"כ אלי אלאלוף (צילום: עמית שעל) ()
  ח"כ אלי אלאלוף (צילום: עמית שעל)

   

  להעלאת שכר מינימום יש השלכות רבות על המשק הן מבחינת המעסיקים והן מבחינת ממדי העוני. מדו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת עולה כי העלאת שכר המינימום ל־5,000 שקל העלתה 1.7% מהמשפחות מעל קו העוני. ההעלאה הנוספת, עם העלאת קצבות הנכות והעלאת השלמת ההכנסה לקשישים, אמורה להפחית את ממדי העוני עוד יותר.

   

  "זהו עוד צעד שלנו לצמצום הפערים בחברה וחיזוק העובדים", אמר אתמול השר משה כחלון. "אנחנו ממשיכים להעלות את שכר המינימום לטובת העובדים בשיתוף מעולה מלא עם ההסתדרות ועם המעסיקים. במשך שנים דיברו על העלאת שכר המינימום, ובשנתיים האחרונות אנחנו רואים מעשים".

   

  יו"ר הוועדה ח"כ אלאלוף, שעמד בראש הועדה שחיברה את דוח העוני ב־2014, ציין כי העלאת שכר המינימום היא יישום ישיר של דוח העוני שעליו סוכם בהסכם הקואליציוני. יחד עם העלאת קצבאות הנכות והשלמת ההכנסה לקשישים, אלאלוף צופה הקטנה של ממש בממדי העוני בשנים הקרובות. כ־25% מהשכירים משתכרים כיום שכר מינימום או פחות.

   

  הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים