שתף קטע נבחר

גלאון הגישה את התפטרותה. אדלשטיין: "מעריך את נחישותך"

יו"ר מרצ שהודיעה על התפטרות מתפקידה כח"כית כדי להתמקד בבחירות במפלגה, הגיעה לביתו של יו"ר הכנסת, שאמר: "מעריך אותך על העקביות"

 

יו"ר מרצ זהבה גלאון בביתו של יולי אדלשטיין ()
יו"ר מרצ זהבה גלאון בביתו של יולי אדלשטיין

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין נפגש הבוקר (יום ה') בביתו עם יו"ר מרצ זהבה גלאון וחתם על מכתב ההתפטרות שהגישה מהכנסת. אדלשטיין אמר לגלאון שעל אף התהום הפעורה ביניהם בנושאים רבים, הוא מעריך את נחישותה ואת העובדה שנשארה עקבית בתפישותיה, גם אם לא היו פופולריות.

 

אתמול הבהירה גלאון שהיא מתפטרת מהכנסת על מנת להקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו"ר מרצ וכדי לשנות את שיטת הבחירות לפריימריז פתוחים. לדבריה היא הגיעה להבנה שעליה לעבוד במשרה מלאה כיו"ר המפלגה ולהשקיע את כל זמנה במאבק להגדלת כוחה של המפלגה באמצעות פתיחת השורות לקהלים חדשים.

מכתב ההתפטרות מהכנסת ()
מכתב ההתפטרות מהכנסת
 

את רובן המוחלט של שנותיה בכנסת עשתה גלאון באופוזיציה, ומעולם לא כיהנה כחברת ממשלה. במכתב לחברי המפלגה כתבה: "מרצ לא יכולה להתקיים כמועדון סגור שמתעלם מכם - המצביעים והתומכים שלה - וחוסם את האפשרות של כוחות נוספים לקחת חלק במאבק שלנו להזרים דם חדש בשמאל".

 

עוד כתבה גלאון: "אני אוהבת את הכנסת, אבל את מרצ אני אוהבת יותר, ואני יודעת שאם מרצ לא תיפתח - מרצ לא תהיה. לשמאל יש קהל רחב וגדול בהרבה ממספר האנשים שהצביעו למרצ. כדי לממש את הפוטנציאל הזה על מרצ להשתנות. אני משוכנעת שההתפטרות שלי מהכנסת תאפשר לי כיו"ר מרצ להתרכז בקידום 'פריימריז פתוחים' והפיכת מרצ לבית גדול ומכיל לכל מי שמאמינים בערכים שלנו".

 

ביום חמישי הבא יערכו בסניפי מרצ בחירות שבהן יבחרו מתפקדי ומתפקדות המפלגה את צירי הוועידה החדשה. גלאון תגיש בסוף דצמבר השנה הצעה לוועידה החדשה לשינוי שיטת הבחירות לפריימריז פתוחים, שיאפשרו לכל תומכי מרצ לקבוע מי יהיה יו"ר המפלגה ומי יתמודד מטעמה לכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זהבה גלאון הגיע לביתו של יולי אדלשטיין
מומלצים