שתף קטע נבחר

שוטר מג"ב נאשם שהעביר פלסטינים במחסום: "אני כאילו אבדוק"

מח"ש טוענת שהמפקד האחראי על מחסום המנהרות סייע למכרה שלו, ערבייה ישראלית, להכניס תושבי הרשות לירושלים ללא בדיקה. "אני אשחרר אותך כאילו את לא מכירה אותי", אמר לה. גם נגדה הוגש כתב אישום

שוטר מג"ב בן 49 נאשם שסייע למכרה שלו, ערבייה ישראלית, להעביר ללא בדיקה פלסטינים מיהודה ושומרון לירושלים דרך מחסום וואלג'ה (מחסום המנהרות). מיוחסות לו עבירות מרמה והפרת אמונים. כתב אישום הוגש גם נגד חברתו, ולה מיוחסת עבירה של קבלת דבר במרמה.

 

כתב האישום הוגש היום (ה') לבית משפט השלום בירושלים על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) באמצעות עו"ד בתיה קוליץ. נטען כי בכמה הזדמנויות ביקשה הנאשמת לעבור במחסום המנהרות עם מכרים תושבי הרשות, והקצין סייע לה.

 

הנאשם שירת כמפקד בפלוגת מג"ב שפעולותיה מתרכזות בציר עוטף ירושלים. במסגרת תפקידו שימש כקצין השטח במחסום המנהרות, ומפקדי המחסומים אשר ביצעו את פעולות הבידוק היו נתונים למרותו וכפופים להוראותיו.

 

בכתב האישום צוין מקרה מבוקר 6 באוגוסט 2016: הנאשמת פנתה לקצין וביקשה ממנו שיסייע לה לעבור במחסום המנהרות כשבמכוניתה שתי נשים. היא מסרה לו שיש להן "אישור רפואי לבית החולים", ובתגובה השיב קצין: "בסדר, אני אבוא כאילו, אני כאילו אבדוק, אני כאילו אשחרר אותך בסדר, כאילו את לא מכירה אותי".

 

בהמשך לבקשתה הוא יצר קשר עם מפקד המחסום והורה לו להעביר את מכוניתה ללא בדיקה ומסר לו לשם כך תיאור המכונית.

 

בהמשך אותו היום, נטען, פנתה הנאשמת לקצין בבקשה שיסייע להעביר במחסום אוטובוס שבו קבוצת ילדים והורים תושבי הרשות. הוא השיב: "אין שום בעיה, דברי איתי אם יש בעיה. אם את במנהרות... אל תדאגי, אני אבוא לאוטובוס כאילו אני לא מכיר אותך, אל תדאגי".

 

מח"ש טוענת שהנאשם פגע בעבודת הביטחון השוטפת בציר עוטף ירושלים שעליו היה אמון. בנוסף, בכמה הזדמנויות הוא ניצל את תפקידו ואת הרשאותיו ונגישותו למערכות המידע המשטרתיות לצרכיו הפרטיים ולבקשות מכריו. התיק נחקר על ידי צוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים