שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כרטיס האשראי של שופרסל עובר מלאומי קארד לכאל

  אחרי 10 שנים של שיתוף פעולה עם לאומי קארד ואחרי משא ומתן מתמשך שנערך בחודשים האחרונים, הרשת הקמעונאית תיפרד מחברת כרטיסי האשראי של לאומי ותעבור לכאל

  אחרי עשור של שיתוף פעולה, תפעול כרטיס האשראי של שופרסל יעבור בתחילת השנה הקרובה מלאומי קארד לכאל.

   

  שופרסל הודיעה היום כי קיבלה הצעה אטרקטיבית מכאל וכי היא צפויה לחתום איתה על הסכם.

   

  נציין כי בשנת 2006 שופרסל ולאומי קארד חתמו על הסכם הקמת מועדון לקוחות משותף במסגרתו יונפקו לחברי המועדון כרטיסי אשראי של לאומי קארד. מועדון שופרסל הוא בין מועדוני האשראי הגדולים בישראל והוא כולל יותר מחצי מיליון כרטיסי אשראי פעילים.

   

  על פי ההסכם בין החברות, שופרסל גובה דמי כרטיס מחברי המועדון, כמו גם חולקת עם לאומי קארד, שמתפעלת את כרטיסי האשראי, את הריבית הנגבית מהלקוחות שנטלו הלוואה. ההסדר הזה מכניס לשופרסל עשרות מיליוני שקלים בשנה, כאשר בשנת 2016 רשמה החברה הכנסות של 75 מיליון שקל מהפעילות המשותפת, ובמחצית הראשונה של 2017 ההכנסות עמדו על יותר מ-40 מיליון שקל.

   

   (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
  (צילום: ניצן דרור)

  ההסכם בין החברות הסתיים למעשה כבר בשנה שעברה ומאז הוארך פעמיים באופן זמני. על פי ההסכם, נדרש משופרסל להודיע עד סוף חודש אוגוסט האם בכוונתה שלא להאריך את ההתקשרות במספר שנים נוספות. החברה הודיעה היום כאמור כי בכוונתה לעבור לחברת כרטיסי האשראי כאל.

   

  נציין כי מדובר במכה קשה ללאומי קארד שתצטרך להיפרד מכ-15% מכמות הכרטיסים הנוכחית שלה, בעוד מנגד כאל צפויה לקבל חיזוק משמעותי בכניסה לשותפות עם שופרסל ולהגדיל את מצבת הכרטיסים בשיעור דומה.

   

  "לאחר שבחנה את כלל ההצעות שהתקבלו לשיתוף פעולה מצד חברות כרטיסי האשראי השונות, הסמיך היום דירקטוריון החברה את ההנהלה להגיע להסכם עם חברת כאל וזאת לאור מציאת הצעתה של כאל ככדאית ביותר עבור החברה", נמסר היום משופרסל.

   

  בחברה מציינים, בנוגע לכרטיסי אשראי שופרסל הקיימים כיום ומצויים בידי הלקוחות, כי לאומי קארד תמשיך להפעילם עד תום תוקף הכרטיס, כאשר כרטיסים חדשים יונפקו על ידי כאל.

   

  מלאומי קארד נמסר בתגובה: "לאומי קארד בחרה שלא להסכים לתנאים העסקיים החדשים אותם הציבה שופרסל במהלך המו"מ על הסכם שותפות חדש.

   

  נדגיש, כי במהלך תקופה זו, לאומי קארד בחנה לעומק את האלטרנטיבות העומדות לרשותה. בכלל זאת, התעניינות של גופים גדולים ואסטרטגיים המבקשים לבנות מתווה לשותפות משמעותית וארוכת טווח.

   

  לאומי קארד תמשיך להוביל את שוק האשראי ואת שוק המועדונים החוץ בנקאיים, להציע פתרונות חדשניים ולהפגין מצוינות עסקית ושירותית.

   

  יודגש, כי כל כרטיסי שופרסל לאומי קארד הקיימים ימשיכו לפעול כרגיל עד תום תוקף הכרטיס. אנו מודים לשופרסל על השותפות לאורך הדרך"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים