שתף קטע נבחר

הנשיא החליט לקצר את עונשו של צבי בר

ל-ynet נודע כי הנשיא ריבלין החליט להמתיק את עונשו של ראש העיר רמת גן לשעבר ולהעמידו על 15 חודשים במקום שלוש שנים

צבי בר בבית המשפט. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
צבי בר בבית המשפט. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

הנשיא ראובן ריבלין החליט לקצר את עונשו של ראש העיר רמת גן לשעבר צבי בר ולהעמידו על 15 חודשים במקום שלוש שנים. כך נודע היום (ה') ל-ynet. ב-1 בנובמבר יוכל לעמוד בר בפני ועדת שחרורים. הנשיא החליט שיתרת מאסרו תוּמר במאסר על תנאי. הסיבות לכך הן מצבו הקשה של אחד מבני משפחתו וגילו המתקדם (83).

 

"לאור נסיבות רפואיות חריגות הנוגעות לצבי בר ולמשפחתו, שאירעו לאחר מתן גזר הדין בעניינו, החליט היום נשיא המדינה לאמץ את המלצת שרת המשפטים ולהמיר חלק מעונש המאסר בפועל שהוטל על בר בעונש של מאסר על תנאי, כך שעונשו יעמוד על 15 חודשי מאסר בפועל", נמסר מלשכתו של הנשיא ריבלין, שקיבל את בקשת החנינה של בר ביולי האחרון. "הוא יוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים בימים הקרובים".

בר בכניסתו לכלא בפברואר (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
בר בכניסתו לכלא בפברואר(צילום: יריב כץ)

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)
 

בלשכתו של הנשיא הסבירו כי החלטת הנשיא ניתנה בשל הנסיבות הרפואיות החריגות שאירעו לאחר מתן גזר הדין ולא עמדו בפני בית המשפט העליון, וזאת למרות החומרה הרבה שמייחס הנשיא למעשים שבהם הורשע בר. כמו כן נמסר כי בגזר הדין שניתן בשנת 2016 ציין בית המשפט העליון כי לא בנקל נשלח אדם בגיל כה מבוגר, שלוקה בבריאותו למאסר מאחורי סורג ובריח וכי אם חלילה יחולו תמורות במצבו ניתן יהיה לשקול את השלכותיהם על מאסרו.

 

בר החל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בחודש פברואר האחרון בכלא מעשיהו - באגף 10שבו גם שהה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. הוא נידון תחילה ל-5.5 שנות מאסר בגין עבירות של שוחד, הלבנת הון ושיבוש הליכי חקירה. הוא הגיש ערעור לבית המשפט העליון אבל הרכב השופטים קבע פה אחד כי יש לדחות את הערעור. עם זאת, החליטו השופטים לקצר את עונשו לשלוש שנות מאסר.

 

כתב האישום שהוגש נגד בר בינואר 2013 ייחס לו עבירות של לקיחת שוחד בסך 1.9 מיליון שקל בתמורה לקידום מיזמי נדל"ן בעיר, וכן מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. יחד עם בר הורשעו גם שאול לגזיאל, שעליו נגזרו תשעה חודשי מאסר, חיים גייר, שהורשע במתן שוחד ונשחל לעשרה חודשי מאסר, ודוד לוי, נותן שוחד נוסף, שמרצה עשרה חודשים.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים