שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  איראן וסוריה במזכר הבנות: "לעמוד בפני המזימות הציו-אמריקניות"

  שתי המדינות חתמו על מזכר הבנות צבאי בתום ביקורו של הרמטכ"ל האיראני בדמשק. הצדדים סיכמו על הגברת שיתוף הפעולה והתיאום בכל הקשור ליכולת של שתי המדינות "להיאבק בטרור ולעמוד בפני המזימות הציוניות והאמריקניות"

   

  חתימה על מזכר הבנות בין איראן לסוריה

  חתימה על מזכר הבנות בין איראן לסוריה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בתום ביקורו של הרמטכ"ל האיראני בסוריה, הגנרל מוחמד באקרי, חתמו הבוקר (שבת) הצדדים על מזכר הבנות והסכימו לשדרג את שיתוף הפעולה והתיאום בין שני הצבאות. נמסר כי שיתוף הפעולה בין איראן לסוריה יתמקד במיוחד בתחומי האימונים, חילופי ידע קרבי, מידע מודיעיני, טכנולוגיה צבאית וכל מה שקשור ליכולת של שתי המדינות להיאבק בטרור ולעמוד בפני "המזימות הציו-אמריקניות" (ציוניות ואמריקניות). במעמד החתימה מהצד הסורי נכח הרמטכ"ל הסורי, עלי עבדאללה איוב.

  הגברת שיתוף הפעולה הצבאי. חתימת המזכר בין רמטכ"לי סוריה ואיראן ()
  הגברת שיתוף הפעולה הצבאי. חתימת המזכר בין רמטכ"לי סוריה ואיראן

  בימים האחרונים קיים הרמטכ"ל האיראני ביקור נדיר בסוריה, שבמהלכו נפגש עם בכירי הממשל והצבא הסורים, כולל עם נשיא סוריה, בשאר אסד. הביקור החל ביום רביעי ובמהלכו גם סייר הרמטכ"ל האיראני יחד עם פמלייתו בעיר חלב בצפון המדינה בליווי קצינים מצבא סוריה. הוא גם הספיק לבקר באתר הקדוש לשיעים א-סיידה זיינב בפרברי דמשק.

  הרמטכ"ל האיראני בביקור בחלב ()
  הרמטכ"ל האיראני בביקור בחלב

  לאחר הגעתו של הרמטכ"ל האיראני לסוריה ביום רביעי, ברקע התקרית החריגה כמה ימים קודם לכן שבה תקפו מטוסי F-16 של חיל האוויר סוללת נ"מ של הצבא הסורי שירתה טיל לעבר מטוסים אחרים של החיל שהיו בגיחת צילום שגרתית בשטח לבנון, אמר באקרי כי "בלתי מתקבל שהמשטר הציוני יתקוף בסוריה בכל פעם שהוא רוצה".

   

  במסיבת העיתונאים שקיימו שני הרמטכ"לים הם הציגו חזית אחידה מול ישראל. באקרי הבהיר: "אנחנו נמצאים בדמשק כדי לתת דגשים, לשם התיאום ולשם שיתוף הפעולה, על מנת להיאבק באויבים המשותפים שלנו - בין אם אלו הציונים או הטרוריסטים. שוחחנו בדרכים לחזק את היחסים בעתיד ושרטטנו את קווי היסוד של שיתוף הפעולה הזה".

  פגישת שני הרמטכ"לים ()
  פגישת שני הרמטכ"לים

  "בלתי מתקבל שהמשטר הציוני יתקוף בסוריה בכל פעם שהוא רוצה". הרמטכ"ל האיראני (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "בלתי מתקבל שהמשטר הציוני יתקוף בסוריה בכל פעם שהוא רוצה". הרמטכ"ל האיראני(צילום: רויטרס)

  גם הבוקר, במקביל לסיכום ביקורו של הרמטכ"ל האיראני בסוריה, נרשמה מתיחות בין ישראל לדמשק. צה"ל תקף שלושה תותחי ארטילריה של המשטר הסורי, בתגובה לירי מוקדם יותר לעבר רמת הגולן. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו חמישה שיגורים לעבר מדינת ישראל בצפון רמת הגולן, וכי עד כה אותרו ארבע נפילות בשטח ישראל.

   

  בתחילת השבוע ירתה הסוללה הסורית מסוג SA-5, הממוקמת באתר רדואן 50 ק"מ מזרחית לדמשק, טיל לעבר מטוסי הקרב הישראליים. מטוסי קרב אחרים שיגרו כעבור כשעתיים ארבע פצצות לעבר הסוללה, שירתה לעבר מטוסים בתקרית דומה בחודש מרס. הרכיב המרכזי שהותקף בסוללה הסורית שירתה הוא מכ"מ הסוללה. הסוללה נוטרלה וכל מטוסי חיל האוויר שבו לבסיס בשלום.

   

  כמה שעות אחרי האירוע שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר לדמשק: "המדיניות שלנו ברורה - מי שמנסה לפגוע בנו אנחנו פוגעים בו". נתניהו הוסיף: "ניסו לפגוע במטוסינו - לא מקובל עלינו. חיל האוויר פעל בדיוק ובמהירות והשמיד את מה שצריך להשמיד. אנחנו נמשיך לפעול במרחב ככל שדרוש כדי להגן על ביטחון ישראל".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים