שתף קטע נבחר

סעודיה בהכחשה חריגה: יורש העצר לא ביקר בישראל

בחודש שעבר דיווח בלוג ערבי כי מוחמד בן סלמאן בא ארצה ונפגש עם בכירים ישראלים. אל-ג'זירה הקטארית ניסתה להביך בשל כך את ריאד - ומשרד החוץ הסעודי טען הערב: "הידיעה חסרת בסיס, אין לנו מה להסתיר"

 

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן(צילום: AFP)

 

משרד החוץ הסעודי פרסם הערב (יום א') הודעה שבה - באופן חריג - דחה בתוקף דיווחים שנפוצו בחודש שעבר שלפיהם בכיר סעודי ביקר לאחרונה בישראל. בהודעת משרד החוץ בריאד נטען כי הדיווחים צצו ב"כלי התקשורת העוינים" ונכתב כי "הידיעה הזו חסרת בסיס".

 

גורם במשרד החוץ הסעודי הוסיף כי "הממלכה מתנהלת תמיד באופן שקוף במעשיה ובמגעיה, ואין לה מה להסתיר בנושא הזה". אותו גורם אף הפציר בכלי התקשורת להתחקות אחר האמת ולהיות מדויקים יותר בפרסומיהם: "איננו מתייחסים לשמועות ולידיעות שהמטרות שלהן ושל מי שעומד מאחוריהן ידועות. לא נגיב בעתיד על מה שמפיצה התקשורת השקרית והעוינת בנוגע לממלכה ולבכיריה בעניין הזה".

 

מנהל בלוג שמופעל מאיחוד האמירויות ושאמינותו מוטלת בספק פרסם בספטמבר ידיעות שלפיהן יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, ביקר בחשאי בישראל ונפגע עם בכירים ישראלים. בידיעה ההיא נטען שגם הגנרל הסעודי בדימוס אנוואר עישקי, שכבר ביקר לפני כן בישראל, נכלל במשלחת הסעודית שליוותה לכאורה את בן סלמאן ארצה. בריאיון לערוץ הרוסי בשפה הערבית "רוסיה אל-יום" הכחיש עישקי בתוקף את הפרסומים.

 

ההכחשה הסעודית הנזעמת פורסמה הערב בעקבות ניסיונה של רשת אל-ג'זירה הקטארית בימים האחרונים להעלות מחדש את הנושא לכותרות.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נזכיר, הרבה לומר בשנים האחרונות שמאחורי הקלעים מתנהלים קשרים ענפים בין ישראל לבין מדינות שאין לה איתן יחסים רשמיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
יורש העצר בן סלמאן. "אין לנו מה להסתיר"
צילום: AFP
מומלצים