שתף קטע נבחר

אחד השלבים בתריס החשמלי התנתק? כך תתמודדו

לעתים ניתן לחשוב שהתקלה הנפוצה היא במנוע החשמלי של התריס. אך לרוב מדובר בניתוק של אחד השלבים. אתר "המקצוענים" עם הסיבות והפתרונות

גרים בדירת קבלן? אם הקבלן חסך בעלויות והתקין עבורכם תריס חשמלי בעל שלבים מחומר זול, סביר להניח שכעבור תקופה קצרה תסבלו מתקלות. כך גם במקרה שתרכשו בעצמכם תריס חשמלי ותחשבו רק על חיסכון בעלויות הרכישה. מהי התקלה הנפוצה ביותר, כיצד ניתן להתמודד איתה ואילו שלבים יהיו עמידים יותר לאורך זמן? לפניכם המדריך.

 

עוד כתבות בנושא:

ניקוי ותחזוקה של התריסים

עשה זאת בעצמך: תיקון תריס גלילה

תריסים - כל מה שחשוב לדעת

 

מדוע נגרמת התקלה?  

ניתוק של שלבי התריס נחשב לאחת התקלות הנפוצות ביותר בתריסים חשמליים. "לרוב, מדובר בניתוק שבין השלב העליון לשלב שתחתיו", מסבירים במוקד השירות של אתר "המקצוענים".

 

"מרבית המשקל של התריס הוא על השלבים העליונים. בעת העלאת והורדת התריס, השלב העליון נושא בנטל המשקל של כל שאר השלבים שתחתיו. לכן לרוב לא יהיו תקלות בשלבים התחתונים של התריס, אשר אינם כורעים תחת המשקל. התקלה העיקרית שיכולה להיות עם שלבים אלו, היא במקרה של חפץ שממוקם על אדן החלון או במסילה שבתחתית התריס ויכול לגרום להתעקמות של שלבים אלו".

 

תיקון התקלה קל יחסית

"במרבית המקרים תיקון התקלה יהיה קל וזול יחסית", אומרים במוקד השירות. "בעל המקצוע יוציא את השלב שהתנתק ויחבר את שני השלבים שלידו אחד לשני. אין צורך להוסיף שלב נוסף במקום השלב שמוציאים החוצה, שכן במרבית המקרים כבר בשלב ההתקנה בעל המקצוע משאיר מספיק שלבים עודפים הממוקמים בתוך ארגז התריס, בדיוק בשביל תקלות מסוג זה. כך, כשהתריס חדש יחסית, וסוגרים אותו עד הסוף, למעשה הוא לא נפתח לגמרי אלא נותרים בו שלבים מיותרים. לאחר התיקון, התריס 'מתקצר', אך באופן שעדיין מאפשר סגירה מוחלטת שלו עד הסוף".

 

על מה חשוב להקפיד בעת ביקור בעל המקצוע? "יש לוודא שבעל המקצוע כייל מחדש את המנוע, כך שזמן פתיחת וסגירת התריס יקוצרו", מסבירים במוקד השירות. "זאת, על מנת שיתאים לאורך התריס החדש המקוצר. אחרת, בעת שנסגור את התריס הוא לא ייסגר עד הסוף, ויישאר מרווח בין המסילה שעל אדן החלון או על הרצפה לבין קצה התריס".

 

   (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
(צילום: ירון דרוקמן)

כיצד ניתן למנוע מראש תקלות מסוג זה?

"תקלה זו נפוצה בעיקר בתריסים חשמליים שהשלבים שלהם עשויים מפוליאוריתן מוקצף", אומרים במוקד השירות. "סוג זה פחות עמיד מאשר שלבים העשויים מאלומיניום, והוא נוטה להתעקם ולהתנתק בחיבורים. לכן, בייחוד אם אתם לפני רכישה והתקנה של תריס חשמלי גדול במיוחד בביתכם, העדיפו תריס איכותי ששלביו מאלומיניום ואשר בנוי לשאת משקל בצורה טובה יותר. אמנם העלות בעת הרכישה תהיה גבוהה יותר, אך תחסכו מעצמכם עלויות של תיקונים ולעתים החלפה של כל התריס".

 

כמה יעלה התיקון?

"בשונה מתקלה במנוע של תריס חשמלי, הרי שפירוק השלב שהתנתק וחיבור יתר השלבים הוא תיקון קל יחסית, שעלותו נעה סביב 300-500 שקל", אומרים במוקד השירות. "ההפרש במחירים לרוב יהיה בהתאם לגודל התריס ולמורכבות הגישה לתריס. אין סיבה לשלם סכום גבוה מכך, גם על תריס גדול במיוחד. כך שאם בעל מקצוע גובה סכום גבוה יותר עבור תיקון מסוג זה, לרוב מדובר בסכום שאינו סביר".

 

מעוניינים בתיקון תריסים? לרשימת בעלי המקצוע

 

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים