שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אני גבר ואני מודה: גם אני הטרדתי

  גם אני נעצתי מבטים בנשים שגרמו להן להרגיש מאד לא נעים. גם אני חשבתי שהמרחב הפרטי של בחורות רוקדות הוא מקום שאפשר להיכנס אליו ללא הזמנה, גם אני הסטתי שיחות מקצועיות במקומות עבודה למשפטים סקסיסטיים לא קשורים, וגם אני קיבלתי לפ-דאנס במועדון חשפנות, וכן, גם זאת הטרדה. טור אורח

  עודד חצבני. "הגיע הזמן שנפסיק לחשוב שזה לא אנחנו. זה כן אנחנו" (צילום: עילית אנגל) (צילום: עילית אנגל)
  עודד חצבני. "הגיע הזמן שנפסיק לחשוב שזה לא אנחנו. זה כן אנחנו"(צילום: עילית אנגל)

  גם אני נחשפתי השבוע לכל הפוסטים של חברות ומכרות שהוטרדו מינית. גם אני חשבתי בהתחלה עד כמה זה חשוב ועד כמה זה עצוב. גם אני חשבתי שאני מודע, ומבין, ושאם עוד אנשים יקראו את זה כמוני, אז יהיו פחות הטרדות. אבל לאט-לאט הקליפות החלו להתקלף. לאט-לאט הבנתי שאם כל אישה, בחורה ונערה עוברת הטרדה מינית בחייה, אז או שיש בעולם כמה גברים מטרידים שהם ממש חרוצים, ויעילים ומצליחים להטריד כל יום כמה עשרות אלפי נשים, או ש... כן, או שזה אני.

   

  לא ציפיתם, נכון? לא ממני, לפחות. אני הרי פמיניסט, שוויוניסט, מכיל, רגיש, אני לא כזה. אבל אני כן, ואין דרך אחרת להגיד את זה.

   

  #גםאניהטרדתי

   

  גם אני נעצתי מבטים בנשים לזמן ממושך מדי שגרם להן כנראה להרגיש מאוד לא נעים. גם אני חשבתי שהמרחב הפרטי של בחורות רוקדות הוא מקום שאפשר להיכנס אליו ללא הזמנה, בזמן שהן רק רצו לרקוד וליהנות מהזמן שלהן. גם אני הסטתי שיחות מקצועיות במקומות עבודה למשפטים סקסיסטיים לא קשורים, רק כי הבחורה שמולי נראתה לי מושכת או שהיה לי מצב רוח לא ראוי. וכן, גם אני קיבלתי לפ-דאנס במועדון חשפנות, וכן, זאת הטרדה.

   

  גם אני גרמתי לבנות הזוג שלי לחוש מאוד לא נעים ולעשות או לא לעשות דברים מיניים שהן אינן מעוניינות בהם. החל מסתם להיות ממש חמוד אליה כדי שנשכב הלילה, או בלהציק לה שעה כשהיא רק רוצה לישון עד שבסוף היא מסכימה, או בלתת לה את התחושה שאם עובר לילה בחופשה במלון מבלי שנשכב בו, אז כמובן שהיא לא בסדר, ושאם היא לא מוכנה לעשות איתי כל מיני דברים ש"למדתי מהבחורות האמיתיות מהאינטרנט", אז היא חנונית ומבאסת.

   

  וכן, אני מבין היום שהיו לא מעט מקרים בחיים שלי שהסתיימו כשבליבי התחושה שדבר לא קרה, בעוד שהבחורה, שלא לומר האישה שהיתה איתי, סיימה את אותו הערב כשהיא לחוצה, בוכה, עצבנית ומוטרדת. בגללי!

   

  לא צריך להיות אלים פיזית או מילולית כדי להטריד. לא צריך להתנהג כמו סוטה מהרחוב כדי להטריד. לא צריך אפילו להתכוון. הטרדה מינית מתרחשת כי אנחנו לא קשובים, כי אנחנו לא מודעים, כי אנחנו שואבים היום השראה מפרונוגרפיה גסה. כי אנחנו מטרידים.

   

  החשיפה שנשים עושות כרגע היא חשובה מאד, אבל עד שאנחנו, הגברים, לא נבין שהבעיה אצלנו, שום דבר לא ישתנה. ככל שנשים יחשפו יותר, כך תתקלף שכבת האשמה והבושה ואי הנעימות שלהן - ובצדק גמור, אבל גם חשוב שאנחנו, הגברים, לא נעמוד מהצד ואולי נעריך, נפרגן ונחבק, אבל באותו הזמן גם נמשיך לחשוב שזה לא אנחנו, כי זה כן אנחנו.

   

  אם כל אישה בעולם חוותה הטרדה מינית, אז ככל הנראה שכמעט כל גבר בעולם מטריד ברמה כזו או אחרת (אני יודע שזה לא נכון מתמטית, אבל אני מבטיח לכם שאחרי שתביטו עמוק פנימה, תבינו שזה נכון מציאותית). ולא, זאת לא סיבה לעצור את כולנו, זאת לא סיבה להפסיק לדבר עם בחורות ולהתחיל איתן או ליצור איתן אינטראקציות מיניות. זאת כן סיבה להקשיב הרבה יותר, לכבד הרבה יותר ולהיות מודעים הרבה יותר.

   

  להבין שזה אנחנו, ולהפסיק להטריד. להבין שקיים מרחב עצום שבו מעשים שגברים חושבים שהם לגיטימיים או חסרי חשיבות, הוא מקום שבו נשים נפגעות מאד באופן שהולך איתן לכל אורך החיים. ואת המרחב הזה צריך לצמצם, הן על ידי חשיפה ודיבור על החוויות הללו מצד הנשים, אבל בהחלט על ידי הקשבה ולקיחת אחריות של הצד הגברי לאותם המעשים.

   

  הכותב הוא גבר בן 40, נשוי ואבא לילדים, שמוכן לקחת אחריות. הטור נכתב במקור כפוסט תגובה בפייסבוק לקמפיין #גםאני

   

  גברים שמעוניינים להשתתף בריפוי החברה ולהתחיל לקחת אחריות, מוזמנים לכתוב לנו לפייסבוק של ynet יחסים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עילית אנגל
  עודד חצבני. מתוך הפייסבוק
  צילום: עילית אנגל
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים