שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סערת אירה ויגדורצ'יק נמשכת
  בישיבת איגוד ההתעמלות הוחלט לאשרר את ההחלטה הניהולית, בה ויגדורצ'יק תהיה המנהלת המקצועית ותעבוד יחד עם שתי מאמנות נוספות. אחת הסיבות להחלטה: אי היציאה לאליפות העולם. האיגוד יחל לחפש מאמנות חדשות

   

  צפו באירה ויגדורצ'יק ובתה רחלי באימון נבחרת ישראל    (צילום: אורן אהרוני)

  צפו באירה ויגדורצ'יק ובתה רחלי באימון נבחרת ישראל    (צילום: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  איגוד ההתעמלות קיים היום (שני) את ישיבת ההנהלה החודשית שלו בהדר יוסף שבתל אביב, והחליט להעביר מתפקידה את מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית, אירה ויגדורצ'יק . הסערה החלה סביב החלטת המאמנת שלא לצאת עם נבחרת ישראל לאליפות העולם השנה והניסיון הקודם להדחתה נפל.

   

  מאיגוד ההתעמלות נמסר: "הנהלת איגוד ההתעמלות אישררה את ההחלטה מישיבתה בחודש יולי. הוקמה ועדה מיוחדת שתדון בהגדרת תפקידיה של אירה ויגדורצ'יק באיגוד, בשים לב לכישוריה, קשריה ויכולותיה. במקביל ייצא קול קורא למינוי מאמנות חדשות ולהקמת ועדת איתור בנושא".

   

  ויגדורצ'יק. תום עידן בנבחרת ההתעמלות האמנותית (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  ויגדורצ'יק. תום עידן בנבחרת ההתעמלות האמנותית(צילום: אורן אהרוני)

   

  הסערה החלה סביב אי יציאת נבחרת ישראל לאליפות העולם האחרונה באיטליה, אז טענה ויגדורצ'יק כי המתעמלות עדיין אינן מוכנות להתחרות בעקבות הקמתה המאוחרת של הנבחרת, מה שהוביל לפני שלושה חודשים לישיבה שבה הוחלט להזיזה מתפקידה ולמנות אותה למנהלת המקצועית של הענף.

   

  מספר דמויות מעולם ההתעמלות הגיעו למשרדים בהדר יוסף בתקווה למנוע את פיטורי ויגדורצ'יק. המתעמלת לשעבר אירה ריסנזון אמרה: "לצפות מאירה בארבעה חודשים להישגים זה קצת הזוי, וכשמאמן על אומר שלא ייצאו לתחרות צריך לכבד את המילה שלו. לקח לי הרבה שנים לכתוב פוסט אבל היה קשה לי לשמוע על מה שעושים למאמנת כזאת, אגדה עם הישגים. רק במדינה שלנו זה יכול לקרות".

   

  קיבלה כתף קרה מהמתעמלות לשעבר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  קיבלה כתף קרה מהמתעמלות לשעבר(צילום: אורן אהרוני)

   

  מורן שאשא, חברת הנבחרת הראשונה אי פעם של ישראל, סיפרה: "חבל על כל מה שנבנה לאורך כל השנים, מה שצמח והתפתח, לבוא עכשיו ולהרוס במקום לעסוק בהחלטות ענייניות. חבל וכואב שזה קורה".

   

  איילת דיין, אימה של אופיר דיין הנמצאת בנבחרת הנוכחית, אמרה: "אני פה מהמקום של הבנות ששנה וחודשיים לא ממש מתאמנות כמו כל המדינות האחרות. הם מחרבים לנו. אנחנו בונות את הבנות שוויתרו כל כך הרבה בשביל רגע הזריחה שלהן. אנשי הנהלת האיגוד, שלא ממש אכפת להם מהתעמלות אמנותית, מרימים את היד ופשוט גוזרים על הבנות לנו כישלון בקריירה הספורטיבית שלהן. הן אבודות בסיפור הזה, ממשיכות להתאמן אבל לא במסה ומקוות שזה כבר יתחיל. הן אוהבות את אירה אבל חיות באי ודאות".

   

  תומכות ויגדורצ'יק הגיעו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  תומכות ויגדורצ'יק הגיעו(צילום: אורן אהרוני)

   

  ביממה האחרונה ניהלו נטע ריבקין (שהתאמנה שנים עם אלה סמופלוב) ואירה ריסנזון קרב מילולי בפייסבוק סביב הנושא הזה. המתעמלות שהתאמנו בהדרכת ויגדורצ'יק בנבחרת הקודמת - כולל קפטנית נבחרת ישראל לאולימפיאדת ריו, אלונה קושבצקי - הצטרפו והביעו את דעתן נגד המאמנת.

   

  מנגד, במהלך כל אותה תקופה קיבלה ויגדורצ'יק תמיכה מלאה ממספר גורמים: הורי בנות הנבחרת הנוכחית נפגשו עם היו"ר פלד ודרשו להשאיר אותה בתפקידה, ומאמנות בכירות ברחבי הארץ שלחו מכתב לשרת הספורט כדי שתתערב בעניין ודרשו "להפסיק את הרדיפה נגד ויגדורצ'יק". מכתבים דומים נשלחו על ידי ההורים וכן בנות הנבחרת הנוכחית. מאמן נבחרת הגברים בג'ודו, אורן סמדג'ה, פרסם היום פוסט בפייסבוק שמביע בה תמיכה.

   

  יו"ר איגוד ההתעמלות, רזי פלד, היום אחר הצהריים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  יו"ר איגוד ההתעמלות, רזי פלד, היום אחר הצהריים(צילום: אורן אהרוני)

    

  גם אורן סמדג'ה פרסם את דעתו בנושא (צילום מסך מתוך פייסבוק) (צילום מסך מתוך פייסבוק)
  גם אורן סמדג'ה פרסם את דעתו בנושא(צילום מסך מתוך פייסבוק)

  עם זאת, למרות טענות יושב ראש האיגוד רזי פלד כי אירה הייתה מוכנה למהלך זה, שני הצדדים לא הגיעו להסכמה על הגדרות התפקיד. המחלוקת הובילה לכך שבישיבה האחרונה לפני חודש כבר עלתה לדיון הצעה להזמין אותה לשימוע לפני פיטורים, אך ההצעה נפלה מאחר שההצבעה הסתיימו בתיקו ופלד בחר לא להשתמש בקול הכפול שלו.

   

  אירה עצמה התייצבה בפני ועדת הנבחרות באיגוד והציגה דו"ח מלא של שמונה עמודים על התהליך הכושל של הקמת הנבחרת האחרונה לעומת התהליכים בנבחרות הקודמות. ויגדורצ'יק נימקה מדוע אין להוציא את הבנות לאליפות העולם באיטליה: "כפי שלא ניתן להקים סיירת קרבית בצבא במספר חודשים בלבד, ועוד מג'ובניקים, כך לא ניתן תוך זמן כה קצר עם בנות כל כך חסרות ניסיון לייצג את המדינה בתחרויות".

   

  מתעמלות הנבחרת הקודמת באולימפיאדת ריו. הסערה העיבה על ההכנות (ציום: אורן אהרוני) (ציום: אורן אהרוני)
  מתעמלות הנבחרת הקודמת באולימפיאדת ריו. הסערה העיבה על ההכנות(ציום: אורן אהרוני)

   

  מאמנת עם קבלות

  לאורך הקריירה המפוארת שלה זכתה הנבחרת בניצוחה של ויגדורצ'יק במדליית הארד בתחרות הקרב-רב באליפות אירופה (2014) ובמדליית הכסף באליפות העולם באותה שנה, כמו גם בשלל מדליות בתחרויות גביע העולם.

   

  במשחקי אירופה הראשונים בבאקו 2015 עלו המתעמלות של ויגדורצ'יק על הפודיום, שם קיבלו את מדליית הכסף בקרב-רב ובתרגיל המשולב וארד בתרגיל הסרטים. באליפות אירופה בחולון בשנה שעברה רשמה הנבחרת הישג חסר תקדים כשזכתה במדליות זהב, כסף וארד. בתקופת הדרכתה של ויגדורצ'יק סיימה נבחרת ההתעמלות האמנותית במקום השישי במשחקים האולימפיים בריו 2016.

   

  ויגדורצ'יק. לא היה לה רגע מנוח (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  ויגדורצ'יק. לא היה לה רגע מנוח(צילום: ראובן שוורץ)

   

  ויגדורצ'יק עלתה לכותרות גם בהקשרים לא ממש מחמיאים. לפני המשחקים האולימפיים בריו היא עמדה במרכזה של סערה בעקבות דיווחים על בעיטה לכאורה במתעמלת קטי לבינה. ועדה שהוקמה בעקבות הפרשייה קבעה שהמאמנת תמשיך בתפקידה, אך לא יהיה מגע ישיר בינה לבין המתעמלות.

   

  ויגדורצ'יק הודתה בדיעבד שהמתיחות בנבחרת השפיעה לרעה על ההכנות לאולימפיאדה בברזיל. המאמנת ידועה באופייה הצבעוני, בראיונות שנויים במחלוקת ובתדמית קשוחה שהובילה לדמות בסדרה הקומית "אנחנו במפה" המבוססת עליה.

   

  הישגים חסרי תקדים. נבחרת ישראל באליפות אירופה בחולון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  הישגים חסרי תקדים. נבחרת ישראל באליפות אירופה בחולון(צילום: אורן אהרוני)


  פורסם לראשונה 23/10/2017 10:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים