שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כחלון מטרפד את החוק לאיסור חקירת ראשי ממשלה: קבע חופש הצבעה בסיעתו
  שר האוצר אמר בישיבת "כולנו" כי אף חבר כנסת לא ייאלץ להצביע נגד צו מצפונו. "אנחנו הולכים למושב עם חקיקה שכמותה לא ידענו בעבר"

   

   

  כחלון: חופש הצבעה על חוק החסינות לראש הממשלה

  כחלון: חופש הצבעה על חוק החסינות לראש הממשלה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שר האוצר משה כחלון מטרפד את החוק לאיסור חקירת ראשי ממשלה ("החוק הצרפתי"). הוא הודיע היום (ב') כי יעניק חופש הצבעה לחברי סיעתו: "מדינת ישראל יקרה מכדי שנוכל להפקיר אותה לכל מיני חוקים העלולים לפגוע במערכות שחשובות לדמוקרטיה - לנו ולדורות הבאים", אמר בישיבת סיעת כולנו ביום פתיחת מושב החורף של הכנסת.

   

  שר האוצר משה כחלון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שר האוצר משה כחלון(צילום: מוטי קמחי)
   

   

  ההסבר על הצעת החוק

  ההסבר על הצעת החוק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כחלון הבהיר כי כולנו מחויבת להסכמים הקואליציוניים "אך בדברים שאינם בהסכמים כל חבר סיעה יקבל חופש הצבעה ויצביע לפי צו מצפונו. יש לנו הרבה מאוד אתגרים במושב הזה, לא נקבל שום החלטה ללא ישיבת סיעה מסודרת ואם צריך נצביע בסיעה. אף חבר סיעה לא יצביע בניגוד לצו מצפונו. אין דבר כזה". החוק האוסר חקירת ראשי ממשלה דורש שינוי חוק יסוד ברוב מיוחד - של 61 חברי כנסת לפחות - ולכן חופש הצבעה בסיעתו של כחלון וההתנגדות לחוק בסיעת הבית היהודי מטרפדים את הסיכוי שהחוק יעבור.

   

  שר האוצר צופה אף הוא מושב עמוס וחם: "אנחנו מאותגרים והולכים לקראת מושב עם חקיקה שכמעט ולא הכרנו בעבר. נמשיך לשמור על הערכים שלנו. נמשיך לשמור על שלטון החוק, על עליונות המשפט ועל המצע של כולנו כפי שהתחייבנו לבוחרים. נעמד בכל ההסכמים הקואליציוניים, גם אם אינם נעימים, אבל בנושאים הערכיים נעמוד על המשמר כפי שעמדנו עד היום. את הפוליטיקה נשאיר למפלגות האחרות".

   

  שר החינוך נפתלי בנט בפתיחת המושב, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  שר החינוך נפתלי בנט בפתיחת המושב, היום(צילום: גיל יוחנן)

  המושב נפתח בישיבת סיעת הבית היהודי ובמתקפה של יו"ר המפלגה נפתלי בנט, שאמר: "יש שופטים בירושלים ששכחו שיש גם ממשלה בירושלים". בנט הוסיף ואמר כי היעד המרכזי של מפלגתו במושב הקרוב הוא "להעביר את התוכנית החוקתית ובמרכזה את פסקת ההתגברות, שתשיב את כוח המשילות לממשלה. הממשלה תמשול, הכנסת תחוקק - והשופטים ישפטו".

   

  שר החינוך ושרת המשפטים איילת שקד הכריזו במהלך הפגרה כי בכוונתם לפעול להשלמת החוקה בישראל, לחוקק תיקון שלא יאפשר לבג"ץ להתערב בחקיקה של הכנסת ולהגביל למעשה את הביקורת השיפוטית. בנט ושקד הבהירו כי מטרתם להשיב את האיזון בין שלוש הרשויות בישראל, ולשם כך גובשה תוכנית לחוקק מחדש את "חוק יסוד: החקיקה", שישלים לטענתם את הפרק המשטרי החסר בחוקה הישראלית ויצטרף לחוקי היסוד: הכנסת, הממשלה והשפיטה. 

   

  שר התיירות יריב לוין התייחס במשדר ynet לחוקים שצפויים לעלות לדיון במושב הקרוב והבהיר כי הוא מצפה לתמיכתם של השותפים הקואליציוניים: "אנחנו מגיעים לכנס הזה במצב שבו הממשלה מאוד יציבה, בניגוד לרוב התחזיות של עמיתינו מהאופוזיציה. אנחנו מאוד מכבדים את השותפים שלנו ומסייעים להם לקדם דברים שחשובים להם. אנחנו, בתור סיעת הליכוד, מצפים לאותו יחס מהם בכל הנוגע לחוק הלאום וחוק העמותות, שהם גולת הכותרת של המושב, ולכל החוקים שנוגעים לעבודת המשטרה. אנחנו מצפים שכולם יילכו איתנו".

   

  לוין הוסיף ותקף את ההתנהלות סביב חקירות נתניהו: "זו חוצפה ממדרגה ראשונה. עברו חודשים מאז שראש הממשלה נחקר בפעם האחרונה. בכל פעם הוא פינה את הזמן, וכך עשה גם עכשיו. זו עוד דוגמא לספין לא ראוי ולא מכובד. אני חושב שדרך המלך היא שבאמת אפשר לחקור, אבל חוקרים ראש ממשלה על דברים מהותיים ולא על ענייני סיגרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים