שתף קטע נבחר

ראשי מועצות ביו"ש נגד נתניהו: יפתחו מחר אוהל מחאה

ראשי רשויות ביהודה ושומרון חוברים למשפחות שכולות ויפתחו יחד אוהל מחאה על היעדר תקציבים לביטחון: "משבר אמון"

בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בכנסת, יצאו בימין במחאה על אוזלת ידה של הממשלה והביעו אכזבה מכך שלא הזכיר את המשבר סביב תקציבי הביטחון ביישובים ביהודה ושומרון.

 

ראשי מועצות ביו"ש ומשפחות שכולות החליטו על החרפת המאבק והקמת אוהל מחאה מחוץ לביתו של נתניהו.

 

 

ראשי מועצות ומשפחות שכולות משלבים ידיים במחאה החדשה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
ראשי מועצות ומשפחות שכולות משלבים ידיים במחאה החדשה(צילום: עמית שאבי)

 

חלק מהמשפחות השכולות טענו כי אין פתרון תקציבי לכבישים העוקפים ולמרכיבי הביטחון בטווח הנראה לעין והחליטו כאמור להחריף את המאבק.

  

בין המוחים ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים, ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר,ראש מועצת מ.מ. עמנואל עזרא גרשי וראש מועצת בית אל שי אלון. "אנחנו במשבר אמון קשה מול ההבטחות שקיבלנו פעם אחר פעם. אנשים נרצחים בפיגועים ובכל פעם מגיעים הפוליטקאים ואומרים שיהיו מרכיבי ביטחון - כבישים ותאורה. בכל מקום אחר זה טריוויאלי, אבל כאן זה לא קורה", אמר דגן.

  

בין היתר תגיע למאהל גם הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל: "אני מגיעה לכאן כי אני מאוד כאובה. הוריי גרים בקריית ארבע, אני נוסעת לקריית ארבע בכבישים לא כבישים. אי אפשר להגיע לשם ללא קבלת אבנים או בקבוקי תבערה. למה תושבי יהודה ושומרון צריכים לסבול? אני חושבת שהדבר הזה חייב להיפסק. יש הבטחות כל הזמן משר הביטחון ואני מאוד מעריכה אותם. הבטחה שיסדרו כבישים. הבטחות הבטחות - וכסף לא מוצאים. אני דורשת ממדינת ישראל לתת את הכספים למרכיבי הביטחון בכבישים, לטפל בכל התשתיות הסלולריות, כדי שנוכל להתקשר באופן נורמלי אם חס ושלום קורה לנו משהו ונוכל להזעיק את הביטחון שיגיעו כמה שיותר מהר, כי אנחנו חיכינו 40 דקות עד שיגיעו, עד שמצאתי מקום להתקשר וקליטה".

 

דווקא ראשי מועצת יש"ע בולטים בהיעדרם מהמחאה. הם מסבירים כי יש למצוא אפיקי לחץ אחרים על הממשלה על מנת להשיג את התקציבים המיוחלים והחליטו שלא לקחת חלק במאהל המחאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ראשי מועצות ביש"ע במחאה נגד נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים