שתף קטע נבחר

בניגוד לדברי ליברמן: בצה"ל לא יודעים מי ירה לגולן

שר הביטחון אמר כי הירי האחרון לרמת הגולן בוצע ביוזמת חיזבאללה. בצה"ל הבהירו כי הם עדיין לא יודעים מי ירה

 

 

למרות קביעתו של שר הביטחון כי הירי האחרון לרמת הגולן "חד וחלק לא היה זליגת ירי", בצה"ל אומרים הערב (ב') כי הם עדיין לא יודעים מי ירה לעבר רמת הגולן ביום שבת לפנות בוקר. גורמים במערכת הביטחון אמרו כי "אמירת ליברמן בנוגע לנסראללה והירי לגולן היא לא מהצבא אלא לפי הבנתו, שיפוטו ואיך שהוא רואה את הדברים".

 

בצה"ל אומרים כי הם כן יודעים שהירי בוצע משטח בשליטת משטר אסד, אך כנראה ללא ידיעתו האישית ובמאפיינים חריגים - ירי באמצע הלילה ובכמות חריגה (חמש רקטות), מה שמעלה את ההערכה כי כנראה לא מדובר בזליגה.

"אמירת ליברמן היא לא מהצבא אלא לפי הבנתו". ליברמן והרמטכ"ל איזנקוט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
"אמירת ליברמן היא לא מהצבא אלא לפי הבנתו". ליברמן והרמטכ"ל איזנקוט(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בצהריים בישיבת סיעת ישראל ביתנו כי הירי האחרון לרמת הגולן לא היה זליגה: "הירי בוצע על-ידי חוליה מקומית בהפעלת חיזבאללה. חיזבאללה עשו את זה במנותק ממשטר אסד. הייתה הוראה אישית של נסראללה למדר את אסד ומשטרו מהביצוע של הירי הזה".

 

 

אחת הרקטות שאותרו בגולן בשבת (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
אחת הרקטות שאותרו בגולן בשבת(צילום: אביהו שפירא)

 

"חד וחלק זו לא הייתה זליגה. היה ירי מכוון ביוזמת חיזבאללה, כשחיזבאללה ממדר את אסד עצמו במטרה לגרור אותנו פנימה לתוך הביצה", אמר ליברמן והעביר מסר לשליט סוריה בשאר אסד: "אנחנו רואים בו אחראי לכל מה שנעשה על אדמת סוריה, במיוחד כיום כשהוא שולט ב-90 אחוזים מהטריטוריה וגם לכוחות הרוסים הנוכחים שם לרסן את חיזבאללה. זה עוד דוגמה למה צריך להעיף אותם מסוריה מהר ככל האפשר".

 

ארבע נפילות זוהו בשבת בבוקר בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אזעקה נשמעה מעט לאחר השעה 05:00 לפנות בוקר ביישובים ברמת הגולן, והתושבים באזורים שבהם היא נשמעה נכנסו למרחבים מוגנים. כחצי שעה לאחר האזעקה התושבים הורשו לחזור לשגרה.

 

בתגובה לירי תקף צה"ל שלושה תותחי ארטילריה של המשטר הסורי. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו חמישה שיגורים לעבר מדינת ישראל בצפון רמת הגולן. עוד נמסר מדובר צה"ל כי "גם אם מדובר בזליגה, מדובר באירוע חריג והמשך אירועים מסוג זה ייענו בהחרפת התגובה הישראלית. צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה, ורואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון
ליברמן ואיזנקוט
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון
מומלצים