שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החרדים מקדמים את חוק עוקף "בג"ץ המרכולים"

  המפלגיות החרדיות הודיעו כי יעלו בתחילת השבוע הבא להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק שנועדה לפסול את חוק העזר בת"א שמתיר פתיחת מרכולים בשבת. ביום חמישי יכריע בג"ץ בנושא: "אם תהיה החלטה רעה - נביא את החוק מיד להצבעה"

  מרכול בתל אביב, ארכיון ()
  מרכול בתל אביב, ארכיון

  הכנסת שבה מפגרת הקיץ - ואיתה גם המאבק על השבת: סיעות ש"ס ויהדות התורה הודיעו הערב (ב') כי יעלו בתחילת השבוע הבא להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת "חוק המרכולים", ולפיה רשות מקומית לא תוכל להתיר פתיחת חנויות בשבת בתחום שיפוטה ללא אישור שר הפנים.

   

  ההצעה נועדה לפסול את חוק העזר בתל אביב, שהתיר פעילות מסחר מוגבלת ברחבי העיר ביום המנוחה. גם העיתוי אינו מקרי: ביום חמישי השבוע צפוי בג"ץ לפרסם את החלטתו בעתירה הדורשת לפסול את החוק העירוני. המפלגות החרדיות מאותתות איפוא לבית המשפט ומבהירות לו כי אם יאשר את שינוי הסטטוס קוו תקדם הממשלה חוק עוקף בג"ץ, שהתמיכה בו מגובה בהסכמים הקואליציוניים.

  "חשש שהחלטת בג"ץ תהיה רעה". ראשי ש"ס ויהדות התורה ()
  "חשש שהחלטת בג"ץ תהיה רעה". ראשי ש"ס ויהדות התורה
   

   

  הקרב על השבת חוזר    (צילום: אלי סגל)

  הקרב על השבת חוזר    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "יש לנו חשש שההחלטה תהיה רעה", הודו יוזמי ההצעה. "לשם כך אנו מגישים את החוק, ואם וההחלטה תהיה כזו - נביא את החוק מיד להצבעה".

   

  באפריל האחרון התיר בג"ץ לעיריית תל אביב להפעיל 164 עסקים בעיר בשבת, בכפוף לתנאים שנקבעו בחוקי העזר שקבעה העירייה. ההחלטה עסקה בשני חלקים מרכזיים: אחד מהם עוסק בפתיחת עסקים בשבת בשלושה מתחמים - נמל תל אביב, נמל יפו ותחנת הרכבת הישנה. חלק נוסף עסק בפתיחת מרכולים בשבת לפי מפתח אזורי מסוים בחלק מאזורי העיר ולא בכולם.

   

  הפסיקה ניתנה לאחר שבית המשפט העליון קבע בעבר כי על עיריית תל אביב להסדיר את נושא הפעלת המרכולים בשבת. העירייה אישרה שתי החלטות: הראשונה אישרה להפעיל מתחמי בילוי, והשנייה - להפעיל חלק מהמרכולים בשבת. נגד מדיניות זו הוגשה עתירה לבג"ץ, ושופטי בג"ץ קבעו כי אין עילה להתערב ואישרו להפעיל את המרכולים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים