שתף קטע נבחר

תיעוד הניצחון של רועי: הישראלי שנפצע קשה בהודו חזר באיסלנד למסע אופניים מרגש

התובנות, ההתרחשויות המטלטלות ושינוי הגישה: רועי סדן ("ג'ינג'י"), רוכב האופניים שהקיף את כדור הארץ, יצא לדווש באיסלנד שנתיים אחרי שנפצע קשה בנפילה בהימלאיה. "רציתי להיות מי שהייתי", סיפר סדן על המסע שתועד בסרט. במאי הסרט דן ליאור: "רציתי לספר על התחייה שלו מחדש"

 

ההרפתקן הישראלי רועי סדן ("ג'ינג'י"), שהקיף את העולם על גבי אופניים, נפצע לפני כשנתיים באורח קשה באזור צפון הודו לאחר שהידרדר לתהום במפולת סלעים. הוא שקע אז בתרדמת וכשהתעורר סבל מנכות קשה. אחר כך הוא עבר שיקום אינטנסיבי במשך חצי שנה. אחרי השיקום הוא שב לתור את העולם וטייל בתחילה בנורבגיה. באוגוסט האחרון נסע סדן עם אחיו עידו למסע אופניים באיסלנד. הבמאי דן ליאור הצטרף למסע הראשון של "ג'ינג'י" על אופניים מאז הפציעה, ותיעד את ההתרחשויות המרגשות.

 

"רציתי לחזור להיות מי שהייתי, והעולם זה מי שהייתי", סיפר סדן על ההחלטה לצאת למסע. "לאופניים שלי קוראים 'אמונה', המטרה שלי הייתה לחזור ל'אמונה' בעולם ולרכוב עליהם, זה כבר הרים אותי מכיסא הגלגלים". סדן עדיין סובל מפוסט-טראומה, אך לדבריו שלושה מצבים גורמים לו להשתחרר ממנה: "כשאני עם חברים שלי, כשאני על אופניים וכשאני מרצה. אני כל הזמן מחפש את ההר שיפעיל אותי".

סדן לאחר פציעתו בהודו ()
סדן לאחר פציעתו בהודו

הפציעה אמנם הורגשה באיסלנד עד כדי כך שבשלבי ההליכה סדן סבל מכאבים, אך הוא מעיד כי הרשמים המשמעותיים שהותירה התאונה הקשה הם בעיקר מנטליים. "אני כבר לא יכול לעשות מה שעשיתי בעבר. אני לא יכול פשוט לקחת אוהל ולישון ולעשות לבד הכול. עכשיו אני חייב איתי אנשים וקרובים, הם עוזרים לי".

 

החוויה של התאונה והשיקום שינו את גישתו של סדן לחיים ולמסעות. "בשנים הקרובות אני יכול להקיף את העולם שוב, אבל הפעם עם מסר - הכול אפשרי לכולם והכול בגישה. אני חושב שבמסעות הבאים יהיו יותר אנשים. פעם זה היה רק אני והעולם, עכשיו אני רוצה לחלוק את החוויה הזאת. אני רוצה שאנשים יהיו חלק, אני למדתי שאני יכול להתלהב מאיסלנד, מהודו, מהסהרה וההימלאיה, אבל אנשים זה הדבר הכי מדהים. הקפתי את העולם לבד ורציתי למצוא את עצמי, אבל לא מצאתי. אחרי הנפילה, מצאתי. אני תמיד אומר - מי שחייך אל העולם כשהוא חזק, העולם יחייך אליו כשהוא נזקק, אני רואה עכשיו את העולם מזווית אחרת, מהזווית של הזקוק".

"עכשיו אני חייב איתי אנשים". סדן במהלך השיקום ()
"עכשיו אני חייב איתי אנשים". סדן במהלך השיקום

דן ליאור, שביים כאמור את הסרט וליווה את רועי ואת אחיו עידו במהלך המסע, אמר: "הסיפור של רועי מאוד ריגש אותי ונגע בי, פניתי אליו והצעתי לו לחבר את הכישורים והיצירה שלי ולספר את הסיפור הלא מוכר שלו. כולם מכירים את רועי ואת המסע הגדול סביב העולם, אבל לא הרבה אנשים נחשפו למאבק שלו עם הנפילה והקימה שלו. רציתי לספר על התחייה שלו מחדש. זה דורש אדם עם כוחות נפשיים על סף הקוסמיים כדי לעשות כזה דבר, רק להיות לצד אדם כזה היה מאוד מעורר השראה".

 

סדן מתכנן לחזור בפברואר הקרוב להודו למסע אופניים על נהר קפוא - אותו נהר שנמצא בתחתית המדרון שעליו הוא הידרדר. במהלך המסע יפגוש סדן את ההודים שהצילו אותו ויבקר בבית החולים שבו חייו ניצלו.

 

לאתר של רועי סדן - לחצו כאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים