שתף קטע נבחר

ביוב ואשפה בקלנסווה: "יותר גרוע ממחנה פליטים"

תושבים בשכונה העתיקה בקלנסווה מתלוננים על ביוב שזורם ברחובות, אשפה בין הבתים ומחסור במקומות משחק לילדים. "לחיות יש חיים טובים יותר מאיתנו". ראש עיריית קלנסווה: "מתכננים לעשות שיפור לחזות השכונה"

 

"אנחנו לא חיים, זה יותר גרוע ממחנה פליטים, מדובר בשכונה מקופחת ומוזנחת מבחינת שירות. יש אשפה בין הבתים, ביוב זורם בכביש וריחות מסריחים שגורמים לקשיים בנשימה. אנחנו חיים בגועל, מתייחסים אלינו כמו לסוג ג'". עלי זבארקה מתגורר בשכונה העתיקה בקלנסווה ולטענתו הוא ושאר תושבי השכונה סובלים שנים רבות מהזנחה. התושבים אומרים כי פוליטיקאים מקומיים מגיעים אליהם לפני הבחירות המוניציפליות, מבטיחים הבטחות ואחרי זה נעלמים.  

 

מי שנכנס לשכונה בקלנסווה נתקל בילדים שמשחקים באמצע הכבישים המסוכנים. מעבר חצייה בכביש ראשי חסום עם פחי אשפה גדולים שמפריעים להולכי הרגל ומהווים סכנה לחייהם, במיוחד לילדים. הבתים בשכונה צפופים מאוד והכניסה אליהם קרובה מאוד לכביש. לדברי התושבים, הם חיים שנים רבות בין ריחות מסריחים, ביוב על הכביש, אשפה, עכברים, חתולים, זבובים, וכבישים לא סלולים.

 

ילדים בקלנסווה. "אין להם איפה לשחק" ()
ילדים בקלנסווה. "אין להם איפה לשחק"

פחי אשפה חוסמים מעבר חצייה בכביש ()
פחי אשפה חוסמים מעבר חצייה בכביש

אשפה באחד הרחובות בשכונה העתיקה ()
אשפה באחד הרחובות בשכונה העתיקה

"אני מקווה שראש העיר יתעורר פעם אחת ויתייחס לשכונה העתיקה, שאין בה תשתית וחשמל", אומר עלי זבארקה. "אנשים תולים את הכביסה ברחוב, אנחנו לא רוצים לראות תחתונים ובגדים בכביש. יש  בשכונה וירוסים וחיידקים, אני מתבייש כשאני מזמין חברים או קרובי משפחה. רוב השכנים הם מתחת לקו העוני, יש פה אלמנות וגרושות. אני מפחד מהעתיד, לילדים אין מקום לשחק, זה דבר בלתי אפשרי. מי ימצא לנו פתרון? ראש העיר לא מתעורר וחברי המועצה מתעלמים. אנשים נותני שירות בקושי מגיעים לפה ואנחנו מתמודדים עם כל הקשיים. לפחות תנו לנו מה שמגיע".

 

תושב נוסף, חוסיין זבארקה אמר: "עד מתי הזלזול הזה בשכונה? לצערי אין מי שידאג לנו. דואגים רק למקורבים ואנחנו האנשים הפשוטים משלמים את המחיר. יש כבישים מסוכנים, קירות שעלולים לקרוס, עכברים גדולים ונחשים. לחיות יש חיים יותר טובים מאיתנו".

 

הרחובות צרים והכניסה לבתים קרובה מאוד לרחוב ()
הרחובות צרים והכניסה לבתים קרובה מאוד לרחוב

 

"הילדים שלנו סובלים מאוד", הוסיף חוסיין זבארקה. "הם חוזרים מבתי הספר ובשעות הערב יוצאים לשחק בכבישים. קשה לנו למנוע את זה, גם הם רוצים אוויר ולחנוק אותם בתוך בית זה לא ילך. לצערי, העירייה לא עושה כלום כדי לסדר את השכונה או למצוא פתרון. הם מזלזלים, באים אלינו רק לפני הבחירות לראשות העירייה ומדברים בסיסמאות שאין להן כיסוי. אחרי הבחירות כולם נעלמים ולא רוצים לראות אף אחד. בארצות הברית היו רק שני מועמדים לנשיאות, אצלנו יותר משבעה אנשים התמודדו על הכיסא ואין כלום".

 

מוחמד ג'אבר אמר: "הרבה פעמים אני יושב בכניסה לבית ועוברים לידינו עכברים גדולים, כמו חתולים. זה מסוכן לשבת בחוץ, זה עלול להשפיע על הבריאות שלנו".

 

ראש עיריית קלנסווה, עבד אלבאסט סלאמה, מסר בתגובה: "אנחנו תמיד דואגים לכל התושבים בכל השכונות. השכונה שמדברים עליה היא עתיקה מאוד, המבנים שם ישנים והכל צפוף, קשה לשפר שם את המצב. זה לא מדויק מה שהם טוענים, אנחנו מתכננים עכשיו לעשות שיפור לחזות השכונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים